K12NET, Okulların Kurumsal Hafızasını Flash Belleklerden Kurtaracak

22 Mart 2021

K12NET, Okulların Kurumsal Hafızasını Flash Belleklerden Kurtaracak

Her hafta yeni bir güncelleme, yeni bir bakış açısı ile karşınıza gelmeye çalışıyoruz. Okullar fabrika gibi yıl boyu sürekli üretiyor, hazırlık yapıyor. Yaptıkları işlerin büyük bir kısmı da gelecek zamanlara aktarılacak türden işler oluyor. Böyle olunca süreklilik önem kazanıyor. Bu yıl üretilenler, önümüzdeki yıllarda da kullanılabiliyor.  Üretilen bu çalışmalar, okulun mesaisiyle, okulun imkânlarıyla hazırlandığı için sahibinin okul olması gerekiyor. Oysa şimdi bilgiler, kimin flash belleğinde yüklüyse, “sahibi” o oluyor.

Yükleme yapılan bellek bir kişide ise o gittiğinde veya bellek bozulduğunda, okulun bütün bir yıl üzerinde çalıştığı bilgi-beceri-deneyim de kayboluyor. Yeni çıkardığımız güncelleme ile okulun kendine ait “kurumsal bir hafızasının” olmasını sağladık. Şuan veriyi tutma, depolama işini uluslararası şirketler de yapıyor. K12NET fark yaratmayacak, hiçbir işe, hiçbir maceraya girmez. K12NET, daha önce yapılanların tekrarını yapmaz.

Doküman Eğitimi / 25 Mart Perşembe Saat 10:30

K12NET’in farklılığı depolamadan ziyade, okul yönetim yazılım sistemi olması nedeniyle kimsede olmayan “paylaştırabilme” yeteneğidir. Başka platformların elli takla atarak yaptıkları iş, K12NET’de tek tuşla yapılmaktadır.

Belgeyi sahibi yap- ekle-düzenle-sil- paylaş,

Bu dokümanları kişi, sınıf seviyesi-birim-meslek-okul/kurum- öğrenci yakını ekleyerek yap. K12NET, okul yönetim yazılımı olduğu için bu opsiyonları size tek tuşla sunar.

K12NET’in 32. Modülü Hizmetinizde…

Dışarıdan satın almaya kalksanız, K12NET ücreti kadar ücret ödemeniz gereken modüller, birer birer K12NET’e ekleniyor. Stok Takip/Demirbaş-Zimmet modüllerinin arkasından 32. Modülümüz “Doküman Modülünü” de hizmetinize açıyoruz.

Çıkardığımız güncellemenin ayrıntılarını anlatmak için hepinizi Perşembe günü yapılacak eğitimimize bekliyoruz. Zamanı uygun olmadığı için gelemeyecek olanlara da, istemeleri halinde eğitimin videosunu gönderebileceğimizi şimdiden duyuruyoruz.

Her Okul, Tek Bir Serviste Deneme Yapsın

Servis takip programları, yılda değil, ayda öğrenci başına 20-25 Lira ücret istiyor. “Neden bu ücreti istiyorsunuz?” diye sorunca da, “servislerin üzerinde GPRS var, taktığımız donanım, uydu ile sürekli irtibat halinde” diyorlar. K12NET’de diyor ki, “herkesin cep telefonu, en yakındaki baz istasyonundan zaten uydu ile saniyelik haberleşiyor”. Demek ki, ayda 20-25 Lira için istemek için GPRS açıklamasının dışında başka bir hikâye gerekiyor. Okullarımızdan tek kuruş talep etmeden bu hizmeti sunuyoruz. Salgın günlerinde bile servis modülünü kullanan okullarımız yeni isteklerde bulunuyorlar. Servis sabah çocuğun evinden değil de, karşıdaki büyük marketin önünden alıyormuş, demek ki, sabah öğrenciyi alma adresi, evi değil, karşıdaki büyük marketin önü. Bu durumda yeni bir adres daha sisteme girilmesi gerekiyor. Servis şoförü veya hostes çocuğu nereden alıyorsa, aldığı zaman “bindi” tuşuna basacak, K12NET, o an bulunan enlem-boylam bilgilerinden adresi otomatik belirleyecek bu adres ve bunun gibi başka öğrencilerin adresleri, tek tek elle yazılmadan, sistemin ürettiği excel yüklendiğinde öğrencilerin alınacağı adresler otomatik güncellenecek.

Servis Modülü / 24 Mart Çarşamba Saat 10:30

Modülümüzü kullananlar, işlerine yarayacak kolaylıkları istiyorlar, istenince bizler de yapıyoruz. Bu modümüzü kullanmayan okullarımız, siz de bu yıl, hiç olmazsa  tek bir servisinizde deneme egzersizleri yapın, güzelliği, kolaylığı, faydayı kullanırken görün, sonra “ayda niye 20-25 Lira boşuna ücret ödüyoruz veya velilere ödetiyoruz?” diye kendinize sorun. Konuyla ilgilenen tüm müşterilerimizi eğitimimize davet ediyoruz.

Temel Tanımlar / 26 Mart  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]