K12NET LYS Tercih Programına Yeni Bir Fonksiyon Ekledik.

21 Temmuz 2016

K12NET LYS Tercih Programına Yeni Bir Fonksiyon Ekledik.

ÖSYM tarafından tercih kılavuzun  yayınlandığı günün gecesinde, defalarca kontrol edilmiş, çapraz yöntemlerle verilerin doğruluğu teyit edilmiş ve her fonksiyonu eksiksiz çalışır halde tercih programımızı  hizmetinize sunduk. Dün binlerce öğrenci sistemimize kayıt olup, tercihlerini yapmaya başladı.

Tercih programımız, http://osstercih.k12net.com/ adresinden, K12NET okulu olsun-olmasın, her öğrencinin, her kurumun yararlanması için ÜCRETSİZ olarak yayın yapmaktadır. Tercih programımızın etkin kullanılabilmesi için;  https://www.youtube.com/watch?v=9L7D4wb87dg yardım videosunun izlenmesini öneriyoruz. Bu videoyu izlemeden sınama-yanılma yöntemiyle tercih programını kullananlar, bir çok fonksiyonu fark edemeyebiliyor.

Tercih Programımız -YÖK Atlas ile Senkronize Çalışıyor

YÖK, bu yıl YÖK Atlası isminde çok güzel bir çalışma yaptı. Bizler de bu çalışmayı K12NET Tercih Programı  ile senkronize ettik. Tercih programımızın içinden yükseköğretim program koduna tıklayarak (YÖP Kodu) YÖK Atlas bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu işlemin de videosunu çektik. https://www.youtube.com/watch?v=oyOydJyUIqs&feature=youtu.be Bu linkten ilgili videoyu izleyebilirsiniz.

Bu Yıl Yeni Bir Fonksiyon Daha Ekledik. 

ÖSYM, bu yıl hukuk, mühendislik, mimarlık, tıp fakültelerine başvurabilmek için en düşük başarı sırası kuralı getirdi. Örneğin Tıp fakültesi tercihi yapmak isteyen bir öğrencinin, ilgili LYS puan türünde en düşük 40 bininci sırada olması gerekiyor. Bu özelliği taşımayan öğrenciler, bu tercihlerde bulunamıyorlar. Vakıf üniversiteleri senato kararı ile daha üstte bu sınırları değiştirebildiği için K12NET Tercih programında sadece devlet üniversitelerine bu kuralı uyguladık. Öğrencinin puanı (sırası) bu bölümleri tercih etmeye yetmiyorsa, tercih programında bölümü  görüyor ama eklemek için + simgesine gittiğinde + simgesi pasif durumda bulunuyor. + simgesinin üzerine gidildiğinde ise aşağıdaki resimdeki gibi bir uyarı ile karşılaşıyorsunuz.

tercih

K12NET –LYS Tercih Programı Lise Türü, Alanı Hatta Dalına göre işlem yapıyor

Öğrencinin okuduğu lise türü,alanı hatta dalı tercih edebileceği ek puanlı bölümleri belirliyor. Tercih programımız, bırakınız alanına göre, öğrencinin dalına göre işlem yapıyor. Tercih programımız dünyanın herhangi bir yerinden, interneti olan herhangi bir bilgisayarından kullanılabiliyor. Öğrenciler olası tercihlerini belirleyip, tercih sepetine gönderip, daha sonra danışman öğretmenlerinin incelemesini izleyebiliyorlar. Tercih programımız, ilk açılışta 22.313 programı yüklüyor. İnternet tabanlı bir program olmasına rağmen dikkat buyurunuz, bir masaüstü yazılımdan bile hızlı çalışıyor. Aynı anda binlerce öğrenci sistemi kllanmasına rağmen bir yavaşlama olmuyor. Lütfen bu söylediğimizi test ediniz. 22 bin bölümü bir seferde bu kadar hızlı indirebilen başka bir program var mı?

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]