K12NET Okulları Piyasaya Ayar Veriyor. — Bugünlerin En Önemli Yazısı

27 Temmuz 2020

K12NET Okulları Piyasaya Ayar Veriyor. — Bugünlerin En Önemli Yazısı

Şu günlerde Milli Eğitim Bakanımız tarafından da gündeme getirilen, Hibrit Eğitim Modelinde en temel kural, öğrencilerin okulda geçirecekleri sürenin azaltılması, temel derslerin okulda yüz yüze, diğer derslerin evde online yapılmasıdır. Hibrit yöntemde, ders süreleri de azaltılmaktadır. Bütün bu gelişmeler, okullarda yapılacak deneme sınavlarının da güçlü olasılıkla, online olabileceğini göstermektedir. Gündem bu olunca, biz de bu haftaki eğitimimizde online sınavları anlatmayı planladık. Planlama yazısının altında çok önemli hususlara değinilmektedir. Yazının sonuna kadar dikkatle okumanızı rica ediyoruz.

K12NET’de Online Sınav Yöntemleri / 29 Temmuz Çarşamba Saat 10:30

1-    Sorular ve seçenekleri, K12NET sistemine yüklenir, öğrenciler ekranlarında soruları ve seçeneklerini görürler. Aşağıdaki resimde, 1 numarayla gösterilen kısım.

2-    Sorular ve seçenekleri, K12NET sistemine yüklenmez. Öğrencinin elinde ya, sınav kitapçığı vardır veya öğrencilere sorular, Pdf olarak gönderilmiştir. Öğrenciler, kendi olanakları ile çıktı alarak, çözdükleri soruları da, K12NET’deki, 2 numaralı resimde gösterildiği gibi optik kâğıda benzeyen bir platforma işaretleyip, sınavlarını olurlar.

3-    İkinci yöntemde “öğrencilerin çıktı alma zorlukları” olabilir diye pdf dosyası, sınavla birlikte gönderilir, öğrenciler, pdf dosyasını ekranda görürken, yanında bir de cevapları işaretleyecekleri optik kağıt bulunmaktadır.  Eğitimimizde online sınavlar, soru editörü ile iilgili diğer önemli hususları bulabilirsiniz.

Bu Sefer, Sakın Bu Hataya Düşmeyiniz!

İkinci dönem; gazeteler, dernekler, üniversiteler, yayınevleri deneme sınavları organize edip, öğrencilere bol miktarda online deneme sınavları yapıldı. Öğrenciler, ilk heves neredeyse hepsine girdiler. Sonra müthiş bir bıkkınlık. O günlerde “öğrenci gelişimini takip etmek açısından deneme sınavlarını K12NET üzerinden yapınız.” Diye sıklıkla öneride bulunmuştuk. Önerimize kulak vermeyenlere, dönemin sonunda veliler, çok kritik bir soru sordu. “Çocuğum onlarca sınava girdi. Hepsi orada, burada, şurada… Hepsi kendi başına bir sonuç veriyor. Tüm bunların sonucunda çocuğum şimdi hangi noktada?”  Eğer okul yönetim yazılım sisteminiz K12NET ise, öğrencilerinizin gelişimlerini takip etmek için sınavlarınızı, K12NET’de yapmalısınız.

K12NET Okulları Piyasaya Ayar Veriyor —– Çok Önemli Bir Uyarı —- Lütfen Dikkat Buyurunuz!

Geçen hafta bizi iki yayınevi aradı. Yayın satmak için K12NET Okullarına gitmişler. K12NET okulları ,“sizinle çalışabilmemiz için K12NET ile entegre olmanız gerekiyor. Onun dışında çalışamayız” demişler. Yayınevlerinin yetkilileri, “Peki, şimdi ne yapacağız?” diye bize sordular. Biz de “geçen dönem, K12NET Okullarına söz verdik. Tek bir okulumuz, şu yayınevi ile çalış” derse sorgusuz- sualsiz, alt yapımızı ücretsiz yayınevine açacağız, kullanımı konusunda ücretsiz eğitim vereceğiz” dedik. Bu sözümüz, bugün de  aynen geçerlidir. “Çalışmak isterseniz buyurunuz, alt yapımızı ÜCRETSİZ kullanabilirsiniz” dedik. Bu yöntemde üç taraf da kazançlı çıkacaktır. 1- Okullarımıza anahtar teslim, her şey hazır geleceği için sınav hazırlama derdinden kurtulmuş olacaklar. 2- Bizlerle çalışmayı tercih eden yayınevleri, hiç hizmet vermedikleri K12NET okullarına ulaşma şansı elde edecekler. Her okulumuza “böyle bir yayınevi entegre olduk, yayınevinin ürünlerini incelemek isterseniz irtibat kurabilirsiniz” diye bilgi vereceğiz. Yayınevleri bu sayede yeni okullara, yeni pazarlara ulaşacaklar. 3- K12NET de müşterilerini memnun ettiği için bu ortak çalışmadan kazançlı çıkacaktır. Bu üçlü ortak çalışmanın arkasında başka bir hesap,  başka bir plan bulunmamaktadır. Herkesin kazançlı çıkmasını isteyen bir planlamadır. Eğer K12NET ile entegre olmayan bir yayınevi ile çalışırsanız, o zaman tüm tanımlama işlemlerini kendiniz yapmanız gerekmektedir. Bu karar sürecini iyi değerlendiriniz. Bu kararı yanlış alırsanız, sene sonuna kadar kendinize kalacak zamanı, sınav tanımlayarak geçirirsiniz.

Gücümüz birlikteliğimizden geliyor. Eğer tüm K12NET okulları, yayınevlerine tek ses “bizimle çalışacaksan, K12NET’e entegre olman gerekiyor” derse kim bu gücün önünde durabilir?

https://k12net.com/atlas-yazilim/referanslarimiz/

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]