K12NET, Pandemi Senaryolarını Uygulamalı Anlatıyor

20 Temmuz 2020

K12NET, Pandemi Senaryolarını Uygulamalı Anlatıyor

Vaka sayısının 900’lerde seyrettiği bu günlerde, okulların zamanında açılıp açılmayacağı, açılırsa tekrar kapanıp kapanmayacağı belirsizliğini koruyor. Tüm belirsizliklere rağmen, K12NET her türlü olasılıkta ne yapılacağını uygulamalı olarak gösterebilecek durumda. K12NET kullanan bir okulun, başka hiçbir yazılıma ihtiyacı olmayacak.

Uygulamalı Pandemi Senaryoları Eğitimi / 23 Temmuz Perşembe Saat 10:30

Bu hafta bu konuda eğitim yapacağız, aşağıda anlattıklarımızı bizzat uygulamalı göstereceğiz. Bu yüzden her okulun bu eğitime katılmasını önemle rica ediyoruz.  

Canlı Ders Yapmayan Özel Okul, Kendi Sonunu Hazırlar.

Böyle iddialı bir cümleyi, zorlanmadan kurabiliyoruz. Çünkü özel okul, özel ilgidir, özel destektir. Özel çabadır. İhtiyaç halinde özel okulların, her öğretmeni, kendi şubesine canlı ders verebilmelidir. Canlı dersi Zoom,Teams, Webex, Adobe Acrobat, Hangouts, GotoMeeting veya adını bilmediğimiz başka bir program varsa şimdiden kullanacağınız programı belirleyiniz. K12NET, bu saydıklarımızın veya varsa sayamadıklarımızın hepsiyle uyumludur. Hangi programı kullanacaksanız, okullar açılmadan önce öğretmenlerinize bu programların etkin kullanımı konusunda eğitim veriniz. Öğretmen okulda sınıf içi düzeni nasıl kontrol ediyorsa, internet ortamında da kontrol kendinde olmalıdır. Öğretmenin iyi kullanamadığı bir araçta, kontrolü elinde tutması mümkün değildir. Online canlı eğitimler, geçen dönem yaptıklarımızdan çok daha profesyonel olmak zorundadır. “Video izlettiririm, ödev veririm, canlı ders vermeden bu süreci atlatırım diyenler” bize göre çok ciddi yanılgı içindedirler.  

·        K12NET’de bütün dersler canlı yapılacak  >>> Olur mu? >>> Evet Olur

·        Bazı dersleri canlı yapacağız, bazılarını yapmayacağız >>> Olur mu? >>> Evet Olur

·        Lisanslı program satın aldığımız için öğretmen veya ders başına değil, şube başına program satın aldık. Örneğin 6A için bir tane, 6B için bir tane… Şube Bazlı Canlı Eğitim Olur mu? >>> Evet Olur.

·        Sadece ….. dersinde 6/A, 6/B, 6/C öğrencilerini bir araya getireceğiz. Bir öğretmen bu 3 şubenin öğrencisine aynı anda ders verecek. >>> Olur mu?>>>Evet Olur.

Böyle yazıp bırakmayacağız. Eğitimde bu söylediklerimizi, uygulamalı göstereceğiz.

Bu Sefer, Öğretmen Kendi Başına Kalmayacak!

Geçen dönem öğretmenlerimiz, ellerinden geldiği kadarını yaptılar. Bu sefer böyle olmayacak. Okul yönetimi “örneğin şuan 6/A şubesindeki eğitime gözlemci olarak katılacağım” diyebileceği gibi, “şuan Matematik öğretmeni Mehmet beyin hangi şubede dersi varsa katılmak istiyorum” diyebilecek. Öğretmenlerimize, velilerimize daha bugünlerden, “sınıflarda verilen eğitimlerin niteliğini gözlemlemek için okul yönetimi görevli olacaktır.” Sözünü verebilmelisiniz.

Böyle yazıp bırakmayacağız. Eğitimde bu söylediklerimizi uygulamalı göstereceğiz.

Her Şey Derli Toplu, Her Şey Olması Gereken Yerde Olacak!

Tüm canlı derslerin linkleri, ödevlerin linkleri, sınavların linkleri, derslerin dokümanları, her yerde yüzlerce link, yüzlerce doküman. Hangi link, hangi derse ait?  K12NET, her şeyi ders programı üzerinde gösterecek. Aynı aşağıdaki gibi…

 Çocukların bazıları evde, bazıları okulda, evde olup dersleri dinleyemeyen öğrencilerimiz, gün içinde yapılan eğitimlerin tekrarlarını da ders programında görebilecekler.

Her Dersten Bir Tane Yapsak…

Yukarıdaki dersi bir öğretmen/bir görevli hazırlasa, bir dersin tüm belgelerini, dokümanlarını hazır etse, diğer şubelere tek bir hareketle bunların hepsini gönderiverse” bu eğitimde bu konuyu da işleyeceğiz.

Uçak Havadayken Tekerleği Değiştirilmez.

Öğretmenlerimize yaz döneminde K12NET kullanımını öğretiniz. Canlı ders araçlarını etkin kullanmayı öğretiniz. K12NET’de ders programı yapmayı öğreniniz veya başka bir yerde ders programı yaptıysanız, bu programı, K12NET’e işlemeyi öğreniniz. Video oynatmak için drive, Youtube, gibi profesyonel yapıları kullanınız. Sınırlı imkânlarınızla kendi videolarınızı oynatmak gibi maceralara girmeyiniz. “Güzel video oynatıyorlar” diye veliler, okulunuzu tercih etmez. Okulunuzun internet alt yapısını şimdiden güçlendiriniz. Okul açıldığı gün, yukarıdaki işleri yapmak için geç kalınmış, uçak havalanmış demektir.

Temel Tanımlar / 24 Temmuz Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]