K12NET, Muhasebe Modülünden Elini Çekmeyecek!

3 Temmuz 2023

K12NET, Muhasebe Modülünden Elini Çekmeyecek!

Özel okullar/kurslar için muhasebe modülü çok önemlidir. Her ne kadar eğitim kurumu da olsak, kurumlarımız aynı zamanda ticarethanedir. Ticaretimizi doğru bir muhasebe ile tutmamız gerekir. Muhasebe, ticaretimizin aynasıdır. Muhasebesi düzgün olmayanın, diğer işleri de düzgün olmaz. Siz değerli müşterilerimizi sürekli dinliyor, ihtiyaçlarını öğreniyor ve eklentiler yapıyoruz. Sizlerden gelen yeni talepler vardı:

  1. Gün bazlı fatura kesmek istiyoruz. Eylül ayında örneğin 15 gün okul var, Ekim ayında 22 gün okul var. Her aydaki iş günü sayısına göre fatura kesmek istiyoruz.
  2. Yıl içerisinde çeşitli nedenlerle kayıt iptali yapılabiliyor. Öğrencinin ayrıldığı günü esas alarak iadesini yapıyoruz. Bu hesaplamanın K12NET tarafından yapılmasını istiyoruz.  Eğitim için, yemek için, servis için vb. diğer hizmetlerde iadelerin farklı esaslara göre hesaplanmasını istiyoruz.
  3. Ana ücretten indirimler yapabiliyoruz. Anapara gibi, indirimden sonraki tutarın da kayıtlı olmasını, geçmişe dönüp bakıldığında anapara, yapılan indirimler, indirim sonrası hesaplan tutarın da  izlenebilmesini istiyoruz.

Şeklinde talepler vardı. Hepsini yaptık. İş listemizde bunun gibi başka işler de var. Onları da yapacağız. Onları yaparken, yeni istekler gelecek. Bu döngü hiç bitmeyecek. K12NET yapacak, müşteriler isteyecek. Bu gerçek hayat döngüsüdür.

Muhasebe-1 Modülü / 5 Temmuz Çarşamba, Saat 10:30

Bu eğitimde yukarıda bahsettiğimiz yeni fonksiyonları anlatacağız. Elbette muhasebenin en temel konularını, en baştan anlatacağız. Velilerden alınan okul ücretleri, senetler, sözleşmeler, bunların rapor ve analizleri, muhasebecilerin bizzat “aradım da bulamadım” diyemedikleri raporlar, kurucu raporları, ParamPOS entegrasyonundan bahsedeceğiz.

Muhasebe-2 Modülü / 6 Temmuz Perşembe, Saat 10:30

Öğrenci sözleşmelerinden elde edilen gelirler dışında, okulumuza kira geliri, kıyafet, kırtasiye satışlarından elde edilen gelirler, dışarıdan borç/kredi alıp okul hesabına yapılan virmanlar. Okulumuzun gelirleri dışında giderleri de oluyor. Mal ve hizmet alımları oluyor. Giderlerin ve tedarikçilerin tasnif edilmesi, personel maaş sözleşmeleri, personel maaşları. Giderler ve gelirler hesaplanmaya başlayınca, günlük kasa raporu da yapılır. Bu konular ve daha fazlasını bu eğitimimizde uygulamalı olarak anlatacağız.

Temel Tanımlar / 7 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]