K12NET, Konforunuzu Artırmalı (Okumanızı Önemle Öneririz)

29 Ağustos 2022

K12NET, Konforunuzu Artırmalı (Okumanızı Önemle Öneririz)

Olayın içinde bir gariplik varsa, bizlere ulaşmalısınız. Geçen hafta okullarımızdan/kurslarımızdan bazı mailler aldık. Her zaman söylediğimiz gibi iyi ki gönderdiler. İyi ki “bunun kolayı var mı?” diye sordular. İyi ki, bizi aramayıp kendi bildikleri, yanlış yöntemlerine devam ettirmediler.  K12NET çile çektirmek için, işinizi zorlaştırmak için değil, konforunuzu artırmak için kullanılmalıdır.

Samsun- 700 öğrencinin kullanıcı adını, TC kimlik numarası yapmak için tek tek elle değişiklik yapıyoruz. Çok zamanımız gidiyor. (Bir sihirbazla 10 saniyede yapılabilir)

Aydın- Şube öğrencilerinin bazılarına mesaj göndermek istiyoruz. Bir seferde tüm şube öğrencilerini görsek, istediğimiz öğrencileri seçsek, tek tek öğrenci seçmeden bu işlemi yapsak. (Tam da, müşterinin kendisinin tarif ettiği gibi bir yerimiz var. )

Bursa – 3 gündür, K12NET’e giremiyoruz. Ekrandaki hata geliyor. (Öncelikle ekrandaki hata değil, uyarı- yeni öğretim yılında görevlendirmesi bulunmuyor. Eğer yeni yıla görevlendirme yapılmazsa, 3 gün değil, hiçbir zaman giremez. Sistemin 1 dakika bile yayından düşmemesi için öyle büyük mücadele verirken, çok basit bir görevlendirme nedeniyle, müşterimiz 3 gündür giriş yapamıyor.

Kayseri- Öğrencilerimizi bir üst yıla geçirmek için tek tek her öğrenci için işlem yapıyoruz. Kolay yolu var mı? (bu yöntemle saatleriniz gider, yorulursunuz, verimliliğiniz azalır. Üstelik taş taşıdığınız için okulunuza katma değerli bir iş de yapmış olmazsınız. Saatler süren bu işi 10 saniyede yapmak mümkündür. Ne kadar can sıkıcı bir durum! 10 saniyede yapacağız bir iş için saatler harcamak. Herhalde ölümlü dünyada en büyük israf, boşa harcanan vakit olsa gerek.

Garip olan – uğraştıran – zorluk çıkaran – vaktinizi alan her durumu bize bildiriniz. Çoğunun basit bir çözümü vardır. 0-312-299.23.13 numaralı telefondan veya [email protected] mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

K12NET Sistemini Bir Bütün Olarak Anlamak (31 Ağustos Çarşamba Saat 10:30)

Bu eğitimi 3. kez yapıyoruz. Her okul yönetimi, mutlaka bir kez bu eğitimimize katılmalıdır. Bu hafta öğretmen portalı eğitimimiz var. Öncesinde okul yönetiminin bir takım temel tanımlamaları yapmaları gerekiyor. Eğer bu tanımlamalar yapılmazsa, öğretmenler sistemi kullanamaz. Yeni çektiğimiz öğretmen ve öğrenci portallarının yardım videolarını göstereceğiz. Okulunuza katkı sağlayacak, 60 özellik hakkında bilgi vereceğiz. Alt alta 60 maddenin yazılı olduğu dokümandan, birkaç tanesini birlikte değerlendireceğiz. Sizler sonradan her birini okuyup, bilgi sahibi olmalısınız. İstemezseniz kullanmayınız, ama bu 60 maddenin ne olduğunu biliniz. K12NET’in yaptığını bilmeyip, dışarıdan para verip, modül satın alan okullarımız bile olabiliyor. Şifre güncelleme ve toplu resim ekleme hakkında da bilgilendirmelerde bulunacağız.

Öğretmen Portalı Eğitimi / 1 Eylül Perşembe Saat 10:30

Öğretmenlerimizi bir toplantı salonuna alarak, topluca öğretmen eğitimi yapabileceğiniz gibi, okulunuzdan birkaç yetkiliyi görevlendirirseniz, öğretmen eğitimini nasıl yaptığımızı da görebilirler.

Öyle Bir Video Hazırladık ki;

Konularına göre tasniflendirilmiş öyle bir video hazırladık ki, öğretmenlerimize hiç eğitim vermeseniz, sadece bu videoyu izlemesini isteseniz, kendi başına yeterli olacak bir hazırlık yaptık. Öğretmenlerimize dakikalar boyu eğitim vermek yerine, hangi konuda, bilgi almak istiyorsa, sadece videonun o bölümünü izleyip bilgi edinebilir. Örneğin bir öğretmen, ödev vermenin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsa, sadece videonun ödev kısmını izleyebilir. Bunun için videonun altındaki “içindekiler” kısmını kullanabilir. Ödev verme konusunu öğrenen öğretmenimiz, ihtiyaç duyması halinde, istediği diğer konulara da geçebilir. Yani hemen şimdi – hepsini – topluca öğren demek yerine, ne zaman – neye ihtiyaç duyuyorsan, o kadarını öğren! yaklaşımı da, etkili bir öğrenme yöntemi olabilir.

Temel Tanımlar / 2 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]