K12NET Sadece Öğrencilerin Değil, Personellerin de Doğum Gününü Otomatik Kutluyor.

23 Mart 2017

K12NET Sadece Öğrencilerin Değil, Personellerin de Doğum Gününü Otomatik Kutluyor.

Bir çalışma zaman içinde şekilleniyor, gelişiyor,  kullanıcılarımız sayesinde güçleniyor. 15 Haziran 2016 tarihinde aşağıdaki yazıyla öğrencilerin doğum günlerini otomatik kutlayabildiğimizi söylemiştik. Şimdi de “personellerinizin doğum günlerini otomatik kutlayabilirsiniz” diyoruz. Her tarayıcıda çalışan, cep telefonu ve tabletlerle uyumlu yeni teknoloji ekranlarımıza bu özelliği de ekledik. Öğrencilerin doğum günlerini Okul Kayıt ekranından, personellerin doğum günlerini Görevlendirme ekranından kutlayabilirsiniz. Konu ile yardım dokümanı, K12NET ekran mesajları üzerinden ekli dosya olarak gönderilecektir.

Lütfen doğum tarihi kutlaması deyip geçmeyiniz! Aşağıdaki yazımızda bu kadar yalın bir işlemin bile  kaç fonksiyona sahip olduğunu görebilirsiniz.

K12NET Üzerinden, Doğum Günü Mesajlarını Otomatik Gönderebilirsiniz. (Not: Aşağıdaki yazıda öğrenci için söylenenler, personeller için de geçerlidir) 

K12NET üzerinden doğum günü mesajı gönderme işlemi yıllardır var olan bir özellikti. Bugün doğan çocukların tespiti ve gönderimi, sistem tarafından otomatik yapılmasına rağmen, kullanıcının her gün sihirbazı açıp çalıştırması gerekiyordu. 10 saniye gibi kısa süren bir işlem olmasına rağmen, unutulmaması ve her gün bu ritüelin yerine getirilmesi gerekiyordu.

Yeni çıkardığımız güncellemeyle bir kere ayarlama yapıp, bir daha mesaj gönderimi konusunu gündeminizden düşürebilirsiniz. K12NET, o gün doğan öğrencilerinize sizin belirlediğiniz saatte, sizin belirlediğiniz içerikte, sizin belirlediğiniz tarih aralığında her gün otomatik olarak mesaj gönderebilmektedir. Bu güncellemeyle gelen fonksiyonları şöyle sıralayabiliriz.

1-Her gün sihirbazı çalıştırarak mesaj göndermek yerine, her gün sistemin bu işi kendisinin yapması sağlanmıştır.

2-Bazı okullarımız, mesajı öğrenciye göndermek yerine, öğrencinin velisine “çocuğunuzun doğumu gününü kutlarız” diye göndermek istediklerini söylüyorlardı. Bu talebi de seçimli hale getirdik, ister öğrencinin kendisine, isterseniz velisine gönderebilirsiniz.

3-Doğum günü kutlamasını SMS olarak gönderebileceğiniz gibi, e-posta olarak da gönderebilirsiniz.

4-Mesaj içeriği, hazır şablon olarak yazılmıştır, isterseniz şablonu değiştirip kendi içeriğinizi güncelleyebilirsiniz. Bir kere içeriği oluşturduktan sonra, değiştirmediğiniz sürece aynı şablonu kullanabilirsiniz.

5-Hazır şablon içeriğinde öğrencinin adı-soyadı ve numarası değişken olarak tanımlanmıştır. Yani mesaj gönderildiğinde, o gün gönderim yapılan her öğrenciye adıyla, numarasıyla hitap etmek olanaklı hale gelmiştir. (Sevgili Hasan, Sevgili Ayşe gibi…)

6-Otomatik gönderim seçeneğinde iki tarih arasını belirlendiğinde sadece o tarihler arasında otomatik gönderim gerçekleşir, bitiş tarihi geldiğinde otomatik gönderim sona erer.

7-Otomatik gönderimde iki tarih aralığını belirleyebildiğiniz gibi, saati de belirleyebilirsiniz. “Gönderimler, her gün öğlen 12’de gitsin” gibi bir zaman belirleyebilirsiniz.

Yukarıda sayılan özellikler, hiç düşünülmemiş, son derece özgün eklentiler değildir. Yıllardır, bunların olması gerektiğini, yapmamız gerektiğini biliyoruz/biliyorduk. İşte, “olgunluk” denilen şey burada devreye girmektedir. K12NET, yıllardır bu işi yapmasına rağmen bu konuda olgunluk seviyesine ancak şimdi ulaşabilmiştir. Bu yüzden bilmekle, farkında olmakla, “olgun olmak” farklı şeylerdir. Okul yazılımlarını araştırırken, her zaman fonksiyonlarını araştırınız. “Sende var mı?” Sorusu son derece yanlış bir sorudur. Doğru soruysa;  “sende varsa bana fonksiyonlarını sırala” demektir.

K12NET ekibi olarak hala olgun olmaya ihtiyacımız olan konularımız var. Bunların üzerine eğilerek, daha donanımlı bir yazılıma sahip olmak en büyük hedeflerimiz arasındadır.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]