K12NET, Son Hafta da, Müşterilerinin Nabzını Tutacak.

16 Ocak 2023

K12NET, Son Hafta da, Müşterilerinin Nabzını Tutacak.

Gerçek hayatta ne yaşıyor, ne yapıyorsak, programımızda da aynısını uygulamaya çalışıyoruz. Bu hafta en çok sorulan soruları eğitim haline getirdik.

Pratik Bilgiler Eğitimi / 18 Ocak Çarşamba, Saat 10:30

  1. Önümüzdeki yıla kayıt olmak isteyen, dışarıdan ilk defa kurumumuza gelmiş öğrenciyi nasıl kayıt edeceğiz?
  2. Bu yıl okumakta olan ve önümüzdeki öğretim yılı da bizlerle devam etmek isteyen öğrencilerimizi nasıl kayıt edeceğiz?
  3. Dış ve iç kayıtları takip edeceğimiz raporlar hangileri? Hangi sınıf seviyesinde, zaman içerisinde kayıtların seyri nasıl ilerliyor?
  4. Öğrenci kayıt ediyoruz, ücret de alıyoruz ama bu ücretler, önümüzdeki öğretim yılının paraları, alınan bu paraların önümüzdeki öğretim yılına ait olduğunu sisteme nasıl öğreteceğiz?
  5. K12NET üzerinden çıkarılan kayıt zarfı, aynı Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilan ettiği şekilde. Birçok maddesi sizin için de uygun olmasına rağmen, bazı maddeleri eklemek veya çıkarmak istiyorsunuz, yani var olan kayıt zarfını özelleştirmek istiyoruz, nasıl yapacağız?
  6. Ara tatil içinde 3 günlük bir ders programı uygulamak istiyoruz. Saatleri de tamamen değişik olacak. Okul açılınca tekrar şuan kullandığımız programa geri döneceğiz. Hiçbir şey bozulmamalı, araya 3 günlük, zaman çizelgeleri farklı bir program girmeli, sonra çıkmalı, çıkınca da hiçbir düzeni bozulmamalı.

Bu haftaki eğitimimizde bu soruların cevaplarını uygulamalı olarak göstereceğiz.

Bu sorumuza hala cevap alamadık?

K12NET satın alıp, ödev modülünü kullanmayan, başka programlar kullanan kurumlarımıza soruyoruz. “Neden K12NET’in ödev modülünü kullanmıyorsunuz? Bizlere K12NET’in  ödev modülünü kullanmıyoruz. Çünkü deyip 1-, 2-, 3- diye sebeplerini sıralamalarını bekliyoruz.” Bugüne kadar bu soruyu sorduğumuz kurumlar, bir liste oluşturup gönderemedi. Gönderseler de, eksiğimiz varsa bilsek, o eksiklikleri giderebiliyorsak gidersek, hiç şüphesiz çok daha güçlü bir modül ortaya çıkacak. Onlar sıralamıyor ama biz ise bu haftaki eğitimimizde “bizim diğer platformlardan güçlü yanlarımız bunlardır” deyip teker, teker sıralayacağız.

Ödev Modülü Eğitimi / 19 Ocak Perşembe, Saat 10:30

Eğitimde kronometre tutabilirsiniz. Başla deyince, 10 saniye içinde ödevi vereceğiz. 10 saniye içinde verilen ödevin kontrolünü yapacağız. Başka platformlarda bulamayacağınız özellikleri, tek tek sıralayacağız. Aşağıdaki resme bakınız, sıra dışı özelliklerimizden sadece biri. Tabletin üzeri aynı kâğıt olmuş, öğrenci bildiğiniz kalemle yazıyor gibi. Böyle bir teknoloji kullanınca her türlü soru tipiyle ödev vermemiz mümkün oluyor.

Bir de bu konuyla ilgili videomuz var, bunu da incelemenizi rica ediyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=BeEe4xunvMU&ab_channel=K12NETSIS  >>>>>> Dikkat yanlış

Alışkanlıklarının etkisinde olan okullarımızı uyarıyoruz. Yanlıştan ne kadar önce dönülürse, o kadar kârı olur. İkinci dönem ödev modülünü kullanmaya başlarsanız, okulunuza büyük fayda sağlamış olursunuz.

Temel Tanımlar / 20 Ocak Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]