K12NET, İddialarını, Eğitimde Somut Örneklerle Anlatacak.

21 Eylül 2020

K12NET, İddialarını, Eğitimde Somut Örneklerle Anlatacak.

Karantina altına alınan vatandaşları, mahallenin okul müdürleri, muhtarları, imamları arayıp, “bugün sağlık durumunuz nasıl, evden dışarı çıkmıyorsunuz değil mi?” diye yokluyorlarmış. Geçen hafta bu görevi yerine getiren bir okul müdürü ile konuşma fırsatımız oldu. “Aradığımızda o kadar mutlu oluyorlar ki” dedi. İnsanoğlu kendisi ile ailesi ile ilgilenilmesinden mutlu oluyor. Bu ilgiyi bulabilmek için gerekirse ücreti karşılığında hizmet alıyorlar.

Kuralına uygun olarak uzaktan online eğitim yapabilen okulların, kayıt sorunları olmadı. Salgın nedeniyle işi bozulan velileri ayrı tutarsak,  diğer veliler, hala çocuklarıyla özel olarak ilgilenilmesini istiyorlar. Bunu da somut örneklerle görmek istiyorlar. Yıllar önce, daha ortada salgın yokken, K12NET Öğretmen – Veli Randevusu diye bir modül hazırlamıştı. Bazı okullarımız kullandı, bazılarının bugün bile haberi olmayabilir. Veli, sistem üzerinden öğretmenin daha önce belirlediği gün ve saatlerde görüşme talebinde bulunabiliyorlar. Eskiden veli, okula gidip belirlenen saatte, yüz yüze görüşme gerçekleşiyordu. Bu modülü kullanan okullarımız dediler ki, “koşullar değişti, randevu ayarlanınca otomatik online toplantı linki, veli ekranlarında hazır olsun.” Belli ki, modülü etkin kullanıyorlar, hemen arkasından “ama öğretmenin öğrencilerine verdikleri ders linklerinden farklı link ekleyebilelim.” Dediler. Özel okulcuların her zamandan daha önem vererek, velileriyle düzenli aralıklar görüşmeleri gerekiyor. Okullarımız aynı açıkmış gibi… Yazdıklarımız teorik bilgiler değil, okullar istiyor, okullar anlatıyor, bizler yapıyoruz. Devamını somut örneklerle aşağıda anlatmaya devam ediyoruz.

Ajanda + Randevular +Öğrenci Görüşleri +İletişim Modülü / 24 Eylül Perşembe, Saat 10:30

Öğretmen velisiyle görüştü. Bu görüşmeyi 3-5 cümle ile K12NET’e ekleyeceksiniz ki, okul yönetimi, diğer zümre öğretmenleri, bu görüşmenin içeriğinden haberdar olsunlar. Bir ay önce Türkçe öğretmeni görüşmüştü. Şimdi de, Matematik öğretmeni görüşecek. Matematik öğretmeni görüşürken, “Geçen ay, Türkçe öğretmenimizle görüşmüş, şu kararları almışsınız” diyecek, işte veli, o zaman görüşmelerin laf olsun diye yapılmadığını, kayıt altına alındığını anlayacak. Veliler, göstermelik bir iki görüşme değil, bunun bir sistematik bir çalışma  olduğunu anlayacak. Veli randevu talep etmezse, okul arayıp randevuyu kendisi ayarlayacak. Bu haftaki eğitimde ajanda modülü, veli randevuları, öğrenci gözlemleri, iletişim modülünü anlatacağız. Öğrencinin annesinin, babasının, Almanya’daki meraklı halasının cep telefonunda K12NET Mobil uygulama olacak ki, Whatsapp, Twitter gibi bedava bildirimleri gönderelim, okullarımız etkin iletişim kurarken, bütçelerinden tek kuruş, ücret çıkarmasınlar.

Ölçme Değerlendirme-Online Sınavlar/ 23 Eylül Çarşamba, Saat 10:30

Devlet yetkilileri diyor ki, “veli isterse öğrencisini okula gönderecek, isterse öğrenci evden devam edecek.” Devlet büyükleri söyleyecek, özel okulcular, somut uygulamalarla söylenenleri yerine getirecek. Öğrenciler okula / kursa deneme sınavı olmaya geliyorlar.  Onları optik kâğıtla sınav yapacağız. Sınava gelmeyen/gelemeyen, evde kalanlara ise online sınav yapacağız. Sonra K12NET ikisini birleştiriverecek. Çocukların evlerine sınav kitapçığı gidecek, öğrenci evde deneme sınavını yapıp, cevaplarını, K12NET üzerindeki optik kağıda benzeyen bir platformdan çözüp analizlerine anında ulaşabilecek. İstenirse öğrencilere, kitapçıklar pdf formatında gönderilecek, ekranın bir tarafında pdf, diğer sağ üst köşede optik kağıt olacak. İstenirse hem sorular, hem seçenekler K12NET’e girilecek, gerçek bir online sınav yapılabilecek, ister soruların, istenirse seçeneklerin yerleri karıştırılabilecek, ister sınavı durdurup, istenirse tekrar başlatılabilecek. İstenirse “sınav şu tarih ve saatte başlasın, şu saatte bitsin” denilebileceği gibi “şu iki zaman arasında ne zaman sınav olursanız olun ama başlayınca sınavın süresi şu kadar olsun” denilebilecek.

Sürekli Yeni Özellikler Ekliyoruz.  

Bu hafta online sınav olacak öğrencilerimiz, sınava 10 dakika kala sisteme girdilerse aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaklar. (1) Sınav başladıktan sonra sisteme giriş yapan öğrenciler, 10 dakika süresince sınavın başladığı bilgisini, ikinci resimdeki gibi görecekler. Öğrenciler, tek bir tuşa basarak sınav ekranlarına gidebilecektir.

Temel Tanımlar / 25 Eylül Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin, hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine, bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]