K12NET Müşterileri, En Büyük İlham Kaynağımız 

14 Haziran 2021

K12NET Müşterileri, En Büyük İlham Kaynağımız 

Geçen hafta, Liselere Giriş Sınavı (LGS) oldu. LGS ve  26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS, AYT sınavları da, ülkemizin resmi sınavları arasında yer alıyor. K12NET’e yıllar önce, “Resmi Sınavlar” diye özel bir bölüm hazırlamıştık. Öğrencilerin resmi sınavlardan aldıkları netleri-puanları, derslere/ bölümlere göre, dereceleriyle çok ayrıntılı bir biçimde arşivleyebiliyoruz. Yıllar içerisinde ne zaman istersek geriye dönüp geçmiş verilerine de ulaşabiliyoruz.

İstanbul’dan bir müşterimiz şöyle yazmış:  “İyi ki, K12NET var. LGS tipi bir sınav tanımladım. Öğrencilerin beyan ettikleri doğru yanlış sayılarına göre hesaplama şablonuna girdim, puanlarını hesaplattım, sonra da sınavın içine bunları yükledim. Böyle olunca şube-okul ortalaması gibi çok daha ayrıntılı analizler elde ettim” hemen aklımıza yeni fikirler geldi, müşterilerimizden beslenen ilham şerbetimiz, damarlarımıza akmaya başladı.

Bir kere baskıyla, ricayla, para pulla, kimseye “iyi ki varsınız” dedirtemezsiniz. Öyleyse bu iltifatlara çok layık olmak gerekiyor. Müşterimizin bize aktardığı kurgusunu şöyle genişlettik: 1- Resmi Sınavları, K12NET tanımlıyor ve okullara gönderiyor, okullarımızın sınav tanımlaması gerekmiyor. Böylece okulları, bir işten kurtarmış oluyoruz. 2- Bugünlerde öğrenciler kendi beyanlarına göre, doğru ve yanlışlarını söylüyorlar. K12NET’de öğrenci beyanına ve geçen yılki standartlara göre puanlarını hesaplıyor. Şimdilik bu değerlerle yükleme yapacaksınız. K12NET, bu tahmini değerlerle, size pek çok liste ve analizi otomatik hazır edecek. 3- Milli Eğitim Bakanlığı gerçek sonuçları açıkladığında ise aynı bölümü, gerçek bilgilerle güncelleyeceksiniz. K12NET bu sefer de, gerçek veriler üzerinden analizlerini yapacak. Bu bilgiler, öğrencinin seceresinde işlenmiş olarak duracak. Yıllar sonra öğrencinin, örneğin LGS – Matematik puanını, neti, derecesini görmek isterseniz, arşivlenmiş olarak daima kullanıma hazır olacak.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 17 Haziran Perşembe, Saat 10:30

Sınav tanımlama, her türlü optik makine ve optik kağıtla sınav değerlendirebilme, sınav sonrası alınabilecek rapor ve analizler, yukarıda anlattığımız, LGS,YKS,AYT gibi resmi sınavların kullanımları hakkında bilgi vereceğiz.

Yeni Çıkan Güncellemeyle Öğrenci-Veli Görüşmeleri / 16 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Öğretmenlerimiz öğrenci ve velileriyle görüşüyorlar. 1-Öğretmenlerimiz, öğrencileriyle ne görüştü, ne konuştular? 2- Hangi öğrenci/veliyle, kaç kere görüştüler? 3- Görüşmeleri gerektiği halde henüz kimlerle görüşmediler? 4- Derse giren öğretmene, ayrıca danışmanlık görevi verildiyse, danışman öğretmen olarak görüşmeler yaptılar mı? 5- Bunların toplamı ne kadar? Sayı olarak toplamda kaç görüşme yapıldı? 6- Bir şubede her bir öğrenciyle, hangi öğretmen görüştü? Görüşen öğretmenler kimlerdi? 7- Görüşmeleri giren kişi, bu görüşme notlarını kimlerle paylaşmak istiyorsa, onlarla paylaşabiliyor. 8- Girilen görüşme notları, yıllar içerisinde arşivleniyor, ne zaman ihtiyaç duyulursa, geriye dönüp incelenebiliyor.

Bu hafta aldığımız güncellemeyle çıkardığımız rapor, bunların liste ve analizlerini veriyor. Rapora ekleyecek bir başka madde bulamadık. Hem eğitimimizi dinlemek, hem yeni güncellememizi görmek, hem de varsa yeni maddeler eklemek isteyen tüm kullanıcılarımızı eğitimimize davet ediyoruz.

Temel Tanımlar / 18 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]