K12NET, LGS’de de, Bir Güzellik Yapsın mı?

5 Haziran 2023

K12NET, LGS’de de, Bir Güzellik Yapsın mı?

Pazar günü, Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini yerine getirdiler. Şimdi sıra bizde. Sınav başarısında öğrencilerimizin sorumluluğu kadar, bu sınavlara hazırlayan okullarımızın /kurslarımızın da, sorumluluğu bulunuyor. Öğrencilerinizi bu sınava ne kadar hazırlayabildiniz? Soruları yapabildiler mi, başarıları ne oldu? Türkiye ve il genelinde başarı sıraları hangi seviyelerde?  Her bir öğrencinin, her bir dersten başarılarının analiz edilmesi gerekiyor. Bu analizleri yapabilmeniz için, öğrencilerinizin sınav sonuç bilgilerine ihtiyacınız bulunmaktadır. Üşenmedik saydık, bu analizi yapabilmeniz için, her bir öğrenci için tam 30 adet bilgiyi kayıt etmeniz gerekiyor. Bir öğrenci için 3 dakika uğraşsanız, 200 öğrenciniz olsa, toplam 600 dakika mesai yapmanız gerekiyor. Yemek yemeden, tuvalete gitmeden, gözünüzü bilgisayar ekranından ayırmadan, 10 saat çalışmanız gerekiyor.

Nerede zaman harcanıyorsa, nerede zorluk varsa, nerede analiz yapılacaksa, nerede katma değerli bir çalışma varsa, K12NET orada olacaktır. K12NET, 10 saatte yapacağınız çalışmayı, dakikalar içinde sizlere el değdirmeden yapsın mı?

Ölçme Değerlendirme Modülü / 7 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Her zamanki gibi sınav tanımlama, sınav değerlendirme, sınav analizlerini anlatacağız. Eğitimin son kısmında yukarıdaki bahsettiğimiz konulara gireceğiz. Liselere giriş sınavları, ülkemizin resmi sınavıdır. Ulusal bir sınavdır. Bu sınavın sonuçlarının diğer sınavlardan ayrılması, arşivlenmesi gerekir. Bu sınav, okulun başarısını ölçtüğü gibi, liseye gidecek öğrencilere bursluluk vermede de,  kriter olarak kullanılabilmektedir. Lise öğretmenleri, yıllar sonra dönüp herhangi bir öğrencisinin geçmişteki LGS başarısı neymiş diye merak ettiğinde, cevaba ulaşması saniyeler içinde olmalıdır.

K12NET Üzerinden Alınabilecek Karneler / 8 Haziran Perşembe, Saat 10:30

K12NET üzerinden karne veren kurumlarımız, önceki dönemlerde bu işi 3 kez yaptılar. Bu öğretim yılının son karneleri verilecek, resmi karneler, devletimizin e-okulu tarafından zaten veriliyor ama özel sektör bunun dışında pek çok ölçüm yapıyor, farklı farklı gözlem karneleri veriliyor. Deneme sınavlarının analizleri topluca bir kez daha gözler önüne seriliyor. K12NET üzerinden alınabilecek 14 farklı karne bulunuyor. Karne verecek kurumlarımızın, işlerini son güne bırakmamalarını, son günü sadece karne dağıtarak geçirmelerini rica ediyoruz.

Temel Tanımlar / 9 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]