K12NET, Kovid-19 Taahhütnamesini Sisteme Ekledi.

13 Temmuz 2020

K12NET, Kovid-19 Taahhütnamesini Sisteme Ekledi.

Geçen hafta, Sağlık Bakanlığı, “normalleşme adımları” kapsamında okullarda alınması gereken önlemleri içeren bir rehber hazırladı. Rehberde,her veliye taahhütname imzalatılması isteniyor. Taahhüdün içeriğini aşağıya yazdık:

“Çocuğumun ateş, öksürük, burun akıntısı, solunum sıkıntısı, ishal şikayeti olması durumu ile aile içerisinde solunum yolu şikayetleri gelişen veya solunum yolu enfeksiyonu hikayesi ile hastane yatışı yapılan kişi varlığında ya da Kovid-19 tanısı alan kişi bulunması durumunda çocuğumu kuruma getirmemem ve bu durumu okula bildirmem gerektiği konusunda bilgilendirildim. Belirtilen durumlarda çocuğumu okula getirmeyeceğimi ve getirmeme sebebimi okul yönetimine bildirmeyi kabul ve taahhüt ederim”

Tüm velilerin bunu imzalaması zorunlu ise, hemen aklımıza velilere zaten imzalatılması zorunlu olan, Öğrenci Kayıt Sözleşmesi formu geldi. İkisini bir araya getirerek bir taşla, iki kuş vurmayı planladık. K12NET’in Muhasebe Modülünü kullananlar, Kayıt Zarfını, muhasebe modülünü kullanmayanlar, Kayıt Bildiri Formunu kullanıyorlar. Her ikisine de Kovid Taahhüdünü  ekleyiverdik.

K12NET’de Kovid’in de Zorlaması Olmaz!

Bizim sözleşmemiz tamamen farklı, Kovid-19 Taahhüdümüzde de farklı bilgilendirmeler olacak, kafamızda başka bir format var. K12NET’in standart şablonu bize uymaz” Diyorsanız, standart şablon yerine, kendinize özel bir şablon hazırlayabiliyorsunuz. Hem şablonun formatını, hem de içindeki yazıları, istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bu konudaki yardım dokümanını, K12NET üzerinden göndereceğimiz ekran mesajında bulabilirsiniz.

Üniversite Tercih Programına Sürpriz Bir Fonksiyon Ekliyoruz.

Tercih programımıza bu yıl sürpriz bir fonksiyon daha ekliyoruz. Şimdilik sürpriz… ama tercihler yaklaşırken duyurusunu yapacağız. Bu vesileyle bir kere daha hatırlatmak isteriz, ister K12NET müşterisi olunuz veya olmayınız, ihtiyaç duyan tüm kullanıcılar için,  K12NET Tercih Programları, ücretsizdir.  Üniversite tercih programımız en güncel verilerle şuan bile kullanılabilecek durumdadır. Okulunuzun kaynaklarını boşa harcamayınız. Sakın başka bir tercih programı da satın almayınız. K12NET’in  ücretsiz ama çok kaliteli tercih programını kullanınız.  https://osstercih.k12net.com/ bu adresten giriş yapınız, şimdiden kullanmayı öğreniniz, öğrenmek için https://www.youtube.com/watch?v=s1qskCFLzkE&feature=youtu.be  yardım videosunu izleyebilirsiniz.

LGS Tercih Programından Belli ki Az Bahsetmişiz.

Geçen haftalarda “üniversite tercih programınızı inceledik, çok beğendik, keşke LGS için de bir tercih programınız” olsaydı şeklinde mailleri gelince, LGS Tercih Programından az bahsettiğimizi anlamış olduk.  Kesinlikle,LGS Tercih programımız da var ve kullanımı önemli ölçüde üniversite tercih programına benziyor. https://lgs.k12net.com/ adresinden tercih programımıza ulaşabilirsiniz. LGS Tercih programımız da kullanmak isteyen tüm kullanıcılar için ücretsizdir.

Temel Tanımlar / 17 Temmuz Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]