K12NET, Kolaylaştırmaya Devam Ediyor

4 Ekim 2021

K12NET, Kolaylaştırmaya Devam Ediyor

Okullarda şube öğretmen kurulları yapılır ve öğretmenlere “Şu öğrenci hakkında ne düşünüyorsunuz, bugüne kadar akademik, kişisel gözlemleriniz nelerdir?” diye sorulur. Özel okullarda öğretmenler bir de velilerle kayıt görüşmeleri yaparlar. Bunların derli toplu bir yerde durması, ihtiyaç olduğunda tek bir yerden bakılması gerekir. Üstelik sadece bu yılın kayıtları için değil, geçen yıl, ondan önceki yıl, ortaokul yılları, ilkokul yılları bütün gözlemlerin hepsinin bir yerde durması gerekir. K12NET kullanmayan veya K12NET’in bu modülünü etkin kullanmayan okullarda, bir öğretmen defterine yazmıştır, diğeri excelde tutmaktadır. Bütün kayıtları bir araya getirmek, kendi başına iş haline gelmiştir.

Veri Girişi, Kolaylığı Sever.

Öğretmenlerimiz, öğrencileri ile ilgili gözlemlerini K12NET girsin!” dediğinizde, öğretmenlerin severek, canı gönülden buraya yazmaları için veri girişinin kolay olması gerekir. Veri girişi ne kadar kolaysa, öğretmenler o kadar çok giriş yapar. Yine sizlerden gelen önerilerle öğretmen gözlem modülünün girişlerini kolaylaştıracak yeni fonksiyonlar ekledik.

Gözlem+Ajanda+Bireysel,Toplu Randevu+Albüm Modülü / 6 Ekim Çarşamba, Saat 10:30

Gözlem Modülü: Öğretmenlerin öğrencileri ile ilgili yaptıkları gözlemleri, yukarıda bahsettiğimiz yeni özelliklerle birlikte anlatacağız.

Ajanda Modülü: Öğretmenlerimiz ve diğer okul yetkilileri, bayram, şenlik, tören ve diğer aklınıza gelen faaliyetler için öğrencileri, velileri, okul personellerini haberdar edip bu etkinliklere davet edebilmektedir.

Bireysel ve Toplu Randevu: Velilerin öğretmenlerle görüşmeleri, çok önemli bir eğitsel faaliyettir. Bu faaliyeti düzgün organize edip, hem öğretmen, hem veli için zaman tasarrufu sağlanmalıdır. Öğretmenler, görüşme yapabilecekleri zamanları belirlemeli, veliler de kendi portallarından, kendilerine en uygun olan zamana önceden randevu alabilmelidir. Öğretmenler randevudan saatler önce hangi saatte, hangi veliyle görüşeceğini bilmeli, toplantı öncesi hazırlık yapabilmelidir. Üstelik salgın koşullarının devam ettiği bugünlerde bu görüşmeler ister okulda yüz yüze, istenirse uzaktan online yapılabilmelidir.

Toplu randevuda ise öğretmen uygun zamanlarını, örneğin “Cuma günü saat 14:00-18:00 arası şu odada görüşmek isteyen velilerimle, görüşebilirim” diye ilan etmekte, bu saatler arasında gelen velilerle görüşmeler yapabilmektedir.

Albüm: Sosyal medyada çocukların resimlerinin yayınlanması yasaktır. Bu haklı yasağın önemli dayanakları vardır ama okullarda yaşanan pek çok güzelliğin de velilerle paylaşılması bir ihtiyaçtır. Özellikle küçük çocukların okuldaki faaliyetlerini evde anne babaların aynı albümdeki resimleri çevirir gibi izlemeleri okul-aile bağlarını güçlendirir. K12NET şifreli yayınları ile öğrencilerin resimleri sorunsuz bir şekilde paylaşılabilir.

Anaokulu Modülü / 7 Ekim Perşembe, Saat 10:30

K12NET, adı üzere ana sınıfından, 12 sınıfa kadar öğrencileri takip eden bir sistem olmasına rağmen, bu özelliği bilmeyen kullanıcılarımız, “çocuklarımız çok küçük, anaokullarında sanırım kullanamıyoruz” gibi yanlış bilgilere sahip olabiliyorlar. Bu haftaki eğitimizde K12NET’i anaokullarında nasıl kullanabiliriz, hangi modüller özellikle bu yaştaki öğrenciler için uygundur. Bunların anlatımını yapacağız.

Temel Tanımlar / 8 Ekim Cuma, Saat 10.30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.
Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]