K12NET, Öğrenmenin En Doğru Zamanına İşaret Ediyor.

20 Haziran 2022

K12NET, Öğrenmenin En Doğru Zamanına İşaret Ediyor.

Okullar kapandıktan sonraki hafta, ders dağıtım programını anlatıyor, üstelik zamanının da, tam zamanı olduğunu söylüyoruz. İlk başta bir gariplik var gibi gözükse de, açıklamalarımız sonrasında olayın aslı anlaşılacaktır, diye düşünüyoruz. Şuan K12NET’de yapmış olmasanız bile, yürürlükte olan bir ders programınız vardı. Öğretmenleriniz, dersleriniz, ders saatleriniz şuan K12NET’de tanımlı, duruyor olmalı. Öyleyse ders programı yapmak için her türlü bilgiye sahipsiniz. Öğretmenlerinizin özel durumlarını, hangi günlerde izinli olduklarını da biliyorsunuz. Öyleyse senaryomuz da hazır. Bu senaryo ile hazırlanmış programınız, okullar kapanıncaya kadar da uygulanmış. Hazır bilgiler – hazır senaryo üzerinden ders programı egzersizi yapmak için en ideal zaman. Yapamazsanız yarına, birkaç güne yetiştirmek zorunda da değilsiniz. Şimdi sakin, sakin program yapmayı öğrenir, okullar açılırken de işin uzmanı olarak yaparsınız.

Bugün “Word –Excel, kullanmayı biliyorum” diyenlerin büyük bir kısmı, %5-10’luk kısmını biliyor. Birçok özelliğini bırakınız kullanmayı, böyle özellikleri olduğunu bile bilmiyorlar. Sınama yanılma yoluyla öğrenme; hem uzun sürer, hem de maliyeti yüksektir.

K12NET Ders Dağıtım Programı:

  1. Eğitim Almadan Gerçek Anlamda Öğrenilemez.
  2. Video İzlemeden Öğrenilemez.
  3. Egzersiz Yapmadan Öğrenilemez.

Okulların açılmasına iki gün kalmış, ders programı yapmanın mantığını anlamamışken, kolaylıklarını bilmezken, okulun açılmasına birkaç gün kalmasının stresi üzerinizdeyken, K12NET’den Ders Programını YAPAMAZSINIZ. K12NET gerçek dost olduğu için, hem doğru söyler, hem acı söyler, hem de iş, işten geçmeden, zamanında söyler. Zamanında söylerken de, sonuna kadar söylediğinin arkasında durur, desteğini verir.

Ders Dağıtım Programı Yapma / 22 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Ders dağıtım programı yapmanın inceliklerini anlatacağız. Bir kere ders programı yapabildiyseniz, aynı kısıtlarla 3-5-10, kaç tane daha isterseniz program yapabileceksiniz. “Bir tane program yapabilsem” derken, 3 tane, 5 tane, 10 tane alternatif programınız olacak. Pazardan domates seçer gibi, içinden program seçeceksiniz. Program öğrenmenin tam zamanı, bu fırsatı kaçırmamanızı rica ediyoruz.

Öğretmen Portalı Eğitimi / 23 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Eğitimin başlığını okuduğunuzda bu eğitimin, öğretmenlere verilen bir eğitim olacağı düşünülebilir. Bu eğitim, okullarda öğretmenlere eğitim verecek personeller için düzenlenmektedir. Okulunuzda mümkünse iki, değilse en az bir tane K12NET’den sorumlu personel bulundurmalısınız. Bu personellere, öğretmen eğitiminin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Okullarımızda öğretmen sirkülasyonu çok oluyor. Dışarıdan ısmarlama eğitmenlerle bu sorun çözülemez. Her okul, kendi eğitmenini hazırlarsa, sonuç odaklı bir yaklaşım olur. Daha iki gün önce, Temel Seviye ve İleri Seviye Öğretmen Eğitimi diye iki yeni videomuzu hazır ettik. Konularına göre tasnifledik. Örneğin etüt verme konusunda bilgi eksikliği olan öğretmenimiz, yeri işaretli kısma tıklayacak, etüt konusunu dinleyecek, ödev konusunda eksiği olan, videonun ödev kısmını izleyecek. “Hemen! Şimdi, her yerini öğren” değil, “neye – ne zaman – ne kadar ihtiyacın varsa o kadarını izle, öğren” mantığı ile videolarımızı hazırladık. Aslında bir gerçek var. Önemli olan öğrenmeyi istemek. “Öğrenmek istedim de, kaynak bulamadım. Çabaladım da, anlayamadım. Sordum da, cevap bulamadım” K12NET için bu sözler geçersizdir. Öğrenmek isteyenlere, havada – karada öğretiyoruz.

Temel Tanımlar / 24 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]