K12NET, Tam Olarak Ne Yapıyor?

6 Eylül 2021

K12NET, Tam Olarak Ne Yapıyor?

Tek işimiz, tek uğraşımız, K12NET olduğu için, yılda 500’ün üzerinde güncelleme çıkardığımız için, doğal olarak kullanıcılarımız, K12NET’in bütünüyle ne yaptığını bilemeyebiliyorlar. Kıdemli kullanıcıların bile zaman zaman “şöyle bir özellik var mı?” Diye sordukları oluyor. Yaptıklarını bilseler,  kullanacak olanlar var, bilse bile belli modülleri kullanmayacaklar var. Biz de diyoruz ki, “yaptıklarımızı anlatalım, herkes duysun, görsün, bilsin, kullanmak isteyenler de kullansın. İlk defa duyduk, gördük” diyenlere de, olayın genel prensiplerini anlatalım, nasıl öğrenebileceklerini tarif edelim.

K12NET Tam Olarak Ne Yapıyor? / 9 Eylül Perşembe, Saat 10:30

K12NET’in ne yaptığı ile ilgili bir doküman hazırladık. Aşağıdaki linke tıklayarak excel dosyasını indiriniz.

https://dokuman.k12net.com/islemler/tmp/bbmiv.xlsx

Linke tıkladığınızda bir indirme işlemi olmuyorsa, linki kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırınız. Alt alta 53 adet madde sıralanıyor. Bir sütunda “Biliyorsanız + işareti koyunuz” diye alan ayarladık. Biliyorsanız, + işareti koyunuz. Bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız, hemen yanında öğreneceğiniz video numarası, hatta bu videonun kaçıncı dakikasında anlatıldığı da yer alıyor. Bu tabloyu hazırlamak için günlerce uğraştık. Bu emeklerimizin hatırı için, her bir maddeyi okuyunuz. Kullanmasanız bile, ne yaptığını bilin, aklınızda bulunsun, bir gün ihtiyaç olursa, K12NET’in bunu yaptığını biliniz. Bu hafta “K12NET’in neresinden başlayayım, nasıl ayağa kaldırayım ve sonrasında esas okuluma katkı sağlayacak modüllerini nasıl kullanayım? Sorularına cevap vereceğiz.  Bu hafta “K12NET Nedir, Tam Olarak Ne yapar? Eğitim kurumlarının hangi sıkıntılarını çözer?” Bunları anlatacağız. İçerik olarak ilk defa böyle bir eğitim yapacağız. Zamanı uygun olanları bekliyoruz. Katılamayacak olanlar da, bu eğitimin videosunu diğer eğitimler gibi kayıt altına alacağız, ne zaman isterlerse izleyebilirler.

K12NET İle Her Türlü Sınavı Değerlendirebilirsiniz.

Resimde gördüğünüz dosyanın adı, “dat dosyası veya TXT dosyasıdır.” Optik kâğıtlarınız, optik makinanıza tanımlıysa, okuma yapınca böyle bir dosya oluşturur. Hangi optik makine markasını kullanıyorsanız, hangi optik kâğıt, hangi matbaada basılmışsa, K12NET için hiç fark etmez. K12NET her optik makine, her optik kâğıtla UYUMLUDUR. TXT (Dat) dosyasını gördü mü, K12NET’in görevi başlar. Geçen hafta okullarımız, hazır bulunuşluluk sınavları yaptılar. Bizlere de sordular, “hazır bulunuşluluk sınavlarını, K12NET değerlendirir mi?” K12NET; LGS-YKS-AYT-SBS-TEOG-ALES-YÖKDİL,KPSS ….. Ve sayamadığımız diğer sınavlar veya sizin tasarladığınız size özel sınavlar, hepsini değerlendirir.

Ölçme Değerlendirme / 8 Eylül Çarşamba Saat 10:30

Yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda sınav tanımlama, sınav değerlendirme ve sınav analiz işlemlerini anlatacağız.

Temel Tanımlar / 10 Eylül Cuma, Saat 10:30
Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]