K12NET, “Müfredatta Birlik İlkesini” Nasıl Sağlayacak?

5 Temmuz 2021

K12NET, “Müfredatta Birlik İlkesini” Nasıl Sağlayacak?

Müfredatta birlik ilkesi” eğitimde önerilen ortak hareketin adıdır. Çalışmanın genel esaslarını örneklerle açıklayalım: Örneğin matematik zümresi bir araya gelir, 6. Sınıflarda hangi konuların, hangi ayların, hangi haftalarında işleneceğine karar verilir. Zümrenin tüm öğretmenleri, aynı zamanlarda, aynı rotada ilerler. Birisi bir konuyu, diğeri bir başka konuyu anlatmaz. Ortak hareket olduğu için ders hazırlıkları, materyalleri, testleri, araştırmaları da ortak yapılır. Özeti “bir elin nesi var, iki elin sesi vardır.

Şimdi de, K12NET’in, müfredatta birlik ilkesine nasıl katkı vereceğini anlatalım: Zümrenin yaptığı ortak plan, K12NET üzerinde dijital hale getirilir. Okulunuzda 4 tane, 6. Sınıf şubesi olduğunu varsayalım veya farklı illerde 50 okulu olan zincir bir okulda, 200 tane 6. Sınıf şubesi olduğunu varsayalım. Hazırlığımızı tek bir şubede yapacağız. Planlamalarımızı bitirdiğimizde, bir düğmeye bastığımızda, tüm şubelerimizde bu ortak hareketin sonucunu görmeye başlayacağız. Konular, işlenecek dokümanlar, testler, hepsi zümrenin öğretmenlerinde ortak şekilde aşağıdaki gibi gözükecektir.

Müfredatta Birlik Çalışması / 8 Temmuz Perşembe Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımızı uygulamalı olarak göstereceğiz. “Standardı sağlıyoruz” derken, tek düzeyliğe de ortam yaratmayacağız. Yaratıcılığa, öğrenciye, gruba, öğretmene, özel uygulamalara da sistemin nasıl izin verdiğini göstereceğiz. Bu çalışmalar okulların açılmasına bir hafta kala başlanıp, yetiştirilemez. En azından bugünlerden eylem planlarını çıkarmak,K12NET’de nasıl yapıldığını öğrenmek gerekir. Öğretmenlerimiz dersin başında veya sonunda, işlenen konuyu yazıp, ders defterlerini imzalarlar. Bir köşesinde de, o derse katılamayan öğrencilerin numaraları vardır. Biz de, sınıf defterinin dijitalini yaptık. Aşağıdaki linkteki pdf dosyasını incelemenizi öneriyoruz. Eğitimimizin sonunda dijital yoklama defterini de anlatacağız.

https://dokuman.k12net.com/islemler/tmp/yoklamafisidersdefteri.pdf

 

İleri Seviye Öğretmen Eğitimi / 7 Temmuz Çarşamba Saat 10:30

Öğretmen eğitimini iki bölüme ayırdık. Hemen ilk başta, öğretmenlerin öğrenmesi gereken en temel konuları, en temel fonksiyonları geçen hafta anlatmıştık. Bu hafta da ileri seviye öğretmen eğitimi konularını işleyeceğiz.

Eğitimlerimizi videoya çekerken, konu başlıklarına göre ayıracağız. Örneğin bir okulda öğretmen etüt vermiyorsa, kullanmayacağı bir modülü öğretmenimize anlatmanın, vaktini almanın anlamı yoktur. Öğretmenlerimiz hemen bu bölümü geçip, diğer bölümlere bakabilmelidir. Öğretmenlerimiz, hangi konu başlığına ihtiyaç duyuyorsa, onları izlemelidir. Eğitimde tüm konuları anlatacağız ama videosunda kullanıcılar istedikleri bölümleri izleyebileceklerdir.

Temel Tanımlar / 9 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…   

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…    Müşterilerimizin %58’i, Muhasebe Modülünü kullanıyor. Bunun anlamı, “kayıt, şartsız, her şeyi ile K12NET’e güveniyorum”...

DEVAMINI OKU

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz?

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz? Eğitim kurumları için bursluluk organizasyonları o kadar önemlidir ki, amatör yazılımlara bırakılamaz. Bir senaryo...

DEVAMINI OKU

İşte Bu, K12NET Okullarının Gücüdür!

İşte Bu, K12NET Okullarının Gücüdür! Bütün süreç,  K12NET Okullarının çok haklı soruları ile başladı. Farklı farklı yayınevlerinin denemelerini yapmak istiyoruz....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]