K12NET Soruyor, Yılda Değil, Ayda, Öğrenci Başı,15-20 Lira İstenmiyor mu?

29 Ağustos 2019

K12NET Soruyor, Yılda Değil, Ayda, Öğrenci Başı,15-20 Lira İstenmiyor mu?

Yazımızın başlığındaki sorumuzun cevabı Servis bölümünde verilmiştir. Ayrıca 2 Eylül haftasındaki eğitimlerimizin içeriklerini de aşağıda bulabilirsiniz. Tüm eğitim listesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Servis / (2 Eylül Pazartesi, Saat 14:30)

Servis takip sistemleri, servis araçlarının üzerine taktıkları GPS donanımı ileri sürerek, yılda değil, ayda, öğrenci başı 15-20 Lira istemeyi doğal bir fiyatlandırma olarak kabul ediyorlar. Oysa K12NET,  bu fiyatlara yakın maliyetlerle, 19 modülden oluşan K12NET sistemini okulların hizmetine aylık değil, yıllık olarak sunuyor.  Servis modülünden ayrıca tek kuruş talep edilmiyor. Geçen yıllarda, kurallarına uygun çalıştırmak koşulu ile mükemmele yakın sonuçlar elde eden okullarımız oldu. Öğretim yılı içinde kendi deneyimimizi video olarak çektik.  Bu video, ürünümüz hakkında oldukça açıklayıcı bilgi vermektedir.

Kulüpler /  (2 Eylül Pazartesi, Saat 10:30)

Bu eğitime katılmanın tam zamanı. Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Diyorlar. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralıyor, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcıyorlar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. (Yardım video numarası : 25 serisi)  

Yeni Yıl İşlemleri / (3 Eylül Salı, Saat 10:30)

2018-2019 öğretim yılında öğrenci, öğretmen, şube, ders gibi temel bilgilerini tanımlamış, okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler, 2018-2019 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak, yeni yıla 2019-2020 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi, geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2018-2019 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. (Yardım video numarası : 26 serisi)  

Ölçme Değerlendirme / (3 Eylül Salı, Saat 14:30)

Bu hafta, Ölçme Değerlendirme Modülünü anlatacağız. Bu eğitime katılan tüm müşterilerimiz, istediği optik makine, isteği optik kağıtla sınav okumayı öğrenecek ve sınavdan sonra alınabilecek rapor / analizler hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Optik kağıda okul numaralarını hatta isimlerini kodlamayan öğrencileri, K12NET’in nasıl tahmin edip bulduğunu şaşırarak göreceksiniz. (Yardım video numarası : 12 Serisi)   

Ders Programı / (4 Eylül Çarşamba, Saat 10:30)

Ders Programı, okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar.(Yardım video numarası : 8 serisi)   

Öğrenci Portalı / (4 Eylül Çarşamba, Saat 14:30)

Bir öğrenci veya veli kendi portalından hangi bilgileri görebiliyor. Okula hiç gitmeden bir veli kendi portalından çocuklarından nasıl haberdar olabiliyor? Öğrenci portalını açmadan önce nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Öğrenci ve veliler şifrelerine nasıl ulaşacaklar, veliler şifreler nasıl dağıtılmalı, veli ve öğrencilerin kendi sistemlerini öğrenmeleri için hangi videolar izlenmeli gibi pek çok soruya bu eğitimde cevap vereceğiz. (Yardım video numarası : 15 serisi)  

Öğretmen Portalı / (5 Eylül Perşembe, Saat 10:30)

K12NET olarak bu yılın en temel iki hedefi, öğretmenlere ve öğrenci/velilere sistemi tam olarak kullandırabilmektir. Öğrencinin/ velinin sistemi kullanması için mutlaka öğretmenlerin sistemi etkin kullanıyor olması gerekir. Okulunuzda öğretmenlere eğitim verebilecek bir yetkiliyi bu eğitime bekliyoruz. Eğer okullar kendi içinde böyle bir personeli yetiştirebilirse seminer döneminde öğretmen eğitimleri çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca bu eğitimde öğretmenlere özel olarak hazırladığımız yüksek çözünürlüklü öğretmen portalı eğitim videosu hakkında da bilgi vereceğiz. K12NET üzerinden göndereceğimiz ekran mesajında bu videonun linkini bulabilir veya [email protected] adresinden öğretmen eğitimi videomuzu isteyebilirsiniz. (Yardım video numarası : 21 serisi )

Muhasebe-1 / (5 Eylül Perşembe, Saat 14:30)

Ön muhasebenin tüm gereklerini K12NET ile yapabilirsiniz. Kasa tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, gecikmiş borcu olanlar, borçlu olanlara yapılan uyarılar, POS, KMH, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Kurucu veya kurucu yetkili kişilere her gün düzenli olarak gönderilen kurucu raporu ve öğrenci kaydı aldıkça anlık gönderilen bildirimler konusunu da bu eğitimimizde anlatacağız.(Yardım video numarası : 10 serisi)

Temel Tanımlar / (6 Eylül Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası : 1 serisi)

Şifre İşlemleri / (6 Eylül Cuma, Saat 14:30)

Yılda birkaç kere yaptığımız bir eğitim. Öğrenci-öğretmen veli ve diğer tüm kullanıcılar, sisteme kayıt edilir edilmez kullanıcı adı ve parolaları sistem tarafından otomatik oluşturulur. Bunların yeri nerede, bu hesapları ilgili kişilere nasıl ileteceğiz, şifresini unutan, kaybedenlere nasıl yardımcı olacağız? Geçen yıl sistemi kullanan öğrenci, veli, hatta öğretmenlerin şifreleri topluca sıfırlanmalı mı, sıfırlanmamalı mı? Toplu Sıfırlama (Şifre Yenileme) yapılacaksa nelere dikkat edilmeli? Şifre işlerinde kankalık olmaz! Şifrelerimizi neden kimse ile paylaşmamalı, neden kimsenin şifresini kullanmamalıyız? Tüm ayrıntıları bu eğitimde bulabilirsiniz. 

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]