K12NET Okullarının Sömürülmesine İzin Vermeyeceğiz.

14 Eylül 2020

K12NET Okullarının Sömürülmesine İzin Vermeyeceğiz.

Özel okul sektörü zorlu bir süreçten geçiyor. “Bu fırsat, bu fırsattır.” yaklaşımı ile okulların zor durumlarından yararlanılmaya çalışıldığını görüyoruz. Okullarımızdan bizlere sürekli bilgi akıyor. Okullara gelen satıcılar, “canlı derse giren öğrencilerin yoklamalarını otomatik alıyoruz. Üstelik bunu K12NET yapamıyor.” diye satış yapmaya kalkıyorlarmış. Hem de az, buz bir paraya değil. Bu bizim geçen yıl yapmaya niyetlenip, “öğrenci, derse bağlanır ama aktif derse iştirak etmezse veya linke dışarıdan bir yerden ulaşır, öğrenci katıldığı halde sistem onu “yok” yazarsa, veliye yanlış ihbar giderse” diye düşünüp vazgeçtiğimiz bir çalışmaydı. Madem okullarımız, böyle bir kolaylık istiyor, isteğe bağlı olarak bu otomatik yoklamanın alınmasını sağladık. Sistem otomatik yoklama alsın ama öğretmenlerimiz derse başlama esnasında “Ayşe orda mısın, nasıl gidiyor? Mehmet oğlum, sen de bir ses ver bakalım” veya dersin ortasında bir yerde “Anlaşıldı mı? Hadi herkes chatten “tamam” diye yazsın” diyerek özel okulculuğa yaraşan, çocukları sürekli derse hazır tutan gizli yoklamalar almalıyız.

Önümüzdeki günlerde nerdeyse her hafta online eğitimlerinize can suyu olacak, güncellemeleri aldıkça alacağız. Üstelik az önce anlattığımız magazinsel güncellemeleri değil, katma değerli pek çok güncelleme geliyor. Hiçbir K12NET okulunu, başka bir yere muhtaç bırakmayacağız. Hiçbir K12NET okulunun sömürülmesine, bütçelerinden ayrıca ödenek ayrılmasına gerek bırakmayacağız.

Devamsızlık Modülü / 16 Eylül Çarşamba Saat 10:30

Bu eğitimimizde öncelikle yukarıda bahsettiğimiz güncellemenin kullanımı konusunda bilgi vereceğiz. Öğrenci canlı ders linkine tıkladığında, otomatik devamsızlığı alınmış olacak.

Salgından çok önce de, K12NET olarak, günlük devamsızlık yerine, ders devamsızlığı alınması gerektiğini çok kereler söylemiştik. Derslerin uzaktan yapılması durumunda kaçınılmaz olarak ders devamsızlığı alınması gerekiyor. Öğretmenlerimiz, 10 saniye içinde yoklama alabilecekler. Yoklama çok kolay ve hızlı olacak.  Bunu eğitimde uygulamalı olarak göstereceğiz. 10 saniye içinde yoklamayı alacağız. Koşullar devamsızlık türlerini bile değiştirmeye başladı. Daha geçen yıl  “Dersten erken ayrıldı”  gibi bir devamsızlık türü olabileceği kimin aklına gelirdi? Eğer ihtiyaç varsa, devamsızlık türlerini bile güncelleyebiliyoruz. Öğrenciler, evde anneleriyle birlikteyken, annelerinin cep telefonlarına “Çocuğunuz devamsız” diye bedava bildirimler gidecek. Veliler,  dizlerinin dibindeki çocuğu hakkında anında bilgilendirilecek. İsterseniz velilere giden bildirimlerin içeriklerini bile değiştirebiliyorsunuz. Aldığınız ders devamsızlıklarını,  MEB için isterseniz günlük devamsızlığa çevirebilirsiniz. Devamsızlık denilince, aklınıza sadece öğrenci gelmesin, personellerinizin de devamsızlıklarını tutabilir, hatta yıllık izin kullanım sürelerini bile K12NET üzerinden takip edebilirsiniz. Bu konular ve fazlası için tüm kurumlarımızı, eğitimlerimize bekliyoruz.

Microsoft Teams Kullanımı Eğitimi / 17 Eylül Perşembe Saat 10:30

Bu eğitimin başlığını okuyunca “Haaa bu bizi ilgilendirmiyor, biz Zoom kullanacağız, GotoMeeting kullanacağız” deyip okumamazlık yapmayınız. Başkasının kayığına ücretsiz binen, “in!” denildiğinde inmek zorunda kalır. Örneğin Zoom firması bir karar alsa “artık ücretsiz kullanım, 40 dakika değil, 10 dakika” dese veya “ücretsiz kullandırmayacağım” dese kim itiraz edebilir? K12NET’de dâhil, her ihtiyacınızın bir alternatifi olmalıdır. Koşullar değiştiğinde, siz de pozisyonunuzu hemen alabilmelisiniz. Biz, yurt dışı kaynaklı, Teams, Zoom, Hangoust, GotoMeeting, Webex … Bütün firmalara eşit uzaklıktayız. Yalnız, Microsoft Firmasının Türkiye ofisinin neredeyse tüm üst düzey yetkilileri ile güçlü bir iletişim halindeyiz. İstediğimiz zaman kendilerine ulaşıp, aktarmamız gereken bilgileri aktarabiliyoruz. Geçen yıl ücretsiz kullanan okullarımız, bu yılda ücretsiz kullanabilmek için doğrulama yapması gerekmektedir. Kurulumu, doğrulaması, geçen yıldan bu zamana eklenen yeni özellikleri, Teams’in sınıf ortamında kullanımı konusunda, sorular sorabileceksiniz ve en önemlisi sorularınıza Microsoft yetkilileri (birden çok yetkili katılacak) cevap verecekler. Sorularımız “kalabalık da kaybolup gitmesin, mutlaka şu soruları sorun” dediğiniz sorular varsa [email protected] adresine önceden bunları gönderiniz. Biz de bunların listesini önceden hazırlayalım.

ÇOK ÖNEMLİ bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Bu bir öğretmen eğitimi değildir. Elbette okullardan birkaç öğretmen katılmak isterse katılabilir ama bir okulun öğretmenlerinin tamamının toplanıp, onlara eğitim verilmesi, hem kapasite olarak mümkün değildir, hem de öğretmenleri ilgilendirmeyen daha ziyade kurulumu, ayarları ile ilgili konular konuşulacaktır. Bu nedenle okulların bilgi işlemcileri, eğitim koordinatörleri, müdür yardımcıları gibi profillerin katılması daha doğru olacaktır.

Temel Tanımlar / 18 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]