K12NET Sürekli Çalışıyor, Sürekli Üretiyor. (Bir Değil, İki Güncelleme Haberi )

2 Haziran 2017

K12NET Sürekli Çalışıyor, Sürekli Üretiyor. (Bir Değil, İki Güncelleme Haberi )

Bir taraftan sistemimizi yeni teknolojiye geçirirken, diğer taraftan da var olan modüllere yeni fonksiyonlar ekliyoruz. Müşterilerimizin isteklerine kulak kesiliyor, onların ihtiyaçlarına göre düzenlemeler yapıyoruz.

1.Güncelleme Haberi: Öğrenciyi Kaydetmeden Sınav Okuma

Kullanıcılarımızdan bazıları diyorlardı ki, “Bazen dışarıdan öğrencilere sınav yapmak durumunda kalıyoruz. Bu öğrencileri misafir bile olsa sistemimize kaydetmek istemiyoruz. K12NET sınavı okusa, öğrencilerin sonuçlarını verse, karneleri alabilsek ama sistemde öğrenci olarak hiç kaydı olmasa” Biz de bugüne kadar şöyle cevap veriyorduk. “Sınav yaptığınız öğrencilerin mümkünse kişisel bilgilerini alınız, mümkünse velilerin-iletişim bilgilerini alınız. Bunları kayıt zamanı kullanabilirsiniz. Bu bilgilerin okulunuzun arşivinde olması faydalı olacaktır” diyorduk. Söylediğimiz öneri hala geçerli olmak koşuluyla, sisteme hiç öğrenci kaydı yapmadan sınav okunmasını mümkün hale getirdik. Konu ile ilgili yardım dokümanını, K12NET ekran mesajlarından göndereceğiz.

2.Güncelleme Haberi: Sınavın Cevap Anahtarı, Kazanımı, Dönüşümü, Soru Ağırlığını Bir Kerede Topluca Excelden Yükleyebilirsiniz.

Bir sınava ait girilmesi gereken ne kadar bilgi varsa, bir seferde sistemin ürettiği exceli indirip, bilgileri doldurup tekrar yükleyebilirsiniz. Cevap anahtarı, dönüşüm, kazanım ve her bir sorunun değerini bir seferde topluca yükleyebilirsiniz. Burada özellikle soru değeri çok yeni bir çalışmadır. TEOG, YGS, LYS gibi ulusal sınavların hesaplama kurallarını, bu sınavları düzenleyen; MEB, ÖSYM gibi kurumlar belirlemektedir. Örneğin YGS’nin Türkçe bölümünden tüm Türkçe sorularını cevaplayan öğrenciye, 40 puan gelmektedir. Bu tip bir kuralı bizim değiştirmemiz olanaklı değildir. Türkçe sorularının bazıları çok kolay, bazıları zor/seçici olabilir. Soruların değerlerini değiştirerek elde edilecek toplam puan aynı kalmak koşuluyla her bir sorunun değerini düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca bu konuyla ilişkili olarak, isterseniz kendi standartlarınıza göre tanımlayacağınız  sınavlarınızın hesaplamalarını da kendi koyduğunuz kurallar çerçevesinde değerlendirebilirsiniz. Sınavın derslerinin ve derslerin sorularının ağırlıklarını istediğiniz gibi belirleyerek, adını kendinizin koyacağı puan türünün hesabını yapabilirsiniz. Konu ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için;  sisteme girince sağ üst köşedeki soru işaretinin üzerine tıklayınız. 12P videosunda konunun ayrıntılarını bulabilirsiniz.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]