K12NET Kurumları, Lütfen Başkasının İşini Yapmayınız! (Çok Önemli)

1 Haziran 2023

K12NET Kurumları, Lütfen Başkasının İşini Yapmayınız! (Çok Önemli)

Aracınızın kışlık lastiklerini söktürüp, yazlık lastiklerinizi taktıracaksınız. Lastikçi size “bijonları sen sök, lastikleri de ben değiştireyim” diyor mu? Canınız susamlı simit yemek istedi, fırıncıya gittiniz. Fırıncı size, “Marketten susam al da, sana bir güzel susamlı simit yapayım” diyor mu? Verdiğimiz örnekler ne kadar saçma geliyor değil mi? Bu örnekler saçma geliyor da, yayınevlerinin sattığı deneme sınavlarının, cevap anahtarlarını girmek, kazanımlarını – dönüşümlerini tanımlamak niye olağan geliyor? Neden kurumunuza binlerce liralık satış yapan, yayınevlerinin sınav tanımlamalarını sizler yapmak durumunda kalıyorsunuz? Neden başkasının asli görevini siz yapıyorsunuz?  Her yayınevi, sınavlarının dijital tanımlamalarını, sattıkları kuruma vermesi kadar doğal ne olabilir?

K12NET Kurumları! Birlik İçinde Hareket Edersek Çok Güçlüyüz.

Geçen hafta hiç tanımadığımız yayınevleri bizleri aradı. Okul ziyareti yapmışlar, yetkililer demiş ki, “Beğendik ama git, K12NET İle entegre ol.” O okuldan çıkıp, hemen yanındaki başka okula gitmişler. Aynı cevabı bir de orada almışlar. Düşünsenize, K12NET kullanan 3.655 kurum, nereye gitseler K12NET, nereye gitseler, aynı cevap “Git, K12NET’e entegre ol!” Bu birlikteliğin gücüne kimse duramaz.

K12NET İle Çalışmam” Diyen Yayınevlerine Sorunuz!

  1. K12NET, sizden ücret alıyor mu? Size alt yapılarını açarken aidat – yıldat – komisyon – prim gibi adı her ne ise, bir şey adı altında bir ücret talep ediyorlar mı? Geçen yıl K12NET’e, beş kuruş dahi olsa bir ücret ödediniz mi?
  2. Ticaretinize karışıyorlar mı?
  3. Türkiye’deki tüm yayınevlerine eşit mesafede davranıyorlar mı? Haklı bir neden olmadan, bazı yayınevlerini öne çıkarıp, haksız rekabete neden oluyorlar mı?
  4. K12NET ile birlikte çalışmak istiyoruz” dediğinizde,  K12NET “biz sizinle çalışmayız” dedi mi? Veya K12NET sessiz kaldı, işi yokuşa sürdü mü? K12NET, bugüne kadar başvuran bir yayınevini geri çevirdi mi?
  5. K12NET sorularınızı el altından gizlice veya açıktan birilerine peşkeş çekti mi, güveninizi sarsacak bir davranış içinde oldular mı?
  6. Aksine sadece çalıştığınız kuruma değil, tüm K12NET okullarına /kurslarına ulaşmanız için sizlerin tanıtımını yaptı, telefon numaralarınızı, e-postalarınızı paylaşıp ticaretinizin büyümesine yardımcı olmadılar mı? K12NET ile çalışan 3.655 Kurumun il sıralı, isim listesini sizlere takdim etmediler mi?

Eğer bu sorulara verilecek olumsuz bir cevapları yoksa o zaman soruyoruz,siz de sorunuz. “Kardeşim K12NET ile neden çalışmıyorsunuz? Neden birlikte büyümek yerine, küçük dünyanızda hem kendinizi, hem okullarımızı boğuyorsunuz?” İki farklı disiplinin bir araya gelmesi, iki parçanın birleşmesinden daha büyük bir sinerji oluşturmaktadır. Daha birkaç gün önce yayınevlerinden biri, “K12NET üzerinden deneme sınavları sattık, çok başarılı oldu. Yaprak ve tarama testlerini de ekleyebilir miyiz? Bu yıl onların da, K12NET üzerinden satışlarını yapmak istiyoruz” dediler. Cevabımız aynen şöyle oldu: “Elbette yapınız, K12NET Membaından akan sudan kana kana içiniz. Ticaretinizin büyümesinden ancak mutluluk duyarız.”

Yukarıdaki sorulara, “K12NET’den dolayı mağdur olduk” diyen bir yayıncı varsa, okulumuz/kursumuz bize yazsın. Biz yayınevine ulaşalım. Söz veriyoruz. Bir sonraki hafta “bu yayınevi bize ulaştı. Onu şu şekilde mağdur etmişiz. Şöyle hatamız/yanlışımız olmuş.” Diye bütün müşterilerimizin önünde ilan edelim. Kendimizin dürüstlüğünden, sağlamlığından o kadar eminiz ki, muhtemelen böyle bir dönüş olmayacaktır. Yanlış varsa yanlış yapanın yanlışı yanına kar kalmasın. Yalancının mumu yatsıya kadar yanamasın.

Sınavın Dijital Bilgisini Girmek, Boşa Uğraş

Yayınevinin gireceği sınav tanımı, cevaplar, kazanımlar, dönüşümler bir kere girildiğinde, 3.655 kurumun artık hiçbir şey yapması gerekmiyor. Yayınevi girmezse, 3.655 kurumun bilgileri tek tek girmesi gerekiyor. Boşa uğraş, boşa emek, üstelik katma değeri de yok. Sadece başkasının işini yapmış olursunuz. Oysa burada harcayacağınız zamanı, sınavın analizlerini yaparak kurumunuza katma değerli bir sonuç üretirsiniz.

Sonuç:

Önümüzdeki yıl deneme sınavları için hangi yayınevi ile anlaşacaksanız, K12NET ile entegre olma koşulu getiriniz. Ağız birliği yaparsak, sonuca ulaşırız. Yayınevleri de 3.655 okul/kursun olduğu daha büyük bir pazara ulaşarak, onlar da bu anlaşmadan karlı çıkarlar. K12NET de, bu anlaşmadan kazançlı çıkar. Bu yolla para kazanmasak da, paradan çok daha kıymetli olan müşterilerimizin itibarını ve güvenini kazanmış oluruz.

Kararınız, piyasada akan suyun yönünü bile tersine çevirecek kadar kuvvetlidir.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]