K12NET, Rehberlik Testlerine Bir Yenisini Daha Ekledi.

19 Şubat 2024

K12NET, Rehberlik Testlerine Bir Yenisini Daha Ekledi.

Tek işimiz, tek uğraştığımız, tek bildiğimiz K12NET olduğu için sürekli üretiyor ve sisteme yenilikler ekliyoruz. Geçen yıl 502 adet yeni modül veya özellik ekledik. Her Cuma günü o hafta sisteme eklenen yenilikleri birkaç dakikalık videolarla duyuruyoruz. K12NET’de ücretler yılda bir kere ödenir ve çıkarılan yeniliklerden ücret alınmaz. Bu hafta rehberlik modülü eğitimi yaparken yeni çıkardığımız, Duygusal Zekâ Ölçeğini anlatacağız.

Rehberlik Modülü / 22 Şubat Perşembe Saat 10:30

Rehber öğretmenlerimizin görevlerini sıraladığımızda, K12NET’in rehber öğretmenler için önemi anlaşılır.

  1. Öğrencileriyle, velileriyle bir konuda veya farklı konularda, bir kere ve daha fazla sayıda görüşmeler yapar. Bu görüşmelerin kayıt altına alınması, yıl sonunda Rehberlik Araştırma Merkezlerine faaliyet raporlarının gönderilmesini sağlarlar.
  2. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, rehberlik test ve envanterlerini uygular, sonuçlarına göre rehberlik yaparlar.
  3. Liselere giriş, üniversite sınavlarına giriş konusunda mesleki rehberlik yaparlar. Tercih döneminde  en isabetli kararları almalarında öğrencilerine yararlı olurlar.
  4. Öğrencilerin akademik – sosyal – davranışsal gelişimlerini takip ederler. Veli – öğrenci- öğretmen- okul yönetimi arasında iletişim köprüsü olurlar.
  5. Yukarıda saydığımız görevleri yaparken, K12NET, Rehber öğretmenlerimizin daima yanındadır. K12NET, iyi kullanan rehber öğretmenlerimizin eli – ayağıdır. Bu zor görevleri yerine getirirken bir öğrenci ile ilgili bugün ve geçmişte bilmesi gereken, her şeyi K12NET’den tek bir ekrandan, tek bir tuşla öğrenebilirler.

 

Şimdiden Haber Veriyoruz.

İkinci dönemde rehber öğretmenlerimiz, Riba anketleriyle uğraşacaklar. Her yıl olduğu gibi, bu yılda K12NET, rehber öğretmenlere el sürdürmeden, anahtar teslim bu çalışmayı yapacaktır. Üstelik bu işleri okulunuz bütçesinden bir kuruş harcamadan yapabileceksiniz.

 

Yemekhane Modülü Neden Anaokullarında Daha Önemli?

Yemek listesi her kurum, her yaş için önemlidir. Büyükten, küçüğe herkes bu ay çıkacak yemekleri merak ederler. Küçük yaşlarda, ana sınıflarında yemek listesi daha da önemlidir, çünkü yemek demek, gelişim demektir. Bazı kurumlarımızda veliye, yemeğin genel olarak nasıl yendiğini söylemek yeterli görülürken, bazı kurumlarımızda “peyniri yedi, yumartasını yedi, sütünü içmedi” şeklinde daha ayrıntılı bilgi verilmektedir. Bu bilgiye ulaşan velinin, gün içinde içilmeyen sütü, akşam muhallebi formatında hazırlayarak telafi edebileceği varsayılmaktadır.

Yemekhane Modülü /21 Şubat Çarşamba, Saat 10:30

Bir kere, bir yemeği tanımladınız mı, günden güne, aydan aya ne kadar kolay tanımlayıp, aylık yemek listelerini dakikalar içinde nasıl hazırlayabileceğinizi göstereceğiz. Ayrıca eğitimin sonunda, yukarıda bahsettiğimiz her gün velilere gönderilen, “kuru fasulyesini yedi, pilavını yemedi ” raporunu nasıl ileteceğimizi göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 23 Şubat Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]