K12NET ile Görevler Tıkır, Tıkır…

30 Ekim 2023

K12NET ile Görevler Tıkır, Tıkır…

Eğitim kurumlarında her gün onlarca görevin yerine getirilmesi gerekir. Görevi verenler, görevi alanlar ve bunların yapılışını takip edenler vardır. Aynı orkestradaki müzik aletleri gibi her biri ayrı iş yapıp, sonunda güzel bir melodi ortaya koyarlar. Farklı yerlerdeki, farklı birimlerin, zamanında görevlerini yerine getirmeleri uyumlu ve organize bir çalışma gerektirir.

  1. Ahmet Bey 3.kattaki tuvaletin lavabosu çatlamış, depodaki yedek malzemeyi alıp, monte ediniz ve iş bittikten sonra karşı cepheden çekilmiş resmini gönderiniz!
  2. Ayşe Hanım, iki hafta sonra yapılacak veli toplantısı için önce e-posta ile, 4 gün sonra hatırlatma mahiyetinde SMS ile gerekli bilgilendirmeleri yapınız. Yılmaz bey toplantı gününden bir gün önce, konferans salonunun temizliği, ses düzeni ve projeksiyonun düzgün çalıştığından emin olunuz. Hamza Bey, toplantı günü velilere ikram edilecek yiyecekleri, bir gün önceden satın alıp, toplantı zamanına kadar hijyen bir ortamda muhafazasını sağlayınız. Mustafa Bey, yukarıdaki çoklu görevlerin her birinin zamanında yapıldığı kontrol ediniz!

İlk örnekte bir kişi, bir olay, ikinci örnekte birden çok kişinin üstelik iş akış sırasına göre ortak çalışma yapması gerekmektedir.

Geçen Sene 44 Bin Liraydı, Bu Sene 68 Bin Lira..

Yukarıdaki anlattığımız senaryoları bir yazılımla takip edebilmeniz için uluslararası programlar var. Geçen sene, 24 kişinin kullanabileceği paket, 44 bin liraydı, bu sene 24 kişi için 68 bin lira ödemeniz gerekiyor. “İyi de okulumuzun personel sayısı 50, bize 24 kişilik paket yetmez” diyorsanız, 68 bin lira yerine, 136 bin lira ödemeniz gerekiyor. K12NET’de isterseniz 200 personeliniz olsun, tek kuruş ücret ödemeniz gerekmiyor. K12NET yılda 500’e yakın güncelleme çıkarıyor ve her hafta Cuma günleri, o hafta çıkan ücretsiz güncellemelerin 2-3 dakikalık videosunu çekerek, bilgilerinize sunuyor.

Görev Modülü /  1 Kasım Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda anlattığımız konuların daha fazlasını uygulamalı olarak online eğitimimizde anlatacağız. Her okuldan en az bir yetkilinin, bir kez olsun katılmasını öneriyoruz. Eğitime katılamadınız, işiniz çıktı. Sorun yok. K12NET anlattığı her eğitimi kayıt altına alıyor ve sonradan istediğiniz zaman izlemeniz için fırsat sağlıyor.

Kitap Künyesi Yazmaya Gerek Bırakmayan! K12NET Kütüphane Modülü

Binlerce kitabın yazarını, basım yılını, konusunu vb künye bilgilerini girmek kütüphanecilerin en zor işlerinden biridir. K12NET’de bu bilgileri girmek zorunda değilsiniz. Peki, bu kadar bilgiyi girmeden kitaplar nasıl tanımlanacak?  40 saniyelik videomuzda bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=xxgJAuQVfhI&ab_channel=K12NETSIS

Kütüphane Modülü / 2 Kasım Perşembe Saat 10:30

1- Kitaplar elle girilebilir, 2- Topluca excelle girilebilir 3- Milli Kütüphane ile entegre olduğu için ISBN koduyla tek bir tuşla kitaplar girilebilir. 4- Ödünç verme işlemleri, 5- Rezervasyon işlemleri yapılabilir. 6- En çok kitap okuyanlar, 7- En çok ödünç alınan kitaplar, 8- Yıllara göre, şubeye göre, sınıfa göre kitap istatistikleri alınabilir. 9- İade işlemleri yapılabilir, 9- Kayıp zayi olmuş kitapların listesi tutulabilir. 10- Öğrenci portalından kitaplar görülebilir, öğrenciler kendi portalından her türlü kitap işlemlerini yapabilir. 11- Ödünç alma bildirimi, rezervasyon bildirimi, ödünç alma işleminde güncelleme bildirimi, iade hatırlatması, rezerve hatırlatması vb. bildirimler de, K12NET üzerinden ÜCRETSİZ yapılabilir. Yukarıda anlattığımız tüm özellikleri, online eğitimimizde anlatacağız.

 

Temel Tanımlar / 3 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]