K12NET İle Bursluluk Mevsimi Başlıyor 

2 Aralık 2019

K12NET İle Bursluluk Mevsimi Başlıyor

Bursluluk Sınav Başvuruları Eğitimi / 5 Aralık Perşembe, Saat 10:30

Aralık ayının ilk günleri, kış mevsiminin ve Türkiye Özel Okullarının yapacağı bursluluk sınavlarının habercisidir. Aralık ayında başlayan süreç, bahar aylarının sonuna kadar devam eder. Özel okullar, düzenledikleri bursluluk sınavlarıyla mevcut öğrencilerine yenilerini eklemeye çalışırlar. Bu, uzun, sabırlı ve hatasız olunması gereken zorlu bir süreçtir. Her zaman olduğu gibi, K12NET, bursluluk sınavlarında da özel okullarımızın yanında yer alacak, onların işlerini kolaylaştırmaya çalışacaktır.

Yazılım Dünyasında Yaptım, Bitti Yok!

Eğer yazılım yapmaya karar verdiyseniz, bu sizin profesyonel işiniz ise, sürekli değişen teknolojiye ayak uydurmanız gerekmektedir. Bursluluk başvurularını yönettiğimiz yazılım sistemimizi tepeden tırnağa, en son, en yeni teknoloji ile yeniden yazdık. Yıllardır kullandığımız, üzerine yüzlerce fonksiyon eklediğimiz yazılımımızı,  Aralık ayı içinde tedavülden kaldıracağız. Eğer bu cesaretli kararı,  doğru zamanda alamazsak müşterilerimizi eski teknolojiye mahkûm etmiş oluruz. Bu eğitimimizde yeni çalışmamızı, yeni ekran görüntülerimizi de göstereceğiz.

Bursluluk Sınavlarında Sadece K12NET Size Yeter.

Bursluluk sınavlarında ne kadar süreç varsa, hepsi K12NET’de var. Başka bir yazılıma, başka bir çabaya ihtiyacınız bulunmamaktadır. Eğitimimiz sırasında gerçek hayatta ne yaşanabilecekse, onun provasını yapacağız.  

Şimdi Öğrenin, Sınav Zamanı Rahat Edin!

Okullarda bazı işler vardır ki, direkt veliyle ilişkilidir. Sonuçlarından hemen veli etkilenir. Yanlış, eksik bir işlem yapılırsa telafi etmesi de oldukça güçtür. Veliyle doğrudan ilişkili olan işlerde tam bir profesyonellik sergilenmeli, dıştan sergilediğimiz görüntü, güven verici olmalıdır. Bu işlerin en yamanı, özel okulların uyguladığı bursluluk sınavlarıdır. Hiç hata götürmez. Yeni yaptığımız yazılım, adayların giriş esnasında yaptıkları tüm hareketleri izliyor. Yazılımdan kaynaklanan bir hatamız olursa, kimse haber vermeden, kimse ihbar etmeden hatalı bir durum olduğunu anlayıp, derhal düzeltilmesini sağlayacağız. Bursluluk işlemlerine daha vakit varken rahat,rahat öğrenmelisiniz. Geçen yıllarda şöyle durumlar gözlemledik:  Sınavın yapılacağı zamana 3-5 gün kalmış, K12NET üzerinden organizasyonu yapacak personeller, henüz işlemlerin nasıl yapılacağını tam bilemiyor. Vaktin böyle daraldığı zamanlarda öğrenmek, hatasızca uygulamak daha da zordur. İşte bu gerekçelerle, bu yıl ilk bursluluk eğitimimizi bu hafta  yapacağız. Bu öğretim yılında bursluluk sınavlarını K12NET üzerinden yapmayı planlayan tüm kurumlarımızı davet ediyoruz.

Rehberlik Modülü  Eğitimi (Eğitimde Yok, Yok)  / 4 Aralık Çarşamba, Saat 10:30

Online rehberlik eğitimimizde sırasıyla;

1-    Rehber öğretmenlerin görüşme kayıtlarını nasıl girdiklerini ve bu kayıtlardan alınabilecek rapor ve analizleri göstereceğiz

2-    Türkiye’de standardize edilmiş 14 rehberlik test ve envanterinin kullanımını göstereceğiz. (Rehberlik testlerinin her birini öğrenci başı birkaç liradan değerlendiren kurumlarımız, K12NET’in kendi ücreti kadar dışarıya okuma merkezlerine ücret ödemektedirler.)

3-    Geçen haftalarda YÖK, üniversite tercih programında kullandığımız başarı sıralarını yayınladı. Şuan yükseköğretim programlarının tüm bilgileri en güncel haliyle K12NET Tercih programında yerini almıştır. https://osstercih.k12net.com/ Önümüzdeki yıl temmuz ayına kadar daha güncel başka bir bilgi yayınlanmayacaktır. Öğrencilerinize tercih programımızı şimdiden öğretiniz ve şimdiden üniversite tercihleri konusunda düşünmelerini sağlayınız.

4-    Öğrenciler, üniversite sınavlarına benzeyen deneme sınavları oluyorlar. Peki, bu deneme sınavları deneme olmasaydı da, gerçek sınav olsaydı, öğrenciler hangi bölümleri kazanabilirlerdi? Her sınavdan sonra 4.555 Sayısal, 1.976 Sözel, 3.507 Eşit Ağırlık, 605 Dil puanında toplam 10.643 yükseköğretim lisans bölümünden hangilerini kazanıp, hangilerini kazanamayacaklarını ve tüm sınavlarda aldıkları puanlara göre bu listenin nasıl değişim gösterdiğini uygulamalı göstereceğiz.

Temel Tanımlar / 6 Aralık  Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)  

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]