K12NET, Ocak Ayında, O Kadar Çok Bursluluk Sınavı Yapacak ki… 

18 Aralık 2023

K12NET, Ocak Ayında, O Kadar Çok Bursluluk Sınavı Yapacak ki… 

Hizmet verdiğimiz kurumların büyük bir kısmı,bursluluk sınavlarını Ocak ayında K12NET ile yapacaklar. Sonraki aylarda da bursluluk çalışmaları devam edecek. Kurumlarımızın bu önemli faaliyetinde, her zaman yanlarında olacağız.

Bursluluk sınavları, eğitim kurumlarının en önemli faaliyetlerinden biridir. Öncesinde hazırlıklar yapılır, duyurulması için ciddi paralar harcanır. Böyle önemli bir faaliyetin, yazılımının da profesyonel bir yazılım olması gerekir.

K12NET Bursluluk Modülü, okulunuzun web sayfasına ekleniyor, kullananlar okulunuzun web sayfası sanıyor ama arkasında K12NET motoru çalışıyor. Web sayfanızdan girilen tüm bilgiler, okulunuzun K12NET veri tabanına akıyor. Sadece öğrenci, veli ve bunların iletişim bilgilerini kaydetmiyor, sınavları organize ediyor, sinema salonlarındaki koltukları satar gibi, birer birer koltukları doldurarak istedikleri gün ve saatteki sınava kayıt olup, sınav giriş belgelerini alıyorlar. İstenirse yine bu kanaldan sınav sonuçları açıklanabiliyor. En önemlisi potansiyel müşteriniz olabilecek veliler, aracısız – dolaysız – hatasız –aktarmasız-zahmetsiz, K12NET misafir öğrenci havuzuna akıyor. Sadece bu yıl değil, geçen yıl, ondan önceki yıl, daha önceki yıllarda kayıt yaptırmış tüm velilere, tek bir hareketle, KVKK izni alınmış, SMS gönderimleri yapabiliyorsunuz.

Bir Örnek Hazırladık.

İyi anlaşılması için bir örnek hazırladık.  https://www.k12net.com/tr/ Bu bizim K12NET’in web sayfası, burayı okulunuzun web sayfası gibi düşününüz. Sayfayı istediğiniz gibi tasarlıyorsunuz. Açıklamaların altındaki, Başvur düğmesine basınız. Bir öğrenci kaydederek tüm süreci test edebilirsiniz. https://tcnumarasi.com/tcuret   bu adresten, gerçek algoritmalı TC kimlik numarası üretebilirsiniz. Okulunuzun web sayfasından, K12NET’in demo okuluna aracısız bursluluk kaydı yapabilirsiniz.

Unutmayınız! K12NET Bursluluk Online Sisteminiz yoksa “okula gitmem, sistemleri varsa internetten başvuru yaparım!” diyen bu veli profiline, başka kanaldan ulaşamazsınız.

K12NET Bursluluk Modülü /20 Aralık Çarşamba, Saat 10:30

Bursluluk sınavları yapmak için sınav tanımlamalısınız. Öyle bir sınav tanımlansın ki, puan hesabı kurumumuza özel olsun, alışılageldiği gibi 500 puan üzerinden değil de, başka bir puan üzerinden değerlendirilsin, derslerin ağırlıklarını da siz belirlemek istiyorsunuz. Öğrencilerin bursluluk kazanması için örneğin daha ziyade Matematik dersinden başarılı olmasını istiyorsunuz. Ulusal sınavlarımızın standart sapma gibi değerlerini değil de, bu sınavda oluşan kendi değerlerinizi kullanmak istiyorsunuz. Hepsi elinizin altında… Bir ayar yapmaya bakıyor.

Bursluluk sisteminde tanıtım videoları, slaytlar, sloganlar, yönergeler, kuruma özel görsellerin eklenmesi gerekiyor. Kullanıcılar, kendi ekranlarından yükleyebiliyorlar. Canınız ne zaman değişiklik yapmak isterse, kimseye sormadan, yardım istemeden kendiniz değiştirebilirsiniz.

K12NET’de Havuzlar, Hiç Karışmaz!

1-    Okula kayıt olmayı düşünen potansiyel öğrenciler, veliler okula gelir, bilgi alır, görüşmeler yapılır, kim, kiminle görüşmüş, ne konuşulmuş, ne söylenmiş, bir daha ne zaman buluşulacakmış? Hepsi kayıt altındadır. Görevlilerin tamamı, konuşulanlardan haberdardır.

2-    Bazı veliler, internet üzerinden başvurup, okul yetkililerinin kendisine ulaşmasını isterler. Onlar okula gitmek istemez. Varsa sadece online sistemi kullanırlar. Ön kayıt modülünden başvuranların kayıtları, yetkililere bildirim olarak da iletilir. Böylece “kayıt yapılmış ama haberim yoktu, gözümden kaçmış” gibi durumlar, K12NET’de yaşanmaz. Bu kayıtlar da, ön kayıt havuzunda tutulur.

3-    Bursluluk başvuruları da, Çarşamba günü saat 10:30’da  yapacağımız eğitimdeki gibi kendi havuzlarına kaydedilir.

4-    Kurucular, kurucu yetkili görevliler, “okula gelen veya gelmeyen veya bursluluk yoluyla başvuran, şu tarihten sonra başvuran, şu sınıf seviyesindeki öğrencilere SMS gönderin” dediğinde ilgili filtrelemeleri yapmak, sadece 10 saniye sürer. Üstelik bu analizler, bu yılla da geçerli değildir. Geçen yıl, ondan önceki yıl, ….. on yıl önceki kayıtlara ulaşmak da, bu yıl kadar kolaydır.

Kayıt Takibi + Ön Kayıt Modülü /21 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Yukarıda saydığımız özellikleri, eğitimimizde anlatacağız. Hiçbir havuz birbirine karışmadan, yıllar içinde arşivlenmiş olarak duracaktır. Bu eğitimde ayrıca görüşme sırasında veliye yapılan indirim tekliflerinin sayısal değer olarak nasıl hesaplandığını, sonraki görüşmelerde bu tekliflerin nasıl revize edildiğini sadece konuşarak değil, matematiğini  de yaparak K12NET’de tutulduğunu da anlatacağız.

Temel Tanımlar / 22 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]