K12NET, Seminer Dönemi Eğitimlerinin Tam Yarısına Geldik. 

26 Ağustos 2019

K12NET, Seminer Dönemi Eğitimlerinin Tam Yarısına Geldik.

Seminer dönemi için, 16 konuyu, tam 42 kere anlatmak üzere planlama yapmıştık. Eğitimlerin yarısını tamamladık. Şuana kadar eğitimlere katılamayanlar, hiçbir şey kaçırmadılar. Henüz eğitime katılamayanlar için yeni bir fırsat başlıyor. 26 Ağustos haftasında, 4 günde 8 farklı konuyu ele alacağız. Bu haftanın ve okulun açıldığı ilk haftanın sonuna kadar yerine getireceğimiz 21 eğitimin tamamını görmek için tıklayınız  

Rehberlik  /  (26 Ağustos Pazartesi, Saat 10:30)

Bu eğitimde, rehber öğretmenlerimizin öğrenci görüşmelerini nasıl kayıt altına aldıklarını, ihtiyaç duyarlarsa nasıl görüşmelerini şifreleyebileceklerini göstereceğiz. Türkiye’de standardize edilmiş rehberlik test ve envanterlerini tanıtacağız. Aşağıda isimlerini saydığımız envanterlerin her biri piyasada birkaç liraya değerlendiriliyor. Eğer hepsini dışarıdan bir kuruma yaptırırsanız, K12NET’in ücretinden fazla ücret ödemiş olursunuz.  1-Akademik Benlik Ölçeği,2-Başarısızlık Nedenleri Anketi,3-Çalışma Davranışları Değerlendirme Ölçeği,4-Çoklu Zeka Envanteri, 5-Holland Mesleki Tercih Envanteri, 6-Kendini Değerlendirme Envanteri,7-Öğrenme Stilleri, 8-Problem Tarama Envanteri, 9-Sınav Kaygısı Ölçeği, 10- Sosyometri, Sosyagram 11- Burdon Dikkat testinin optikli ve online versiyonlarını 12- Yaşam Pencerem 13- Riba, 14- Mesleki Yönelim Envanteri uygulamalarını anlatacağız. (Yardım video numarası : 13 Serisi)   

6 Ağustos tarihinde, ÖSYM, 2019 Yılı Yerleştirme Verilerini açıkladı. Üniversitelerin dolan kontenjan ve taban puanları konusunda sayısal verilerini yayınladı. Bizler de hemen üniversite tercih programımızı güncelledik. Önümüzdeki yıl, Temmuz ayına kadar yeni veri açıklanmayacak. Yani K12NET, o güne kadar en güncel bilgilerle tercih programını yayınlamaya devam edecek. Üniversite tercih programımıza, https://osstercih.k12net.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Etüt / (26 Ağustos Pazartesi, Saat 14:30)

Sınav yapıyorsunuz, Matematik zümre başkanı “bu ay işlediğimiz denklemler konusunda %30’un altında kalan öğrencilere etüt hazırlayalım” diyor. Sadece denklemler konusunda sadece ihtiyacı olan öğrencilere etüt verebiliyorsunuz. Sınırsız olan hiçbir şey yoktur. Sınırsız etüt de yoktur. Etütler ile ilgili kuralları koyar, her öğrenciye adaletle tek bir personel tahsis etmeden online etüt alınmasını sağlayabilirsiniz.  Bireysel ve toplu etüt verme imkânlarınız bulunuyor. Geçen yıl tek bir etüt personeli görevlendirmeden, K12NET’e girdikleri kısıtlarla binlerce etüt veren okulumuz bulunuyor.  Etütler hakkında her türlü ayrıntıyı, bu eğitimde bulabilirsiniz. (Yardım video numarası : 16 Serisi)   

Ölçme Değerlendirme / 27 Ağustos Salı, Saat 10:30

Bu hafta, Ölçme Değerlendirme Modülünü anlatacağız. Bu eğitime katılan tüm müşterilerimiz, istediği optik makine, isteği optik kağıtla sınav okumayı öğrenecek ve sınavdan sonra alınabilecek rapor / analizler hakkında bilgi sahibi olabilecektir. Optik kağıda okul numaralarını hatta isimlerini kodlamayan öğrencileri, K12NET’in nasıl tahmin edip bulduğunu şaşırarak göreceksiniz. (Yardım video numarası : 12 Serisi)   

Ders Programı / (27 Ağustos Salı, Saat 14:30)

