K12NET; Okullar Açılınca da, Çok İşe Yarayacak Güncellemeler Alıyor.

11 Mayıs 2020

K12NET; Okullar Açılınca da, Çok İşe Yarayacak Güncellemeler Alıyor.

Köprü yaparsanız, ayaklarının çok sağlam olması gerekir. Ayaklarına yeterince yatırım yapmadan üzerine reklam ışıkları takar, cazibesini artırsanız da,  ayaklar yıkılınca, ışıklar da gider. Online Sınavların alt yapısına o kadar çok yatırım yaptık ki; 6 saat içinde 50 bin öğrenci, 10,2 milyona soruya cevap verirken, neredeyse bir bu kadar daha yük kaldıracak gibi gözüküyordu. Ayrıca İki haftadır, okullar aracılığı ile bizlere ulaşan öğrenci şikâyetlerin neredeyse tamamının sistemsel olmadığı tespit edildi. Gönül rahatlığı ile online sınavlarınızı K12NET üzerinden yapabilirsiniz.

Öğretmen Portalında Soru Editörü Eğitimi / 13 Mayıs Çarşamba Saat 10:30

Öğretmenlerimiz, okul yönetimine veya ölçme değerlendirme birimine ihtiyaç duymadan, kendileri düz bir yazı yazarak, bir yerden resim yapıştırarak, veya daha önce yazılmış bir Word belgesinden kopyalayarak, kendi sınavlarını hazırlayabilir, kendi online sınavlarını yapabilirler. “Öğretmenimiz canlı dersini anlattı, ödev verdi, acaba öğrencileri, dersi ne kadar dikkatli dinledi, dersi ne kadar anladılar? Hemen, 5-10 soruyla küçük bir Quiz düzenleyebilecekler. Öğretmenlerimiz, kolay ve hızlı soru girişi yapabilsin istedik. Aşağıdaki resimdeki 1.soruyu, 4 seçeneği ile birlikte 38 saniyede girdik. Öğretmenlerimizin soru girişini, çok hızlı ve kolay bulacaklarını tahmin ediyoruz. Geleneksel yöntemlerle soramayacağımız soruları da online yöntemle sormak istiyoruz. Aşağıdaki resimde, 2. Soruda öğrencilere, örneğin “sorudaki videoyu izleyiniz ve videoda anlatılana göre cevap veriniz” şeklinde sorular sorulmasını sağlayacağız. Sürecin daha çok başındayız. Bu modülde yapmayı planladığımız pek çok yenilik fikrimiz var. Geçenlerde bir müşterimiz, sabahları “acaba K12NET bugün ne yenilik yapmıştır? diye bilgisayarımı açıyorum” demişti. Müşterilerimizin bu merak duygusunu her zaman diri tutarak, yenilikler eklemeye, üretmeye devam edeceğiz. Bu hafta yapacağımız eğitimde, öğretmen portalından soru girişi konusunun tüm ayrıntılarını anlatacağız.

Yeni Yıla Kayıt İşlemleri / 14 Mayıs Perşembe Saat 10:30

Belki geçen yıllardaki kadar yoğun olmasa da, okullarınıza yeni öğrenciler kayıt oluyorlar. Buna “dış kayıt” diyoruz. Kendi öğrencilerinizden bazıları da, önümüzdeki yıla kayıt yaptırmak istiyorlar. Buna da “iç kayıt” diyoruz. Bir de kayıt olmayı düşünen ama kesin karar vermemiş öğrenciler var. Bunlara da “misafir öğrenci” diyoruz. Bazı veliler, okula gelerek kayıt işlemlerini okulda yapıyor, bazıları da geçen haftalarda anlattığımız ön kayıt modülünü kullanarak, okula gelmeden işlemlerini uzaktan halledebiliyor. Ön muhasebesini, K12Net’de tutanlar, önümüzdeki yılın ücretlerini almaya başlıyorlar. Özel okulculuk bugünü yaşarken, önümüzdeki yılın kayıtlarını alır, hatta önümüzdeki yılın bütçesinden harcama bile yapmaya başlar. Muhasebecilerin önümüzdeki yıl işlemleri ile ilgili birkaç ayarlama yapması gerekiyor. Kayıtların gelişiminin, hem anlık bildirimlerle, hem de raporlarla takip edilmesi gerekiyor. Özellikle uzaktan eğitimin gereklerini yerine getiren, veliye karşı sorumluluklarını elinden geldiğince yapmaya çalışan okullarımızda, kayıt çalışmaları başlamış gibi görünüyor. Umarız bu sıkıntılı günlerimiz geride kalır ve okullarımız öğrencilerimizle yeniden dolar, taşar.

Temel Tanımlar / (15 Mayıs Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]