K12NET ile Sat Satabildiğin Kadar…

2 Nisan 2024

K12NET ile Sat Satabildiğin Kadar…

Öğrencilerin, velilerin çeşitli ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçları karşılamak gerekiyor. Ne ihtiyaçları varsa, aklınıza ne geliyorsa, hepsini sizin satarak, bu ihtiyaçları karşılamanız gerekiyor. Bir şeyi satmak için arkasında stok takibinin olması gerekiyor.

  1. Satmak üzere okula 500 kazak getirdim. A deposuna 300 tane, B deposuna 200 tane koydum. Bugün, A deposundan 20 tane sattım, A deposunda kaç tane kazak kaldı?
  2. Okulumuzda satmak istediğimiz her türlü ürünün, satıldığı bir market var. Marketin satış elemanları var. Veliler, kuruma gidip alışveriş yapmak istiyor. Okulda bir marketimiz olsa, K12NET ile bu marketi yönetebilir miyiz?
  3. Bazı veliler soruyor: Böyle bir çağda, alışveriş yapmak için niye okula gidiyoruz? Neden veli portalından giriş yapıp online mağazadan alışveriş yapmıyoruz? Oturduğumuz yerden, evimizden, iş yerimizden, dünyanın herhangi bir yerinden istediğimiz her şeyi alabiliyor muyuz?
  4. Online bir alışveriş sitemiz var. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliyoruz. Buraya kadar çok güzel. Aldıklarımızın parasının ödenmesi lazım. Nasıl ödeyeceğiz? Dünyanın herhangi bir ucundan aldıklarımızın parasını nasıl vereceğiz? Cebimizde farklı farklı bankaların kredi kartları var. Velinin cebinden çıkaracağı her kredi kartıyla alışveriş mümkün olacak mı? Türkiye’nin meşhur 23 kredi kartı var. Hepsi geçerli olacak mı?
  5. Okulumuzda kantin var. Kantin alışverişleri,K12NET üzerinden yapılabilir mi? Öğrenciler nakit parayla alışveriş yapabildikleri gibi, radyo frekanslı her türlü dijital kartla satış yapabilirler mi? Anneleri babaları öğrencilerin sanal cüzdanlarına para yükleyebilirler mi? Öğrenciler de hiç parasız, alışveriş yapabilir mi?
  6. Stok tutuyorsak, personellere, öğretmenlere dağıttığımız demirbaşları, ilgili kişilere zimmetleyebilir miyiz? Yani K12NET’de zimmet programı var mı?

Stok-Zimmet-Demirbaş-Online Alışveriş-Kantin Modülü-ParamPos/4 Nisan Perşembe, Saat 10:30

Yazımızın başlığı “Sat, satabildiğin kadar…” olmasına rağmen, sizlerden şöyle sorular gelebiliyor. “Biz hafta sonu online satranç kursu açmak istiyoruz ve ödemeleri online almak istiyoruz, parampos yardımıyla. Ebeveynin iki alternatifi olmalı, aylık 3000 Lira veya 3 aylık 9000 lira olmalı. Veli hangisini istiyorsa, alabilmeli” K12NET’den ne istiyorsak, satışa çıkarabiliyorsak, yukarıdaki senaryonun, iki farklı ürün olarak, farklı resimlerle satışının yapılabilmesi gerekir. Eğitimimizde bu senaryonun aynısını uygulamalı olarak göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 5 Nisan Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]