K12NET Rekorunun, Bursluluk Sınavıyla Alakası

16 Aralık 2020

K12NET Rekorunun, Bursluluk Sınavıyla Alakası

Geçen yıl, 9 Mayıs tarihinde, bir günde, 55.164 öğrenci sınava girmiş, 7 milyon 439 bin soruya cevap vermişti. Bu gözümüzde büyüttüğümüz çok büyük bir değerdi. Yakın zamanda da bu değer, geçilmez sanıyorduk. Hiçbirimiz, 12 Aralık cumartesi gününün yeni bir rekor günü olacağını tahmin edemedik.

Cumartesi günü, 72.019 öğrenci,17 milyon 290 bin soruya cevap vermiş. Seçeneği işaretleyip, sonra o seçeneği silip, değişiklik yapılan soru sayısı bile, 46 bini geçmiş. Cumartesi gününü çok rahat geçirdik. Hiçbir kritik değeri geçmedik. Daha çok öğrenci sınava girse, sistemin gücü, yetecek gibi görünüyordu. Bu sayıları sizlere iletirken önemli uyarılarda da bulunmak istiyoruz. Bir gün boyunca 72 bin öğrenciyi sınav yapmakla, aynı gün ve aynı saatte, örneğin saat onda, 72 bin öğrenciyi sınav yapmak, kesinlikle aynı şey değildir. Biri gün boyunca, diğeri aynı saatte. Aynı saatte yapılan sınavlarda

Grafik aniden müthiş bir tırmanış yapar. Bu ani trafik, ülkenin internet alt yapısıyla bile ilişkilidir. K12NET, kendi okullarına, kendi öğrencilerine sorunsuz hizmet sunabilirken, eğer bütün okullarımız, aynı gün, aynı saatte, dışarıdan misafir olarak katılacak öğrencilerine, bursluluk sınavı yapmaya kalkarsa kaynakları yetmez. Hiçbir kaynak sınırsız değildir.

En Yanlış Sınav Günü ve Saati

Müşterilerimiz, “sınav yapmak için en doğru zaman ne zamandır?” diye bize soruyorlar. Biz de soruyu çevirip, en yanlış gün pazartesidir, en yanlış saat, sabah 9 veya kısmen 10’dur diyoruz. Ülke genelinde Cuma günü öğleden sonra ertelenmeye başlayan tüm işler, pazartesi sabahının ilk saatlerine bırakılır. Pazartesi sabahı, herkesin daha önceden ertelediği, yetişmesi acil olan işleri vardır. Bu saatlerde K12NET dimdik duruyor olsa bile, internet bağlantısı zayıf olan her kullanıcı, sorunla karşılaşır. Bu yüzden sınavlarınızı sabahın erken saatlerine koymayınız. Pazartesi sabahından özellikle uzak durmaya çalışınız. Bütün sınavların saat başında başlaması gerekmez. Saat 10’da sınavı başlatmak ile 10:15’de sınavı başlatmak arasında önemli farklar vardır.

Pusuda Yatıyoruz

K12NET üzerinden artık çok düzgün, online sınav yapılabiliyor. Mart ayından bu zamana sürekli iyileştirmeler yaparak, sistemi neredeyse hatasız hale getirdik. 14 milyon soruya cevap verilirken, çok sınırlı sayıda aldığımız bir ihbar var.

Cumartesi günü bize ulaşan bu ihbarlarda öğrencilerin birden çok tarayıcıda aynı anda sınavı açtıklarını gördük. Eğer sizlere de bu ihbar ulaşırsa, öğrencilerinize “aynı anda sınavı birden çok tarayıcıda açıp açmadığını sorunuz” eğer bu öğrencilerin isimlerini, sınav adlarını ve sınava girdikleri saatleri iletebilirseniz, bu olaya kesin teşhisi koyacağız ve öğrencilere, “sınavınızı birden çok tarayıcıda açmayınız” uyarı yazısını değiştireceğiz.

Online Sınavlar Konusunda Önemli Tüyolar

Bugüne kadar sorduklarınızı, yaptığınız hataları veya yapmanız gerektiği halde yapmadıklarınızı bir doküman yaptık. Bu yazıyla birlikte, K12NET ekran mesajı üzerinden ekli dosya olarak gönderdik. Online sınav yapanların bu dokümanı mutlaka incelemesini öneriyoruz.

Bursluluk Sınav Süreçleri Eğitimi / 17 Aralık Perşembe Saat 10:30

Yukarıdaki korular ve fazlasını bu online eğitimimizde bulabilirsiniz. Sınavı hemen yapacak, sonra yapacak, şimdilik yapmayı düşünmeyen ne kadar kullanıcımız varsa hepinizi bekliyoruz. Bilin, öğrenin, ihtiyaç olursa kimseye ihtiyaç duymadan yapın!

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]