K12NET Sandıkları Açıldı, Seçim Sonuçları Belli Oldu.

18 Kasım 2021

K12NET Sandıkları Açıldı, Seçim Sonuçları Belli Oldu.

Geçen hafta, “öğrencilerinize, velilerinize, birer ikişer soruyla anket uygulamalısınız, bizler hem sizlere örnek olması açısından, hem de kendimizin merak ettiği bir soruya cevap bulmak için bir anket uygulayacağız” diye sizlere bilgilendirmiştik.

Tek bir soru sormuştuk. “Bu yıl ikisini de yapacağız ama aynı anda başlayamıyoruz, kütüphane modülüne mi önce başlayalım, kantin modülüne mi?” diye sormuştuk. Bu sorumuzu okul yönetimi, rehberlik, ölçme birimi gibi personel portalı yetkili akademik kadrolara sorduk. K12NET hiçbir zaman okulun öğretmenlerine, öğrencilerine direkt ulaşmaz. Onlara soru sormaz, okul yönetimini atlayıp bilgi vermez. K12NET sadece okul yönetimi personellerine ulaşır. Bu kısıtlı profile rağmen tam 21.152 personelin ekranlarında bu anket sorusunu çıkardık. Bu sorumuza grubun %16’sı – sayı olarak 3.754 personel cevap verdi. Cevap verenlerin %78’i “kütüphane modülünü önce yap” diye cevap verdi.

Bu sonuçla müşterilerimiz, rotamızı çizmiş oldular. Bu yıl önce kütüphane, arkasından kantin modülünü yapacağız. Yıl bitmeden ikisini de bitirmiş olacağız. Bir başka ekip çok önemli bir konuda başka bir modülün yazılımını daha yapıyor. Bunu da ilerleyen günlerde sürpriz olarak duyuracağız.

Bu tip anketlerde çok acil bir durum yoksa, anketi zorunlu yapmayınız. Zorunlu olması durumunda kullanıcılar, anket sorusuna cevap vermeden sisteme giriş yapamamaktadırlar. Giriş yapamayan, mecburen ankete cevap vermek zorunda kalanlar, bu zorlamalı sonuca tepki göstermekte, gerçek düşüncelerini de ankete yansıtmamaktadırlar. “Göz yaparken, kaş çıkarmak” herhalde bu olayı iyi tarif eden bir atasözümüzdür.

Anket yaptınız mı, sonuçları nereye varacaksa çekinmeden sonuçlarını ilan etmelisiniz. Kullanıcıların cevap verdikleri anketin sonuçlarını öğrenmelidir. Müşteriye bir soru sordunuz mu? Hele de “eklemek istediğiniz bir başka konu var mı?” dediniz mi, yazılanların hepsini okumak zorundasınız. Bu bölümde o kadar farklı bilgiler aktarılıyor ki, örneğin “bu değil de, aslında şöyle bir sıkıntım var” diyor. “Konumuz bu değil, sorumumuz bununla ilgili değil” deyip pas geçmemelisiniz, söylenilen konuya da eğilmelisiniz. Uyguladığımız ankette sorun bildiren tüm kullanıcıları tek tek arayacağız, sıkıntılarını dinleyeceğiz, hemen çözebildiğimiz konular varsa hemen çözeceğiz, diğerlerinin çözümü için çalışmalar başlatacağız. Anket yapılacaksa  derde deva olmak için yapılmalıdır.

Yeni Dönem Başlarken Ders Programı

Yeni dönem başlarken ders programı yapacaksanız, bu konu ile ilgili videolarımızı seyretmenizi öneriyoruz. Ders programı ve diğer tüm konular, ana sayfada Yardım bölümünde “ Güncel Eğitim Videoları” bölümünde yer almaktadır. Ders programı yapabilmeniz için 114 ve 115 numaralı eğitim videolarını izlemenizi öneriyoruz.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]