K12NET ile Kendi Kurumunuza Ait, Cep Telefon Uygulamasına Artık Daha Yakınsınız.

10 Kasım 2016

K12NET ile Kendi Kurumunuza Ait, Cep Telefon Uygulamasına Artık Daha Yakınsınız.

Geçen yıl geliştirdiğimiz Asisto isimli cep uygulamamız bu yıl tüm öğrenciler ve veliler tarafından etkin bir biçimde kullanılıyor. Bu uygulama sadece öğrenci ve veliler içindir. Öğretmenler, müdür, müdür yardımcıları, ölçme değerlendirme, rehberlik öğretmenleri gibi personeller, K12NET Mobile uygulamayı indirerek hemen kullanamaya başlayabilirler. Bu uygulamayı indirir indirmez, en gözle görülür faydası, personeller kendi aralarında beş kuruş ücret ödemeden ekran mesajı gönderdiğinizde whatsaap, twitter gibi ekran bildirimleriniz gelecektir. Bu sayede SMS giderlerinizin azaldığını göreceksiniz. Bunun için tüm personellerinizin cep telefonlarına  K12NET Mobile uygulamasını yükletiniz. 

Esas önemli haber, yazılımımızın kaynak kodlarını sizlerle paylaşacağız. İsteyen kurum, bizim kaynak kodlarımızı kullanarak kendi uygulamasını geliştirebilecektir. Aşağıda bu konudaki ayrıntılı yazımıza ulaşabilirsiniz.

———————————————————————————————————————————————————- 

Şuan App Store veya Google Play ile giriş yapıp “K12NET” şeklinde arama yaparsanız aşağıdaki gibi ekranla karşılaşırsınız.

k1

K12NET Mobile uygulamayı Cep telefonunuza yüklediğinizde aşağıdaki gibi K12NET logolu bir uygulama inecektir.

k2

Yukarıdaki resimde K12NET uygulamasının  hemen sol  yanında öğrenci /veliler için geliştirdiğimiz Asisto uygulaması da yer almaktadır. Asisto uygulaması  “cep uygulamanız yok mu?” diye soranlar için iki buçuk  yıldır üzerinde çalıştığımız, bu yıl etkin olarak kullanılan ama  önümüzdeki yıl kullanmayacağımız,   öğrenci ve veliler kullansın diye bu yıl için  planlanan bir çalışmadır. 

·Bu yıl, öğretmenler, personeller, K12NET Mobil’i, 

·Veli ve öğrenciler Asistoyu, 

·Önümüzdeki yıl ise tüm kullanıcılar, K12NET Mobil’i kullanacaklardır. 

Tüm yatırımımızı,  K12NET Mobil’e yapıyoruz. Bunlardan biri de, okulların K12NET uygulamasını özelleştirip, kendi uygulaması olarak kullanabilmesidir. Peki bu özelleştirmeyi kim yapacaktır?

K12NET, kullanıcılarına  bu işi yapmak için gerekli tüm kaynak kodlarını verecektir.   İOS ya da Android telefon mağazalarına her hangi bir uygulamayı yayınlayabilecek hale getirebilen her personel , K12NET kaynak kodlarını özelleştirerek, kendi markası ve kendi adıyla telefon mağazalarında hazır hale getirebilecektir. 

Özelleştirmenin en basitinden en karışığına doğru  3 kademesi bulunmaktadır. 

1- Açılan ilk ana ekran aşağıdaki gibidir. Sizlere verilecek kaynak kodlar sayesinde, logonuzu(1), uygulamanızın adını(2), arka fonu (3) istediğiniz gibi değiştirerek okulunuza özel hale getirebilir ve uygulamanın kendi kurum adınızla, kendi logonuzla indirilmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapacak personelin, İOS ve Android telefon mağazalarında  uygulama yayınlayabilecek  yeterlilikte olması gerekir. 

2-  Yukarıda gördüğünüz ana giriş sayfasının önüne istediğiniz bir ekran tasarlayabilirsiniz. Bütün kullanıcılara göstereceğiniz bir açıklama yazısı, ya da kendi okulunuzun daha önce geliştirdiği  uygulaması varsa bu uygulama sayfasını koyabilirsiniz.  Kendi okul uygulamanız aynen çalışacağı gibi, bu çalışmanın bir menüsünün adını (okul yönetim sistemi)  gibi bir link vererek, kendi uygulamanızdan, yine kendinizin  özelleştirdiği K12NET Mobil sayfasına ulaşabilirsiniz.

3.Derece özelleştirmede ise yukarıdaki K12NET Mobil ekranının önüne kendinizin bir çalışmasını tasarlayabiliyorsunuz, bu ekran  tüm kullanıcılarınızda statik olarak görülecektir. Oysa 4.Sınıflara başka bir ekran, 5.sınıflara başka bir ekran getirme gibi sınıf seviyesine- kullanıcıya göre değişiklik düşünüyorsanız,  K12NET Mobil’in alt yapısı şuan bile hazırdır. Yalnız bu seviyede özelleştirme daha uzman bir yazılım profiline sahip olma, K12NET dinamiklerini bilme gibi daha uzman bir seviyeyi gerekli kılmaktadır.

Şuan “tüm öğretmenlerimiz, tüm personellerimiz “kullansınlar diye K12NET Mobile uygulamasını indirin, gönderdiğiniz  ekran mesajlarından whatsapp, twitter gibi notifikasyon, (ekran bildirimleri) alın diye sizlere bilgi veriyoruz.  Öğrencilerin/velilerin asisto kullanmalarına devam etmesini isteyeceğiz. Öğrenci portalı mükemmelliğe ulaştığında Asistonun yerini, bir gecede K12NET Mobile uygulama alacaktır. 

Kendi uygulamanızı veli ve öğrencilere indirtme, bu sürecin en sonunda biz haber verdikten sonra yerine getirilmelidir. Öğrenci /veli, sürecin başında bu uygulamaya dahil edilmemelidir.

Kaynak Kodları Nasıl Temin Edeceksiniz?

https://github.com/k12net   adresinden giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

k3

Android veya İOS uygulamasına girerek, aşağıdaki resimde indirme kısmından, ZİP yaparak gerekli kaynak kodlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

k4

DİKKAT !!! Bu ekrandaki kaynak kodlarının güncelliği belli aralıklarla kontrol edilmelidir. Bizler tarafından yeni özellikler eklendikçe, sizlerin de bu kaynak kodlarını güncellemeniz gerekmektedir.

 

 

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.

K12NET, Microsoft Marketlerinde Yerini Aldı.  Microsoft, dünya genelinde kendi satış elemanlarına müşterilerine önermek üzere, K12NET Okul Yönetim Yazılım Sistemlerini kendi...

DEVAMINI OKU

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.

Özel Okulcular, Tercihlerini, Bir Kere Daha K12NET’den Yana Kullandılar.   Özel sektör, gerçek hayattır. Özel sektörde kayırma, himaye etme olmaz,...

DEVAMINI OKU

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor

K12NET, Sözlerini Birer Birer Tutuyor   Geçen hafta bilgisini verdiğimiz Başat Yayıncılığa ait 4,5,6,7,9,10,11.Sınıflara ait bir adet, 8 ve 12. Sınıflara ait, iki adet...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]