K12NET, LGS Tercih Programını Hazır Etti Ama …

17 Temmuz 2020

K12NET, LGS Tercih Programını Hazır Etti Ama …

K12NET’in LGS Tercih Programı hazır. İhtiyacı olan tüm kullanıcılarımız, K12NET müşterisi olsun veya olmasın, sosyal sorumluluk projesi kapsamında  https://lgs.k12net.com/ adresinden tercih programımızı ÜCRETSİZ kullanabilirler.

Kullanabilirlerse, yazınının başlığındaki “AMA” ne o zaman?  

Geçen yıl sınava giren öğrenci sayısı ile, bu yıl sınava giren öğrenci sayısı arasında 443 bin fark bulunuyor. Bu yıl çok daha fazla öğrenci sınava girdi. Geçen yıla göre farklı olan tek durum, bu da değil, Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl okul kontenjanlarını çok ciddi ortamda artırdı. Kontenjanlar, %50’nin üzerinde artırılarak 139 binden, 213 bine çıkarıldı. Bu iki önemli değişiklik, geçen yılki yüzdelik dilimleri ile bu yılki dilimleri arasında farklılıklara neden olacaktır. K12NET, her zaman tercih programını, resmi kaynaklara dayandırarak yaptığı için kılavuzda belirtilen resmi değerleri kullandık. İlerleyen zamanda bakanlığımızdan gelen resmi açıklama olması durumunda biz de tercih programımızda gerekli güncellemeleri yaparız.

1700 Okulun İki Yıllık Verilerini Karşılaştırmalı Sunacağız.

MEB’in Yayınladığı kılavuzda sadece bu yıla ait veriler bulunuyor. K12NET olarak ayrıca bir çalışma yapıyoruz. 1700 kadar okulun geçen yılki verilerini de, bu yılki verilerle eşleştiriyoruz. Böylece bu 1700 okulun iki yıllık taban puanlarını, yüzdelik dilimlerini de karşılaştırmalı olarak inceleme fırsatınız olacak. Çalışma tamamlandığında 1700 adet bölümün iki yıllık datalarını, programın sağ üst köşesindeki yıllar bölümünden seçerek ulaşabileceksiniz.

Öğrenci / Rehber Öğretmeniyle Program Üzerinden Yazışma Fırsatı Olacak

Tercih danışmanlığı yapanlar çok iyi bilirler. Bazen öğrenciler, tek bir soru sormak için öğretmenlerinin yanına giderler. Salgın döneminde hem öğrencilerimizin, hem öğretmenlerimizin sağlıklarını koruyabilmek için K12NET olarak tercih programının içine bir de yazışma (chat) bölümü yaptık. Öğrenci, öğretmeniyle; öğretmen, öğrencisiyle yazışarak önemli ölçüde vakit kazanacaklar. Kalabalık ortamların yarattığı riskten uzak olacaklar.

Hem Öğrenci / Hem Öğretmen Birbirini Ekleyebilecekler  

Rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerine   “https://lgs.k12net.com/ adresine giriş yapınız. Kendinizi sisteme ekleyiniz ve Rehber öğretmen bölümüne benim şimdi size bildirdiğim mail adresimi kayıt ediniz” dediğinde, rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerinin tercih sepetini görebilecek. Öğrenci kendini sisteme kayıt etmeden rehber öğretmenin yanına gelirse, rehber öğretmen öğrencisini kendi hesabından çıkmadan ekleyebilecek ve bu öğrenciye kendini rehber öğretmeni olarak atayabilecektir.

Hiçbir Özel Veri Tutmuyoruz.

Öğrencilerin, öğretmenlerin TC Kimlik numarası, cep telefonu gibi hiçbir özel bilgisini tutmuyoruz. Öğrencilerin kendilerine ait tercih sepetlerini yapabilmeleri için elektronik postalarını istiyoruz. Böylece sistemi kullanan binlerce öğrencinin kendine özel tercih sepetleri olabiliyor. Öğrenciler/öğretmenler, gerçek e-postaları yerine, hayali e-posta adresi de kullanabilirler. E-posta doğruluma gibi işlemler de yapmıyoruz. Hayali e-posta kullanmanın tek bir dezavantajı olabilir, kullanıcılar şifrelerini unuturlarsa onlara şifre kurtarma maili gönderemiyoruz. O zaman K12NET olarak kullandığınız gerçek e-postaları kaydetmenizi öneriyoruz.

Yardım Videomuz da Hazır

Tercih programımızın özelliklerini iyi öğrenebilmeniz için bir de yardım videosu hazırladık. Videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=kaAH946Lo08

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]