K12NET Neden %30 Kapasite Artırımı Yaptı?

7 Haziran 2021

K12NET Neden %30 Kapasite Artırımı Yaptı?

Bu öğretim yılında K12NET’in, saniyede 13 bin kez tıklandığı, çok yoğun günler yaşandı. Bugünlerde sınırlı şartlarda da olsa yüz yüze eğitimin başlaması, trafiğimizin bir miktar düşmesine neden oldu. Buna rağmen, kapasitemizi  %30 artırdık. Çünkü çok sayıda yeni okul-kurs, önümüzdeki yıl, K12NET’li olmak için başvuruda bulunuyor. Kapasite artırımı, bu yıl için değil, önümüzdeki yıl için yapıldı. Kapasite artımını hiç fark etmediğinizi düşünüyoruz, zaten K12NET ekranları 1-2 saniye içinde yükleniyordu. Bu çalışma daha kalabalık olduğumuzda da bu konforun devam etmesi için yapıldı.  Bütün bir yaz boyu, hem yazılım, hem donanım açısından, önümüzdeki öğretim yılına yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Sistem İzin Vermiyor” Demenin İnanılmaz Etkisi

Muhasebe modülümüzü kullanmayı düşünen bir okulumuz, “karar vermemiz için önce şu sorularımıza cevap istiyoruz” dediler. 1- “En fazla kaç taksit yapılacağına genel merkezimiz karar verdiğinde, muhasebeciler isteseler bile bu kuralı değiştirememeliler. K12NET bunu yapabiliyor mu?” diye sordular. Bu isteğin arkasında iki neden bulunuyor. 1- Tavizsiz bir şekilde kuralı uygulayabilmek 2- Daha fazla taksit isteyen veliye, ekranı göstererek “sizin için yapabileceğimiz en fazla taksit sayısı bu, daha fazlasına sistem izin vermiyor.” Diyebilmek. “Sistem izin vermiyor” demenin etkisi, inanılmazdır. 2- “Ücret kalemlerine uygulanabilecek indirim oranlarının da genel merkez tarafından belirlenmesini istiyoruz. K12NET bunu da sağlıyor mu?” Diye sordular.  Hangi ücret kalemine indirim uygulanabilecek, hangisine uygulanmayacak, uygulanacaklara en fazla ne kadar uygulanacak?  K12NET’de bu konular, tamamen ayara bağlanmıştır. 3- Bu soruyu okulumuz sormadı ama bu soruyu da biz ekliyoruz. Muhasebeci tahsilat işlemlerini yaparken sistem, otomatik işlem tarihleri atıyor. Bunların sonradan değiştirilmesi de, değiştirilememesi de izne bağlıdır. Yukarıda saydıklarımız izne bağlı olduğu için, izni olmayanlar yapamazken, izni olanlar, çok önemli, çok acil durumlarda, taksit sayısını veya indirim oranlarını istedikleri gibi değiştirebilirler.

Muhasebe-1 Modülü Eğitimi / 9 Haziran Çarşamba Saat 10:30

Ön muhasebenin tüm gereklerini, K12NET ile yapabilirsiniz. Mali hesapların tanımlamaları, kayıt sözleşmeleri, sistemin otomatik hazırladığı kayıt zarfı, senetler, faturalar, tahsilatlar, muhasebe ile ilgili güçlü rapor ve analizleri anlatacağız. Toplantının sonunda yukarıdaki ayarlar konusunda da bilgi vereceğiz.

Gerçeği Öğrenmek İçin, Bir Konuda Karar Almak İçin, Anket Modülünün Faydaları

1 . Verdiğiniz hizmetin etkisini öğrenmek istiyorsanız, yanlışlarınızı, eksikliklerinizi bilmek istiyorsanız,

2 . Müşterilerimiz “acaba hangisini isterler?” deyip merak ediyorsanız,

K12NET Anket Modülünü kullanmalısınız. Örneğin yaz döneminde birçok okul “Yaz Okulu” açıyor. “Yaz okulunda hangi etkinliklerin olmasını istersiniz?” diye bir soru sorulabilir. Öğretmenleri yetiştirmeye yönelik hizmet içi kursları açmayı planlıyorsanız, “hangi kursları açarsak, daha çok ihtiyaç duyuyorsunuz, hangisini açarsak daha çok ilgilenirsiniz?” diye sorarsanız, bir kere işe, çok istedikleri konuları bilerek başlarsınız. Faaliyeti yerine getirdikten sonra da verdiğiniz hizmetin kalitesini sorarsanız, eksikliklerinizi öğrenme fırsatı yaratmış olursunuz.

Anket Modülü Eğitimi / 10 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Bir sorun varsa, görmezlikten, duymazlıktan gelerek, hiç yokmuş gibi davranarak çözmek mümkün değildir. Sorun varsa büyümeden, kronikleşmeden, başka bir şeye dönüşmeden üzerine gitmeli, doğrusu anlaşılmalı, paydaşların şikâyetlerine önem verilmelidir. Gerçek ne olursa olsun, ticarette tek gerçek, müşteri algısıdır. Algıyı yönetebilenler, ticarette de başarıya ulaşırlar. Yıl sonuna yaklaşırken, velilerimize/öğrencilerimize verdiğimiz hizmetin algısını sormalıyız. Onlarca sorudan oluşan uzun uzun, bıktırıcı anketler yerine, belli aralıklarla, birkaç soruyla sürekli tansiyonu tutmalıyız. K12NET’de anket sorularını hazırlayınız, cevap verildikçe sistem, el değmeden, otomatik analizlerini yapsın. Anket modülü eğitimine tüm okullarımızı davet ediyoruz.

Temel Tanımlar / 11 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]