K12NET, LGS Tercih Programıyla Sözünü Tutmaya Başladı.

1 Temmuz 2021

K12NET, LGS Tercih Programıyla Sözünü Tutmaya Başladı.

Daha önce de, defaten duyurularını yapmıştık. “Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Giriş Sınavının; YÖK, üniversite sınavının tercih verilerini açıklar açıklamaz, tercih programlarımızı kullanmak isteyen her kurum, her öğrenci için ücretsiz hazır olacaktır.” demiştik. Dün Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yapar yapmaz, son verileri güncelledik ve LGS programını kullanabilir hale getirdik. İlerleyen günlerde, YÖK açıklama yapınca, üniversite tercih programımız da aynı şekilde hizmete girecektir.

https://lgs.k12net.com/ adresinden programımızı ücretsiz kullanabilirsiniz. Kullanımı konusunda kendiniz veya öğrencileriniz, aşağıdaki yardım videosundan yararlanabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=kaAH946Lo08

LGS’de geçmişe yönelik 3 yıl, ÖSYM’de 5 yılın verilerini karşılaştırmalı olarak bilgilerinize sunacağız. Yıllar bölümünden istediğiniz yıl/yılları seçebilirsiniz. Birden fazla yılın verisine sahip olunca, gelişimi görmeye ve süreci anlatmaya başlarsınız. Ayrıca var olan verilerden yararlanarak, daha tutarlı tahminlerde bulunabilirsiniz.

Alfabetik sıraya göre listenin hemen başında olması açısından, örnek olarak Adana Anadolu Lisesi’nin gelişimini birlikte analiz edelim. Hatta yeni çıkardığımız güncelleme ile sayıları, grafiklerle analiz edelim.

Adana Anadolu Lisesi yıllar içinde daha yüksek puanlı öğrenciler tarafından talep görmeye başlamış, bu durum her yıl buraya girmeyi biraz daha zorlu hale getiriyor. Üstelik kontenjanı 2020’de artmış iken, bu yıl tekrar 2019 yılı seviyesine çekilmiş. Tek yılın yanına iki yılın verilerini de ekleyince, bakın analiz etme gücümüz, nasıl artmış oldu?

Tercih programımızda, öğretmenler, öğrencilerini kayıt ederek veya öğrenciler, öğretmenlerinin e-postalarını ekleyerek danışmanı olan öğretmenlerini belirleyebiliyorlar. Örneğin bir öğretmen, 52 öğrenciye danışmanlık yapmış olsun. Bu öğrencilerinin tüm bilgilerini ekranda görebiliyordu. Rehber öğretmenlerimiz, “ekranda görebilmemiz güzel ama tüm öğrencilerimizin bilgilerini excel yapabilmeyi istiyoruz” deyince; hemen isteklerini yerine getirdik. Artık rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerinin bilgilerini excel rapor olarak da alabilecekler.

K12NET Tercih Programlarımız, ÜCRETSİZDİR.

Ama kaliteden ödün verilmemiştir.

K12NET Tercih Programlarımız, ÜCRETSİZDİR.

Ama öğrencilerin, öğretmenlerin TC kimlik numarası veya telefonu gibi ticari amaçla kullanılabilecek hiçbir özel bilgisi alınmamaktadır. Öğrencileri birbirinden ayırt etmek için, elektronik posta adresi istenmektedir ancak bunu bile vermek istemeyen kullanıcılar, şifrelerini unutmamak koşuluyla, hayali bir e-posta adresi yazabilirler. E-posta adreslerini doğrulamak amacıyla, doğrulama kodu gönderilmemektedir. Özetle K12NET bu hizmeti, sadece ülkemiz öğrencilerine ve öğretmenlerine  bir ticari beklenti içinde olmadan, sadece fayda sağlayabilmek için yapmaktadır.

K12NET, Sorusuna Hala Cevap Alamadı!

K12NET, Sorusuna Hala Cevap Alamadı! K12NET yazılımında, öğretmen 10 saniyede ödev verir, ödev verir vermez, velilere ücretsiz bildirim gider, ödevin...

DEVAMINI OKU

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…   

K12NET’de Güvenin Adı, Muhasebe Modülü…    Müşterilerimizin %58’i, Muhasebe Modülünü kullanıyor. Bunun anlamı, “kayıt, şartsız, her şeyi ile K12NET’e güveniyorum”...

DEVAMINI OKU

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz?

K12NET İle Bursluluk Sınavlarına Hazırlanıyor muyuz? Eğitim kurumları için bursluluk organizasyonları o kadar önemlidir ki, amatör yazılımlara bırakılamaz. Bir senaryo...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]