K12NET Sizin İçin Hizalasın (Eğitim Çağrısı)

16 Aralık 2019

K12NET Sizin İçin Hizalasın (Eğitim Çağrısı) 

Alan Formatlama Kod Değerlerini Birleştirme / 19 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Okulda öğrenci bilgilerinizi giren personellerinize Aman dikkat, öğrencileri kaydederken tüm karakterleri büyük harflerle yazınız!diyorsunuz veya “ilk harfleri büyük olsun…”  Şeklinde uyarılarda bulunuyorsunuz. Daha önemlisi bugünlerde bursluluk sınav başvuruları başladı. Öğrenci/veli bilgileri, yine onlar tarafından, yine onların tercih ettiği şekilde yazılıyor. Bursluluk sisteminden kaydedilen tüm öğrenciler, K12NET misafir havuzuna otomatik olarak düşüyor.Böylece aşağıdaki resimde olduğu gibi her şekilde kayıt altına alınmış, öğrenci isimlerini görmeye başlarsınız. Aşağıdaki gibi öğrencilerin yazıldığını mı gördünüz? Beyninize kan sıçramasın. K12NET’in sihirbazın çalıştırınız ve paşa gönlünüz hangi stili istiyorsa o olsun, bu stilden sıkıldıysanız yarın yine bir düğmeye basın başka stile geçiniz. Online, ücretsiz olarak yapacağımız eğitimimizde bu konular hakkında bilgi vereceğiz.

Öğrencilerin Geldiği Okul Bilgisi / Oturduğu Semt Çok Önemli

Özel okulculukta öğrencinin geldiği okul, oturduğu ilçe, semt gibi bilgiler çok önemlidir. Bu bilgiler okulunuzu besleyen öğrenci kaynaklarının yerlerini gösterir. Eğer girilen değerler farklı olursa istatistikler bozulmaya başlar. İki farklı şekilde yazılmış ama gerçekte aynı olan okulları nasıl birleştirebilirsiniz?  bu eğitimde uygulamalı olarak anlatacağız. Eğitimimizde ayrıca Okullar ekranındaki rapor ve uygulamalar hakkında da bilgiler vereceğiz. Konu ile ilgili yardım dökümanları, ekran mesajı üzerinden gönderilecektir.

Bursluluk İşlemleri ve Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu / 18 Aralık Çarşamba, Saat 10:30

İki hafta üst üste bursluluk eğitimi yaptık. İkisine de çok yoğun katılım oldu. Bu hafta bir kere daha bursluluk eğitimi yapacağız. Özellikle “Eğer bir sistemleri varsa okula gitmem, evimden, internet üzerinden başvurumu yaparım, hatta sonucunu da aynı yolla öğrenirim” diyen velileriniz için yeni yaptığımız yazılımın uygulamalı örneklerini yerine getireceğiz. Yeni yazılımımız, Kişisel Verilerin Korunumu Kanunu’nda bahsedilen aydınlatma metnini ve velinin onayı imkânını da sağlıyor.

K12NET’in bursluluk sisteminin okul web sayfasından bilgi toplamaya hiç benzemediğini, topladığı tüm verilerin istatistik haline getirilip, kayıtlar için analiz edilebilir olduğunu ve sadece bilgi toplama değil, tüm sınav organizasyonunu da yerine getirdiğini özellikle belirtmeliyiz.  Web sayfasından bursluluk başvurusu toplayan tüm okullarımıza bu sisteme geçmeyi ve bu eğitime katılmayı öneriyoruz.

https://oaryeni.k12net.com/ örnek çalışmamızı uygulamalı olarak test edebilirsiniz. Test etmek için https://www.simlict.com/  adresinden TC Kimlik numarası algoritmasına uygun rastgele bir numara kullanabilirsiniz.

(Yardım video numarası: Online Başvuru Sistemi: 12-N serisi videolar) 

Temel Tanımlar / 20 Aralık  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar) 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]