K12NET, Online Eğitim Süreçlerini 2 Videoya Sığdırdı.  

8 Aralık 2020

K12NET, Online Eğitim Süreçlerini 2 Videoya Sığdırdı.  

Geçtiğimiz günlerde iki eğitim yaptık ve bunların videolarını çektik. Bu iki eğitime katılan veya sonradan bu iki videoyu izleyebilen kullanıcılarımız, önemli ölçüde olayın nasıl şekillendiğini öğrenmiş oldular. Bu iki videoyu tekrar sizlerle paylaşıyoruz. Henüz bu iki videoyu izlemeyenlerin,  Perşembe gününe kadar izlemelerini ve 10 Aralık Perşembe günü yapılacak soru-cevap eğitimine katılmalarını rica ediyoruz. Eğer videoları izler, egzersiz yapar ve somut sorularla eğitime katılırsanız, bu eğitimin fazlasıyla faydasını görürsünüz. Perşembe günü yapacağımız eğitimde, bir süreci en başından anlatmayacağız. Örneğin, “online sınavı nasıl yapacağız?” diye soran kullanıcılarımızı videoya yönlendireceğiz ama online sınavın yapılışı ile ilgili spesifik her soruya cevap vereceğiz.

Eğitimimizde “Bunları Mutlaka Yapın, Bunları Sakın Yapmayın” Bölümü de Olacak.

5 Aralık cumartesi günü, gün boyunca 55 bin öğrenci, K12NET üzerinden sınav oldu. Gün içerisinde bazı ihbarlar geldi. “Sınavda öğrencilerimiz hata alıyor” diyen kullanıcılarımız oldu. Araştırınca gördük ki, öğrenciler sınavda iken, sınav yapısında, cevap anahtarında değişiklik yapan, sonucunun ne olduğunu bilmeden “veri sil işlemi” yapan, böylece farkında olmadan, öğrencilerinin  hata almalarına neden olan uygulamalara şahitlik yaptık. Bu eğitimimizin son bölümünde “bunları mutlaka yapın, bunları sakın yapmayın” diye bir bölüm hazırlayacağız.

Online Eğitim Süreçleri (Soru – Cevap) Eğitimi / 10 Aralık Perşembe Saat 10:30

  1. Video :       (Video, K12NET ekran mesajından link olarak gönderilmiştir.) [email protected] adresinden de isteyebilirsiniz. 
  2. Canlı Ders Linklerinin Haftalık Ders Programında Gösterimi
  3. Devamsızlıklar
  4. Konular: Öğretmenler, ders içeriklerini ve ders tekrarlarını haftalık programa işleyecekler.
  5. Her canlı toplantı programı ile entegreyiz ama Microsoft Teams ile daha derin bir entegrasyona sahibiz. Microsoft Teams entegrasyonun ayrıntıları
  6. Video :         (Video, K12NET ekran mesajından link olarak gönderilmiştir.)[email protected] adresinden de isteyebilirsiniz.  
  7. Ödevler + Dijital Kağıt Uygulaması
  8. K12NET Birlikte çalışan Yayınevleri
  9. 3 Yöntemle Online Sınavlar, Soru Editörü
  10. Öğretmen Portalından Yapılan Küçük Sınavlar

Yukarıdaki başlıklarda belirtilen her konudaki, her somut sorunuza cevap vereceğiz.

Temel Tanımlar / 11 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]