K12NET, Online Bursluluk Başvuru Sisteminde (OAR) Önemli Güncellemeler

11 Ocak 2019

K12NET, Online Bursluluk Başvuru Sisteminde (OAR) Önemli Güncellemeler

K12NET, Online Bursluluk Başvuru sistemi (OAR) üzerinde 3 önemli güncelleme çıkardık.

1- T.C kimlik numarası gir, K12NET’in akıllı yönlendirmeleri devreye girsin.

Evinden online bursluluk sınavına başvuracak velilerin/öğrencilerin  çok kolay bir kullanıma sahip olması gerekmektedir.  İlk açılış ekranı, sadece TC kimlik numarası istiyor. 

 

Öğrencinin TC kimlik numarası giriliyor. Bundan sonra K12NET’in akıllı süreçleri devreye giriyor.

 

1-Daha önceden öğrencinin kaydı K12NET sisteminde yoksa, önce kimlik-iletişim bilgileri, sonra sınav başvurusu ekranları geliyor.

2-Öğrencinin bir sebepte dolayı önceden K12NET sisteminde kaydı var, TC kimlik numarası sistemde bulunuyorsa, iletişim bilgileri eksikse kimlik bilgilerinin girildiği ekrana, iletişim bilgileri eksik değilse, sınav başvuru ekranlarına yönlendirme yapılıyor.

3-Sınav bitmiş, öğrenciler sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar,  okul yönetimi sınav yayınlanma iznini vermişse, sınav sonuçlarının ilan edildiği ekrana yönlendiriliyor.

 

2-Başvuru Ekranlarına Boya-Badana Yaptık.

Siz değerli müşterilerimiz, başvuru ekranlarının birazcık renkli olması gerektiğini söyleyince “nasıl yapsak?” diye düşündük. “Biz bir renk seçsek, bir müşterimiz beğenir, diğeri beğenmeyebilir. Biz kendimizce bir renk belirleyelim ama müşterilerimiz karteladan renk seçsin isteği renge göre boya badanasını K12NET yapsın” diye düşündük. Aşağıdaki resme bakınız. Renklendirmeyi siyah ve beyaz üzerinden yaptık. Hiçbir K12NET okulu, bizim zevkimize uymak zorunda değil. Renk kartelasının linkini paylaşıyoruz.  http://www.colorzilla.com/gradient-editor/ Tercihinizi yapınız. CSS bölümünde oluşan kodu [email protected] adresine gönderiniz. Ekranınız kendi zevklerinize göre tasarlansın.  

 

3- Bursluluk Başvuru Sisteminin İlk Ekranı Reklam Panonuz Olsun

Bursluluk başvuruları bitti veya daha başvurulara başlamadınız,sınavları yaptınız, artık sisteme yeni öğrenci kaydetmeyeceksiniz. Bir süre sonra sonuçları açıklayacaksınız, bu birkaç gün bile olsa ekranın boş kalmaması için bize afiş niteliğinde bir resim gönderiniz. İçinde örneğin  “okulumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz, başvurularımız tamamlanmıştır” gibi bir açıklama olabilir veya sonradan bir bursluluk organizasyonu daha yapacaksanız “okulumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz, başvurularımız tamamlanmıştır, ancak Mart ayında yapacağımız yeni sınava bekliyoruz” gibi istediğiniz açıklamayı istediğiniz görsellikte gönderiniz. K12NET Destek Ekibi, bursluluk başvuru linkine tıklayınca, açılan ilk ekrana bu tasarımınızı monte etsin. Başvuru zamanı dışında bu ekranı reklam panosu gibi kullanınız. 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]