K12NET Salgında da Yaptı, Ekonomik Sıkıntıda da Üzerine Düşeni Yapacak.

27 Aralık 2021

K12NET Salgında da Yaptı, Ekonomik Sıkıntıda da Üzerine Düşeni Yapacak.

Geçen yıl tam bu zamanlarda, okullarımızın salgın nedeniyle, yüz yüze bursluluk sınavı yapamayacağı anlaşılmıştı. İşler yolunda giderken ne sorsanız “bizde de var, biz de yaparız!” diyen piyasa oyuncuları, birden buhar olup kayboluvermişlerdi. Çünkü laf, hamaset geride kalmış, iş başa düşmüştü. Bir günde binlerce öğrencinin aynı anda online sınava girmesi gerekiyordu.  O günlerde bizler de bu büyük sorumluluktan dolayı çok çekinmiş, çok korkmuştuk ama okullarımızın yanında olma zamanıydı. Günde 100 bine yakın öğrenciyi online sınav yaparak, okullarımızın her türlü ihtiyacını karşıladık.

Aradan bir yıl sonra bu sefer de ekonomik sıkıntıları konuşuyoruz. K12NET her yıl haziran ayında devletin ilan ettiği yıllık (TEFE+TÜFE)/2 oranına bakarak fiyatını belirliyor. 2022 Haziran ayına kadar döviz, enflasyon veya başka neler etkiliyse, inse de çıksa da, K12NET’in ücreti, Haziran 2021’de belirlenen ücrettir. Haziran 2022 tarihine kadar da bir kuruş değişiklik göstermeyecektir. Hizmet aldığımız server, donanım, hosting gibi giderlerimiz, %60-65 oranında artsa da, biz tek kuruş artış yapmayacağız. 2004 yılından beri bizleri hiçbir koşulda bırakmayan okullarımıza görevlerimizi aynı kalite, aynı özveriyle devam ettireceğiz. Ekonomik sıkıntıların ilacı “üretmektir” Her hafta yeni bir çalışma ile üretmeye devam edeceğiz. O yüzden lafı daha fazla uzatmadan bu haftanın yenilik haberini paylaşalım:

Aydan Aya Değişen Personel Ödemelerinin Kolay Girilmesi

Ülkemizde genellikle maaşlar yıllık olarak belirleniyor ve her ay sabit bir şekilde ödeniyor. Oysa personellere ek ders, mesai, asgari geçim indirimi, ödül, prim gibi farklı kalemlerde aydan aya değişen, sabit maaşlarını artıran ödemeler yapılıyor, bir de avans, haciz, bireysel emeklilik gibi aydan aya değişen maaşları azaltan kalemler var. Okullarımız bizlere şunu söylüyordu. “Başka hiçbir program kullanmak istemiyoruz. Bu işlemleri de K12NET’den yürütmek istiyoruz ama girişlerinin de çok kolay olmasını istiyoruz.” Öyleyse K12NET ne yapmalıydı?

Muhasebeciler en çok exceli sever.

Muhasebeciler yukarıda saydığımız bilgileri genellikle excelde tutuyorlar. Öyleyse K12NET’e bir excel yüklenmeli ve tüm kalemler tek seferde yüklenmeliydi. İşte yeni güncellememiz bu konuyu içeriyor, bu haftaki eğitimimizde bunları anlatacağız.

Muhasebe-2 Eğitimi / 30 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Bu haftaki eğitimimizde yukarıda anlattığımız yeni çalışmamız, giderler, gider kalemlerinin tasniflenmesi, öğrenci dışında elde edilen gelirler, virman, günlük kasa tutulması konularını da anlatacağız.

Not Defteri + Klasik Sınav Analizleri / 29 Aralık Çarşamba, Saat 10:30

Karne zamanı yaklaşıyor.  10 sorunun cevabını aşağıdaki 4 resimde göstereceğiz. Konunun ayrıntılarını ise bu haftaki eğitimimizde anlatacağız. Karne zamanı yaklaşırken, bu eğitimlere katılmanızın çok faydalı olacağını düşünüyoruz.

  1. 130 puan üzerinden sınav olur mu?
  2. Ağırlıkları farklı sınav olur mu?
  3. Ağırlıkları farklı iki sınavın sonucu, tek bir sınavda toplanabilir mi?
  4. Notlar excel gibi sağa – sola – yukarı – aşağı girilebilir mi?
  5. Sınavlar puanlandığı gibi, sınavın soruları da puanlanabilir mi?
  6. Klasik soru da olsa her bir soruya kazanım bağlanabilir mi?
  7. Tabletin üzerinde çizilerek, yazılarak, işlem yapılarak sınav yapılabilir mi?
  8. Klasik sınav sorusu olmasına rağmen, kazanım analizi yapılabilir mi?
  9. Klasik sınav sorularının yanına bir iki tane de olsa çoktan seçmeli soru eklenebilir mi?
  10. Tabletin üzerinde aynı kağıt kalemle yazar gibi yazılabilir mi?

 

Resim-1

Sınavın biri 80, diğeri 130 puan üzerinden yapılıyor. İlk sınavın ağırlığı %40, diğerinin %60. İki sınavın sonucu, 1. Sınavda birleştiriliyor.

Resim-2

Sınavın sorularının her birinin puanları farklı ve her soru bir kazanımı ölçüyor

Resim-3

Soruların bir kısmı klasik, bir kısmı çoktan seçmeli, iki farklı soru tipi aynı anda değerlendiriliyor, üstelik K12NET, çoktan seçmeli soruları daha veri girişi yapılırken değerlendirmeye başlıyor. Yanlışlar kırmızı, yeşiller doğru…

Resim-4

Resim belki tam fikir vermez. Tablete nasıl hızlı yazdığımızı görmek için aşağıdaki videoyu izleyiniz. Vaktiniz varsa tamamını, vaktiniz sınırlıysa 10:25 saniyeden sonrasını izlemenizi rica ediyoruz. Takır, takır kalemin sesini duymak için vidonun sesini açmayı unutmayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=gx4UIqqhZEg&ab_channel=K12NETSIS

Eğitime Katılmak İçin;

Eğitimlerimiz online, ücretsiz olup, her okul kendi yerinden katılacaktır. Eğitime katılmak için [email protected] adresine bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]