K12NET, Sınav Yapmadık Öğrenci Bırakmadı.  

21 Şubat 2022

K12NET, Sınav Yapmadık Öğrenci Bırakmadı.  

Özel okullarımız, bugünlerde yoğun bir biçimde bursluluk sınavı yapılıyorlar. Kendi öğrencileri dışında, dışarıdan binlerce öğrenci sınava katılıyor. Bu öğrenciler, farklı okullarda tekrar tekrar şanslarını deniyorlar. Okullarımız da farklı zamanlarda, tekrar tekrar bursluluk sınavları yapıyorlar. Böyle olunca normal trafiğimizin 10 katı trafik alıyoruz. Sistemimizin hızını hiç düşürmeden, kullanıcıların eski konforlarını bozmadan, şuana kadar göstergeleri, kritik değerlerin altında tutmayı başardık.

Son Kez Bursluluk Sınav Organizasyonu Eğitimi / 23 Şubat Çarşamba, Saat 10:30

Bu yıl defalarca bu eğitimi yaptık. Elimizde önceden yaptığımız onlarca eğitimin arşiv videoları da bulunuyor. İkinci dönem, ilk defa sınav yapacak okullarımız için son bir kere daha bursluluk sınav organizasyonunu anlatacağız. Sınava katılan öğrenciler, çoğu zaman kendi öğrencileriniz değil, bu öğrencileri nasıl sınav yapacaksınız? Okulunuzun sınav kapasitesini artırmak için sabah-öğlen-öğleden sonra oturumlar düzenlediniz, bunları sonra nasıl birleştireceksiniz?  Daha önce hiç kayıt olmamış, sınav sabahı çat kapı gelen öğrencilerinizi sınava nasıl dahil edeceksiniz?  Veliler, okullara gitmeden, evden, internet üzerinden bursluluk sınavlarına nasıl başvurabilecekler? Bu konuların son bir tekrarını yapacağız.

Online Bursluluk Başvuru Sistemine 12 Adet Yenilik Ekledik.

Bu öğretim yılında online bursluluk başvuru sistemine 12 adet yeni fonksiyon ekledik, eğitimimizde bu son gelişmeleri de, en azından başlık olarak bilgilerinize sunacağız.

Kalite İnce Ayrıntılarda Saklı

K12NET’in etüt modülünde, öğrenciler kendileri evden etüt talebinde bulunabiliyorlar, zaman içerisinde talepleri konusunda değişiklik olabiliyor. Bu yüzden “gün” kısıtımız vardı. Örneğin etüt bilgilerinde “bir gün kalıncaya kadar değişiklik yapabilirsiniz” diyebiliyorduk. Müşterilerimiz, hızlı dünya temposu içerisinde bunun gün değil, saat seviyesinde olması gerektiğini bildirdiler. Yeni çıkardığımız güncellemeye göre, “bugün saat 14:00’e kadar değişiklik yapabilirsiniz” diyebiliyoruz.

Etüt Modülü – (Var Demekle Modül Olmaz) / 24 Şubat Perşembe, Saat 10:30

K12NET’de etüt modülüne veri girmek kolay mı? Öğrenciler teneffüs arasında etüt almak için gelseler, kuyruk olsa, hızla etüt verilebilir mi? Cevabı biz değil, bu öğretim yılında birebir etütler ile ünlenmiş bir kursumuzun, sayılarıyla cevap verelim. Bu öğretim yılında, şimdiye kadar 51.660 adet etüt vermişler. Bu kurumun etüt sayfasında, alt alta tam 52 bin satıra yakın veri bulunuyor. Resimdeki 2 numaralı kısımda ise, uzaktan online etüt çalışmalarının da devam ettiğini anlaşılıyor. Uzaktan eğitimin her türlü öğesini gerektikçe sonuna kadar kullanıyorlar.

Öğrenciye etüt veren yazılım yapınca bunun adı hemen etüt modülü olmaz. “Etüt modülü yaptım” diye çıktığınız an, müşteriler sormaya başlar:

 1. Sınav sonuçlarına belli bir puanın altında kalanlara etüt verebilir miyiz?
 2. Sınavda ölçümü yapılan kazanımlara göre belli bir başarının altında kalan kazanımlara göre etüt düzenleyebilir miyiz?
 3. Topluca bir şubeye etüt verebilir miyiz?
 4. Teke tek bireysel etüt verebilir miyiz?
 5. Öğrencilerin haftada şu kadar saatin üzerinde etüt almasını istemiyoruz.
 6. Öğrencilerin üst üste şu kadar saatin üzerinde etüt almasını istemiyoruz.
 7. Ödevini yapmayan, özürsüz devamsızlık yapan öğrencilere belli bir süre ceza olarak etüt vermek istemiyoruz.
 8. Her öğrenci, kendi branş öğretmeninden etüt alabilsin.
 9. Etütlerin kontenjanları olsun, kontenjanın dolunca daha fazla alınamasın.
 10. Öğretmen bir konuda etüt düzenlesin, ihtiyacı olan öğrenciler bu konuya bakarak isterlerse etütlere katılsın.
 11. Kişi-şube veya sınıflar sadece belli gün ve saatte etüt alsın veya alamasın.
 12. Daha onlarcası …

Bu Yıl, Etüt Modülüne 11 Adet Yenilik Ekledik.

Bu hafta Etüt modülünü anlatacağız. İhtiyacı olan tüm müşterilerimizi bekliyoruz.

Temel Tanımlar / 25 Şubat Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]