Ders Programı, okulların açılmasına birkaç gün kala öğrenilemez. Ders programı bugünlerde öğrenilir, bu yılın kriterleriyle program yapma egzersizleri yapılır, önümüzdeki yıla bugünlerden hazırlık yapılır. Dersler, derslerin öğretmenleri, derslerin saatlerini, K12NET’de ayarlayıp, bilgileri K12NET’in masaüstünde çalışan ders dağıtım programına gönderiyorsunuz. Burada öğretmen-zaman-ders kısıtlarını belirliyor ve program yapmaya başlıyorsunuz. K12NET saniyeler içinde programı oluşturmaya çalışıyor. Eğer bir kere  program oluştuysa artık aynı kısıtlamalar geçerli olmak koşuluyla onlarca ders programı siparişi verebilirsiniz. İçlerinden en güzel kombinasyonu seçip, K12NET sistemine yapılmış programı otomatik olarak yükleyebilirsiniz. Programı usta seviyesinde kullananlar, “K12NET iğnenin deliğinden geçiren ders programı yapıyor” değerlendirmesinde bulunurlar.(Yardım video numarası : 8 serisi)   

Yeni Yıl İşlemleri / (28 Ağustos Çarşamba, Saat 10:30)

2018-2019 öğretim yılında öğrenci, öğretmen, şube, ders gibi temel bilgilerini tanımlamış, okullarımızda öğrenciler, öğretmenler, dersler, 2018-2019 yılında kaldı. Birkaç tuşa basarak, yeni yıla 2019-2020 yılına aktarabilirsiniz. Böylece yeni yılda kullanmanız gerekecek pek çok bilgi, geçen yıldan hazır olarak gelecektir. 2018-2019 yılında görevli bazı personelleriniz emekli oldu veya başka bir okula geçiş yaptılar. Bu yıl okulunuz kadrosundaki personelleri yeni yıla aktarırken, ayrılan personellerin görevlerini sonlandırmalısınız. Bu eğitimde yeni yıla geçiş ile ilgili tüm ayrıntıları bulabilirsiniz. (Yardım video numarası : 26 serisi)  

Öğrenci Portalı / (28 Ağustos Çarşamba, Saat 14:30)

Bir öğrenci veya veli kendi portalından hangi bilgileri görebiliyor. Okula hiç gitmeden bir veli kendi portalından çocuklarından nasıl haberdar olabiliyor? Öğrenci portalını açmadan önce nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Öğrenci ve veliler şifrelerine nasıl ulaşacaklar, veliler şifreler nasıl dağıtılmalı, veli ve öğrencilerin kendi sistemlerini öğrenmeleri için hangi videolar izlenmeli gibi pek çok soruya bu eğitimde cevap vereceğiz. (Yardım video numarası : 15 serisi)  

İletişim (Mesajlar + Ajanda ) / (29 Ağustos Perşembe, Saat 10:30)

Okul yönetimi, öğretmen, öğrenci veli arasında güçlü bir iletişim köprüsü kurup, bunun için tek bir kuruş ödemeyeceğiniz bir sistem geliştirdik. Okulların en büyük gider kalemlerinden sayılan SMS giderlerini sıfırladık. Öğrencinin, velinin “duymadım, bilmedim, görmedim, haber yoktu” diyemeyeceği bir iletişim ağı kurduk. Bu eğitimimizde İletişim modülü ile birlikte ajanda modülünü de anlatacağız. Okulunuzda yapılan tüm etkinlikler, şenlikler, törenler hakkında velileriniz sürekli ücretsiz olarak bilgilendirilecek. Öğrencilerinizin resimlerini galeri bölümünde muhafaza ederek, öğrenci resimlerini velilere bir albüme bakar gibi izlettireceğiz. Yine bu eğitimde bireysel ve toplu öğretmen randevularından da bahsedeceğiz. (Yardım video numarası :  Mesajlar : 14 serisi, Ajanda : 22 serisi )

Kulüpler /  (29 Ağustos Perşembe, Saat 14:30)

Bu eğitime katılmanın tam zamanı. Okullarımız öğrencilerine açılan kulüplerin listesini sunuyor. “Hangi kulüplerde etkinlik göstermek istersin, istek sırana göre 3 veya 4 tercihte bulunabilirsin” Diyorlar. Öğrenci tercihlerini bir kâğıda sıralıyor, sonra okul yönetimi, mümkünse öğrencilerini birinci tercihlerine; olmadı, ikinci tercihlerine; olmadı üçüncü tercihlerine yerleştirmek için günlerce çaba harcıyorlar. K12NET’in var olma nedeni;  harcanan çabanın, harcanan zamanın en aza indirilmesidir. Öğrenciler/veliler, K12NET Mobil Cep uygulamasından kendilerine sunulan kulüpleri, tercih ederler. Tercih süresinin bitiminde okul yönetimi tek bir tuşa basar, sadece 10 saniye içinde öğrencilerin kulüplerine yerleştirme işlemi sona erer. Elle yapıldığında saatler süren bu uğraş,K12NET’de 10 saniye içinde sonuçlanır. (Yardım video numarası : 25 serisi)  

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]