K12NET, Sınavı Değil, Soruyu Analiz Edeli, 12 Yıl Olmuş.

31 Ekim 2022

K12NET, Sınavı Değil, Soruyu Analiz Edeli, 12 Yıl Olmuş.

Çocukluğumuzda, öğretmenlerimiz, notlarımızı sınıfın huzurunda ilan ederdi. “Ahmet 85, Ayşe 76, Hasan…” Durumumuz hakkındaki tek bilgi, bir solukta okunan notlarımızdı. K12NET klasik sınav bile olsa, aynı çoktan seçmeli sınavlar gibi, her bir soruyu ölçüyor. “Bu soru hangi kazanımı ölçüyor. En düşük ve en yüksek kaç puan alınabiliyor. Açık uçlu sınav bile olsa öğrenci ne yazarsa, ne bilgi verirse kaç puan vermek gerekiyor?” Hepsini ayrı ayrı tutuyor. Bu sayede öğrenciye “Ahmet 85 aldın, şu konularda yeterli, şu konuda yetersiz olmuşsun” diyebiliyor. Öğrenciye söyleyebilince, şubenin durumunu da, okulun durumunu da bilmek mümkün oluyor. Bu çalışmaları yeni falan yapmadık. 12 yıl önce yaptık ama her yıl üzerine yeni bir şey koyuyoruz.

Klasik Sınavlar ve Ara Karne Hazırlıkları / 2 Kasım Çarşamba Saat 10:30

Aşağıdaki resme bakınız. Öğrencinin soruları puanlanmış. Soruların bir kısmı açık uçlu, bir kısmı çoktan seçmeli, Arda 58, Berk 85 almış.

Bu sınavdan sonra öğrenciye öyle bir karne veriyoruz ki, içinde pek çok bilgiyi barındıyor.

1-    Öğrencinin aldığı puan, istenirse öğrencinin okuduğu şube, okul ve kampüs ortalamalarıyla karşılaştırılır.

2-    Öğrencinin bu sınavda topladığı puan, kaybettiği puan, bu sınavda alınabilecek en yüksek puan gösterilir.

3-    Her bir sorunun öğretmen tarafından nasıl değerlendirildiği, öğrencinin her bir soruda kaç puan aldığı, istenirse öğrencinin her bir sorudaki başarısı, okuduğu şube, okul ve kampüs ortalamalarıyla karşılaştırılır.

4-    Öğrencinin ölçülen her bir kazanımdaki başarısı yine istenirse okuduğu şube, okul ve kampüs ortalamalarıyla karşılaştırılır.

Klasik sınavlar konusundaki her ayrıntıyı bu eğitimimizde bulabilirsiniz.

Öğretmen Nöbeti Nedir ki, Programı Olsun?

Öğretmen nöbeti o kadar düz bir konu ki, belli yerlerde, belli zamanlarda öğretmenler nöbet tutar. Bunları excelde yazıp, öğretmenler odasında görünen bir yere astınız mı, işlem tamamlanır. Bu planlama genellikle sene başında yapılır, öyle kolay kolay da değişmez. K12NET yeni bir iş yapacaksa hep faydayı öne çıkarmıştır.  “Nöbet modülünü yaparsak, nasıl fayda sağlarız?” sorusunun cevabını yine sizden öğrendik.

Nöbet Modülü / 3 Kasım Perşembe, Saat 10:30

Nöbet görevi olan öğretmenlere sürekli “görevin var!” diye hatırlatılması gerekiyor. Ayrıca bazen görev yerlerinde değişiklikler de olabiliyor, bu değişikliklerin de, anında bildirilmesi gerekiyor. “Bu hatırlamaları otomatik olarak yapan bir yazılıma ihtiyaç duyuyoruz” diyen müşterilerimizin sesine kulak verdik. Biz de, öğretmenlerimizin görevlerini unutmamaları için, görevlerinden bir önceki akşam ve ertesi günü, görev zamanı, ücretsiz hatırlatma bildirimlerini, K12NET Mobil uygulamalarından göndermeye başladık. Bu haftaki online eğitimimizde bu konunun ayrıntılarını anlatacağız.

Temel Tanımlar / 4 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]