K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı.

25 Mart 2020

K12NET-Microsoft Teams Entegrasyonu Tamamlandı. 

 

K12NET Microsoft- Teams Eğitimi / 26 Mart Perşembe Saat 10:30

Eğitim videoları, ödevler, ödev kontrolü, online sınavlar, sistem üzerinden sürekli bilgilendirmeler çok önemli işler ama okullar belirlenen süreden daha geç açılırsa, özel okul velisinin ilk sorusu “Öğretmenlerimiz nerede?” olacaktır. Öğretmenin öğrencilerinin karşısında, aynı okuldaki gibi en azından günün bir saatinde öğrencileriyle toplantı yapması faydalı olacaktır. Bize göre özel okulculuğun farkı burada yatmaktadır.

Online toplantılar için Teams, Zoom, Adobe Acrobat, GotoMeeting, Hangouts, gibi profesyonel programlar var. Hangisini isterseniz kullanabilirsiniz. Teams eğitim kurumları için ÜCRETSİZ, diğerleri ücretli. Microsoft ayrıca çok büyük uluslararası bir şirket. Bu yüzden Microsoft ile entegre olduk. Öğrencinin önüne toplantı linki gitmesi için 5 adım gerekiyor. K12NET bu adımların önemli bir kısmını otomatikleştirdi.

Teams iki türlü kurulabiliyor. Toplantı başladığında “öğrencilerimiz kemaralarını, mikrofonlarını açmalarında sakınca yok, ya da açarlarsa uyarır, biz düzeni sağlarız” diyorlarsa son derece basit birkaç tanımlama yapılması gerekiyor. “Bu iki kontrol öğretmende olmalı” derseniz, bir kereye mahsus müdür yardımcısı, bilgi işlem gibi bir okul yöneticisi oldukça ön hazırlık yapması gerekiyor. Öğretmene ise çok az bir iş kalıyor. Perşembe günü yapacağımız eğitimin ilk kısmı, müdür yardımcısı, bilgi işlem yöneticisi gibi kişileri ilgilendirirken, toplantının ikinci kısmı öğretmenin kullanımı hakkında bilgi vermektedir. İlk kısımda vereceğimiz eğitimler, kesinlikle öğretmenlere UYGUN DEĞİLDİR. 

Uzaktan eğitim daha önce öğretmenlerimizin hiç yaşamadığı veya çok az bildiği bir deneyim. Aynı sınıf kontrolünü sanal ortamda da sağlamak gerekiyor. Özellikle küçük sınıflarda bu kontrol daha zor sağlanıyor. Bizim önerimiz eğitimlerimize katılınız, süreci anlayıp okulunuzda küçük gruplarla başlayıp, kontrollü bir biçimde eğitim verdiğiniz grubu büyütünüz. Toplantıda yine Microsoft Türkiye ofisinden yetkililer de bulunacaktır. Merak ettiğiniz her soruyu kendilerine sorabilirsiniz. Ayrıca bizlerin yaptığı toplantılar, sizlerin okullarda yapmayı planladığınız toplantıların aynısıdır. En azından katılınız, yaşananlara kendiniz şahit olunuz. Her şeyden önce sizin aklınıza yatması gerekmektedir. Yarın yapacağımız eğitimin aynısını videoya çektik ve gerekli dökümanları hazırladık. K12NET ekran mesajı üzerinden göndereceğiz.Yarın eğitime kadar bunları izlerseniz, dersine çalışmış öğrenci gibi eğitim sırasında, K12NET görevlisine aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

K12NET, gücü yettiğince okul açıkken kurduğu düzeni aynen devam ettirecektir. Bilirsiniz, K12NET her hafta Cuma günü en temel konuları Temel Tanımlar Eğitiminde müşterilerine anlatır, yine anlatacağız. Eğitim vermeye müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Temel Tanımlar / 27 Mart  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]