K12NET için, 110 Bin Ne ki?

20 Mayıs 2024

K12NET için, 110 Bin Ne ki?

Cep telefonu ile optik okuma çalışmalarına geçen öğretim yılında başlamıştık, bu yıl müşterilerimizin kullanıma sunduk. Okunan kâğıtların sayılarını, resimleriyle birlikte sistemde tutuyoruz. Cuma akşamı itibariyle, cep telefonu kamerasıyla okunan kağıt sayısı 110 bin 478 olmuş. 110 bin sayısı, belki ilk başta büyük gibi gelebilir ama K12NET için gerçekten çok küçük bir sayı.  Okuma sayıları üzerinde analiz yaptık. 3.988 kurumumuzun, %2,3’ü bu fonksiyonu kullanmış. Yazımızın başlığında da söylediğimiz gibi “110 bin okuma, K12NET için ne ki?” Bu sayıyı, kurumlarımızın sadece %2’si sağlamış, geride kalan %98 kullansaymış, kim bilir, bu okuma sayısı kaçlara yükselecekti?

Müşteriler Neden Bu Fonksiyonu Kullanmamış Olabilir?

Piyasada bu yazılıma benzeyen yazılımlar var. Performansları o kadar kötü ki, insanlar denediklerine pişman oluyorlar. Bu fonksiyonu kullanmayan müşterilerimiz de, muhtemelen bizim yazılımımızı da benzerleri gibi sanmış olabilirler. Oysa o kadar güvenli, o kadar istikrarlı okuma yapıyor ki, modülü kullanan bir okulumuz, bursluluk sınavına girmiş, 3000 öğrencinin kâğıdını bu yöntemle okudu. Okuma sayılarını daha ayrıntılı analiz ettiğimizde tek bir kurum, 31.970 kâğıt okumuş, yani toplamda okunan kâğıtların %30’unu sadece bir kurum okumuş. Sorunlu olan bir sistemle, hiçbir kurum, 32 bin kâğıt okumaz. 32 bin kâğıt, ancak tıkır tıkır çalışan bir sistemle mümkün olur.

K12NET Mobil Uygulaması İle Optik Kâğıt Okuma / 22 Mayıs Çarşamba, Saat 10:30

Yukarıda ayrıntılarını anlattığımız modülümüzün uygulamalı eğitimini yapacağız. Madem çok kaliteli, madem çok kararlı, madem çok güvenilir okuma yapıyor, kullananlar optik makine yerine uygulamamızı tercih ediyor, en azından eğitime katılıp, çalışmayı bir kere görmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz. Madem kullanan kurumlarımızda bağımlılık yapıyor, bu faydayı tüm kurumlarımıza yaymak isteriz.

 

Anket Modülü / 23 Mayıs Perşembe, Saat 10.30

İki gerekçeyle anket yapılır. 1-Verilen hizmetten duyulan memnuniyeti ölçmek için, 2- Bir konuda farklı alternatifler varsa hangisinin daha çok istendiğini tespit etmek için yapılır. K12NET Anket modülü, pek çok fonksiyonla çalışıyor. Yılsonuna doğru, MEB, Riba anketlerinin yapılıp, istediği formatta bakanlığa bildirilmesini istiyor.  Öğrencilerimize online RİBA anketini uygulayıp, rehber öğretmenlerimizin elini sürdürmeden, otomatik analizlerini yapıp, üstelik bakanlığın istediği formatta verilmesini sağlıyoruz. Anket modülünde daha cevap verirken analizler, sistem tarafından otomatik yapılmaktadır.

Temel Tanımlar / 24 Mayıs Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]