K12NET İle Anlık Sorularınıza Cevap Bulunuz.

2 Kasım 2020

K12NET İle Anlık Sorularınıza Cevap Bulunuz.

Acaba, veliler ne düşünüyor? Öğretmenlere sorsak ne derler? Öğrencilerimiz beğenir mi ki…?” Bir okul yönetimi, bu ve buna benzeyen soruları sürekli kendine sorar. Çünkü özel okul, istişare üzerine, memnuniyet üzerine inşa edilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı, “isteyen velilerimiz, çocuklarını okula göndermeyebilir” dedi. Demek ki, öğrencilerin bir kısmı okula gelecek, bir kısmı gelmeyecek. “Kim gelir ki acaba, ilgi yoğun olur mu, yoksa evde olmayı mı tercih ederler?  Benzer onlarca sorunun cevabını, K12NET Anket Modülü ile bulabilirsiniz. Bize göre çok sorudan oluşan, sıkıcı olan anketler yapmak yerine, belli aralıklarla birkaç soruluk anketler yapmak oldukça güvenilir sonuçlar vermektedir.

Anket Modülü / 5 Kasım Perşembe Saat 10:30

Yukarıda anlattığımız örneklerde olduğu gibi merak ettiğiniz durumları, öğrenci, veli ve çalışanlarınıza sorarak anında bilgi alabilirsiniz. Kullanıcılar daha cevap verirken, K12NET otomatik analiz etmeye başlar, analiz etmek için ek bir uğraş da gerektirmez. Soruları o kadar farklı yol ve yöntemlerle sorabilirsiniz ki, anket modülünün tüm ayrıntılarını bu haftaki eğitimimizde bulabilirsiniz.

Tek Başına, Ara Karne Olmaz!

Ara karne dönemi geliyor. Sadece akademik başarıyı gösteren ara karne vermemiz yeterli olmayabilir. K12NET’in,ara karneyle birlikte verilebilecek 14 farklı karnesi daha bulunuyor. İçlerinden sizin için en uygun olan bir kaçını seçip, ara karnenin yanında verebilirsiniz. Bu karnelerin birçoğu, öğrencilerin davranışlarını gözlemleyerek verilmektedir. İstediğiniz isimde,istediğiniz içerikte karneler hazırlayabilirsiniz. Örneğin çocuklara “Korona Duyarlılık Karnesi” bile verebilirsiniz.

Davranış Modülü + 14 K12NET Karnesi / 4 Kasım Çarşamba Saat 10:30

Maskesini düzenli takar, mesafesini hep korur, temizliğine dikkat eder. Kendisi ve arkadaşlarının sağlığına önem verir. Bu söylediklerimizin hepsi, öğretmenlerimizin gözlemlediği davranışlardır. Gözlemlenen her davranış, K12NET’de karne olabilir. Nasıl olabileceğinin tarifini, bu haftaki online eğitimimizde anlatacağız. Ara karnenin yanında verilebilecek 14 karnenin tanıtımını yapacağız.

Temel Tanımlar / 6 Kasım Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Öğrenci ve Personel Resimleri Hakkında Bilgilendirme/ Yeni Güncelleme Haberi 

Bize göre her yıl öğrencilerin resimleri çekilip, K12NET sayfasında en güncel resimleri yayınlanmalı, geçmiş yıllardaki resimleri de sistemde arşivlenmelidir. Öğrenciler gibi öğretmenlerimizin de resimlerinin K12NET’de olması son derece görsellik ve işlevsellik katmaktadır. Öğrenci ve personel resimleri, tek tek yüklenebildiği gibi, topluca bir seferde de yüklenebilmektedir. Öğretmenlerimizin yetkileri açıksa, kendi portallarından, kendi resimlerini de yükleyebilmektedirler. Salgın nedeniyle okula gitmek istemeyen, gidemeyen öğrenciler var. Bazı sınıf seviyeleri hala online olarak eğitimlerini evden sürdürüyorlar. Bu öğrencilerin de yeni yıl fotoğraflarını yüklemek faydalı olacaktır. Yeni çıkardığımız güncelleme ile isteyen okullarımız, yetkilerini açarak isterlerse, öğrencilerinin kendi resimlerini, kendi portallarından yüklemeleri sağlayabilecektir. Bu durumun her zaman bir risk taşıdığı, öğrencilerin kendi başlarına yükleyecekleri resimlerin, kendi resimleri olmama ihtimali unutulmamalıdır. Resimler okulda çekiliyorsa, fotoğraf adının öğrenci numarası olarak atanması toplu yüklemede büyük kolaylık sağlayacaktır. Öğrenci resimlerinin yüklenmesi konusunda 1d-6, personel fotoğraflarının yüklenmesi konusunda 1c-5 videolarını izleyebilirsiniz.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]