K12NET, Okulda Ne Var, Ne Yok Hepsini Sayacak!

15 Mart 2021

K12NET, Okulda Ne Var, Ne Yok Hepsini Sayacak!

Günlük hayatımızda bile ne kadar önemlidir. İhtiyaç duyduğumuz bir malzemeden, ne kadar aldık, ne kadar kullandık, ne kadar kaldı?  Okul yaşantısında da, personellere, öğrencilere sürekli bir şeyler alınır, alınanların, kimlere verildiği tutulur ve sürekli sayım yapılarak ne kadar kaldığı belirlenir. Stoklar azalır gibi olunca da yeniden tedarik süreçleri başlar. Ürünlerin sadece stok hareketleri değil, demirbaşların sayımı, zimmeti, emanetlerin dağıtılması gibi tüm işlemler,  K12NET üzerinden yapılmaya başlandı. Yazılımın son aşamasında ise veli portalında aklınıza ne geliyorsa, internet üzerinden satış yapılmasını sağlayacağız. Kitap, kıyafet, kırtasiye ve daha neler eklemek istiyorsanız, K12NET Veli portallarını alış-veriş sitesi haline getireceğiz.

Stok Takip Programı / 18 Mart Perşembe Saat 10:30

Stok Takip programımızın İlk tanıtımını, 24 Aralık tarihinde yapmıştık. O gün eğitimimize katılan müşterilerimizden bazıları hemen kullanmaya başladı. Kullanmaya başlayınca da kendi işlerini kolaylaştırmaya yönelik, sisteme değer katan önerilerde bulundular. Zincir eğitim kurumlarımızdan bir tanesi, stok takip sistemini K12NET üzerinden yapma kararı aldı. Genel merkezden, okullarına gönderdiği tüm ürün hareketlerini, muhasebesiyle birlikte tutacak. Birinci turda bizden talep edilen güncellemelerin büyük bir kısmını tamamladık. Yeni eklenen özelliklerle birlikte Stok Takip programını bu hafta bir kere daha anlatacağız. Siz kullanacaksınız, öneride bulunacaksınız, biz yapacağız. Adım, adım piyasanın en kaliteli stok takip programı olacağız. Dışarıdan satın almaya kalksanız, K12NET’in ücretinden  daha fazla ödeme yapacakken, K12NET’de 32 Modülden biri olarak, ücretsiz kullanacaksınız. Ücretsiz, ama piyasanın en iyi stok takip programını kullanacaksınız.

Unutmak Böyle Bir Şey…

Salgın başladığında online sınavların nasıl yapılacağını çok az kurum biliyordu. Şimdi birçok kurum, kimselere sormadan en güzel şekliyle kullanabiliyor. Geçen hafta gelen telefonlarda dikkatimizi çeken bir durum oldu. Geçen yıllarda optik kağıtlarla sınav okuyabilen, personellerin bir kısmı, online sınav yapa, yapa, yüz yüze sınav yapmayı unutmuşlar.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 16 Mart Salı Saat 10:30

Madem müşterilerimizin bir kısmı yüz yüze sınav yapmayı unutmuş, 1- İstediğiniz optik makine ile 2- İstediğiniz optik kâğıtla, sınav okutmayı bu eğitimimizde uygulamalı göstereceğiz.  3- Tüm uyarılara rağmen, optik kâğıda adını-soyadını-okul numarasını kodlamamış/kodlayamamış, aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kodlamasından hangi öğrenci olduğu bile anlaşılamayan öğrencileri, K12NET sizin için otomatik bulacak.

Ölçme Değerlendirme Rapor ve Analizleri /17 Mart Çarşamba Saat 10:30

Sınavları yapmak için ne büyük mücadele veriliyor. En kaliteli yayınları bulmaya çalışıyorsunuz. Öğrencilerinizi organize ediyorsunuz. Sınav okumak için zaman ve emek harcıyorsunuz. Bu kadar mücadelenin karşılığı da çok büyük olmalı… Sınavlar ne için yapılır? Rapor ve analiz alabilmek için. Rapor ve analiz alalım ki, öğrencilerimizin güçlü ve zayıf taraflarını elle koymuş gibi bulalım. Bu eğitimde bir sınav sonrasında K12NET’in üzerinden alınabilecek rapor ve analizleri anlatacağız.

Temel Tanımlar / 19 Mart  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]