K12NET, Rehber Öğretmenlerimizin Eli-Ayağıdır.

27 Mart 2023

K12NET, Rehber Öğretmenlerimizin Eli-Ayağıdır.

 

Rehber öğretmenlerimizin ana görevlerini sıraladığımızda;

1-   Öğrencileriyle, velileriyle bir konuda veya farklı konularda, bir kere ve daha fazla sayıda görüşmeler yapar. Bu görüşmelerin kayıt altına alınması, yılsonunda Rehberlik Araştırma Merkezlerine faaliyet raporlarının gönderilmesini sağlarlar.

2-   Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, rehberlik test ve envanterlerini uygular, sonuçlarına göre rehberlik yaparlar.

3-   Liselere giriş, üniversite sınavlarına giriş konusunda mesleki rehberlik yaparlar. Tercih döneminde  en isabetli kararları almalarında öğrencilerine yararlı olurlar.

4-   Öğrencilerin akademik – sosyal – davranışsal gelişimlerini takip ederler. Veli – öğrenci- öğretmen- okul yönetimi arasında iletişim köprüsü olurlar.

Yukarıda saydığımız görevleri yaparken, K12NET, Rehber öğretmenlerimizin daima yanındadır. K12NET, iyi kullanan rehber öğretmenlerimizin eli – ayağıdır.

Bu zor görevleri yerine getirirken bir öğrenci ile ilgili bugün ve geçmişte bilmesi gereken, her şeyi K12NET’den tek bir ekrandan, tek bir tuşla öğrenebilirler.

 

Riba Anketlerini El Sürdürmeden Yaptıracağız.

Rehber öğretmenlere ciddi iş yükü çıkaran Riba anketini anahtar teslimi yapıp, Milli Eğitim Bakanlığına raporlarını el sürdürmeden yapıp, teslimini sağlayacağız.

 

Rehberlik Modülü Eğitimi / 29 Mart Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı, eğitimimizde uygulamalı olarak göstereceğiz. Değerli rehber öğretmenlerimiz, K12NET’i etkin kullanabilirseniz, başka hiçbir yazılıma ihtiyacınız olmadığını, bu eğitimde görebilirsiniz.

 

Geçen Yıl Hiç Yoktu. Bir Yılda Bakın Neler Yaptık?

Geçen yıl kütüphane modülümüz yoktu. Sizlerle istişare ederek o kadar çok özellik ekledik ki, 1- Kitaplar elle girilebilir, 2- Topluca excelle girilebilir 3- Milli Kütüphane ile entegre olduğu için ISBN koduyla tek bir tuşla kitaplar girilebilir. 4- Ödünç verme işlemleri, 5- Rezervasyon işlemleri yapılabilir. 6- En çok kitap okuyanlar, 7- En çok ödünç alınan kitaplar, 8- Yıllara göre, şubeye göre, sınıfa göre kitap istatistikleri alınabilir. 9- İade işlemleri yapılabilir, 9- Kayıp zayi olmuş kitapların listesi tutulabilir. 10- Öğrenci portalından kitaplar görülebilir, öğrenciler kendi portalından her türlü kitap işlemlerini yapabilir. 11- Ödünç alma bildirimi, rezarvasyon bildirimi, ödünç alma işleminde güncelleme bildirimi, iade hatırlatması, rezerve hatırlatması vb. bildirimler de K12NET üzerinden yapılabilir.

 

Kütüphane Modülü / 30 Mart Perşembe Saat 10:30

Yukarıda anlattığımız tüm özellikleri online eğitimimizde anlatacağız.

 

Temel Tanımlar / 31 Mart Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET ile Sat Satabildiğin Kadar…

K12NET ile Sat Satabildiğin Kadar… Öğrencilerin, velilerin çeşitli ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçları karşılamak gerekiyor. Ne ihtiyaçları varsa, aklınıza ne geliyorsa,...

DEVAMINI OKU

Günde 4 Kurum, K12NET’li Oldu.

Günde 4 Kurum, K12NET’li Oldu. Ocak ve şubat aylarında da, okullarımızın ve kurslarımızın K12NET’e olan teveccühü devam etti. Günde 4...

DEVAMINI OKU

K12NET’den Tek Tıkla… (Önemli Bir Gelişme Var.)

K12NET’den Tek Tıkla… (Önemli Bir Gelişme Var.) Okullarımız, kurslarımız, K12NET dışında, başka ihtiyaçlarını karşılayacak, kendi alanlarında uzman, pek çok yazılımdan...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]