K12NET Hangi İyi Haberi Vereceğini Şaşırdı.(Eğitime Davet)

1 Haziran 2020

K12NET Hangi İyi Haberi Vereceğini Şaşırdı.(Eğitime Davet)

Vereceğimiz o kadar çok iyi haber var ki, inanın hangisine öncelik vereceğimizi bilemedik. Bu hafta online sınavların yapılış şekilleriyle ilgili yeni özellikler ekledik, bunu bir de eğitim konusu yaptık.

K12NET’de Orijinal Özellikleriyle Online Sınavlar / 3 Haziran Çarşamba, Saat 10:30

Başladığımız günden bu zamana sistemde tanımlı sınavları soruları varsa, sorularıyla (1.Resim), sistemde soru yoksa optik kâğıda benzeyen bir platformda (2 Resim)  sınav yapıyorduk. Bu salgından önce de sistemimizde var olan özellikler arasındaydı.

 

Yukarıdaki 2 numaralı resimde, öğrencinin elinde ya kâğıda basılmış kitapçık var, ya da okul yönetimi bir pdf dosyası göndermiş, öğrenciye “sen kitapçığın üzerinde veya pdf dosyası üzerinde soruları çöz, cevaplarını optik kağıda işaretle, K12NET, anında sınavını değerlendirsin” diyorlardı. Elinde pdf dosyası olan öğrenciler, okul yönetimine demişler ki, “Pdf ile optik kağıt aynı yerde olabilir mi? Pdf’den okuyup, hemen yanında optik kağıda işaretlesek, bizim için daha kullanışlı olacak”. Öğrencilerin bugünlerde morale, motivasyona ihtiyacı var. Onların isteğini yapmayıp da, kiminkini yapacağız? Eğer sınavınızın sistemde sorulara yoksa ve pdf dosyasını yüklediyseniz; yeni çıkardığımız güncellemeyle öğrenci isterse pdf dosyası ile optik kağıdı aynı anda görebilecek. Öğrenci fikir değiştirdi, sadece optik kağıdı görmek istiyor. Resimdeki kırmızı çarpı işaretine bastığında pdf dosyası kapanacak, ekranda sadece optik kağıt kalacak.

Bitmedi. Dahası Var.

Okullarımız diyor ki, “Öğrencilerimizin evine deneme sınavını kitapçık olarak gönderdik. Öğrencilerimizin bazıları, biz online deneme sınavını sevemedik, eve kitapçıklar da geliyor. Biz kitapçık üzerinde çözüp,  seçenekleri optik kağıda işaretleyelim” diyorlar. Ama bazısı da diyor ki, “Hayır aksine ekranda sınav olmak çok daha güzel, kağıt üzerinde yapmak istemiyoruz, ekran üzerinde yapmak istiyoruz”. Yani bazısı eve gelen kitapçık üzerinde yapmak istiyor, bazısı ekranda yapmak istiyor. Büyük sınava  bir aydan daha az zaman kaldı. Öğrencilerimiz yeter ki, soru çözsünler, yeter ki, çalışmayı bırakmasınlar. K12NET onların her istediklerini yapmaya hazır. Bir düğme koyduk. Aşağıdaki resimde 1 numara. Bas! sorular gözüksün, bas! optik kağıt gözüksün, bir daha bas! sorulu görünüme, bir daha bas! optik kağıt görünümüne dönsün. Soruları çözsünler de, paşa gönülleri nasıl isterse öyle çözsünler.

Bitmedi. Dahası da Var.

Çocuklar aylardır ekran başında, parlak ışığa bakmaktan gözleri yoruldu. Resimdeki 2 numaralı düğmeye bas! Gece moduna, bir daha bas! gündüz moduna geçsin.

Bu Eğitimde Sadece Farklılığı Anlatacağız.

Bu haftaki eğitimizde, K12NET Okulları sayesinde; alt yapısıyla, üst yapısıyla eşsiz hale gelen online deneme sınavlarının, benzerlerinden olan farklılıklarını anlatacağız. Geliniz son virajda öğrencilerinize gerçek online sınavların keyfini yaşattıralım. Üniversitelerin, gazetelerin, onun, bunun, şunun, bir atımlık online sınavlarından öğrencilere fenalık geldi. Öğrenciler sistem üzerinden 10 tane sınava girdiyse, bu sınavlara göre gelişimlerini görmek istiyorlar. Her bir yerde, bir tane yapılmış, birbirleriyle ilişkisiz sınavların fayda getirmediğini görüyorlar. Geliniz, K12NET Öğrenci Bilgi Yönetim Sisteminde, öğrencilerimize son sınavların keyfini yaşatalım.

Rehberlik Modülü Eğitimi / 4 Haziran Perşembe Saat 10:30

Okullar açıkken, Rehberlik test ve envanterlerinin öğretmen gözetiminde optik kağıtlara işaretlenerek yapılmasını, online yapılmamasını tercih ediyorduk.  Hala da aynı şekilde düşünüyoruz ama bugünlerde hiç yapmamaktansa, online yöntemlerle en azından Mesleki Yönelim Envanteri ve Sınav Kaygısı Envanterini online yapılabilir hale getirdik. Bu haftaki eğitimimizde bu iki testin kullanımına yönelik sizleri bilgilendireceğiz.

Sakın! Ama Sakın…  Üniversite Tercih Programı Satın Almayınız.

Her sektör gibi, özel okullar da, salgının yarattığı ekonomik sıkıntılardan etkileniyor. Kimsenin tek kuruş, boşa harcayacak parası yok. Geçen yıl 85 bin öğrencinin yararlandığı, üniversite tercih programımız bu yıl da, K12NET kullansın/kullanmasın, tüm ülkemizin gençlerine, rehber öğretmenlerimize, özel ve devlet okullarımıza ÜCRETSİZDİR. Rehber öğretmenlerimiz, bu haftaki eğitimimize katılınız, önce siz kullanmayı öğreniniz, sonra öğrencilerinizi şimdiden kullanmaya teşvik ediniz. Öğrencileriniz bugünlerden kullanmayı öğrensinler ki, tercih zamanı sadece tercih yapınız.

Tercihler de Muhtemelen Eskisi Gibi Olmayacak. 

Geçen yıllardaki tercih dönemlerini düşününüz. Öğrenciler  okula gelecek, danışman öğretmeniyle dip dibe oturacak, kapıda onlarca öğrenci kuyruk olacak. Rehber öğretmeni öğrencisine  olası tercih listesini yazıcıdan çıkarıp verecek, öğrenci 3 kere, 5 kere rehber öğretmeninin yanına gelecek. K12NET, salgından öncede söylüyordu. Şimdi de aynısını söylüyor. Bırakınız! bu 2000 yılından kalan demode uygulamaları. Aradan 20 yıl geçti. Muhtemelen salgın nedeniyle isteseniz bile bu yöntemleri kullanamayacaksınız. Eğer K12NET’in tercih programını iyi kullanırsanız, aynı yüz yüze yapılan tercihlerdeki kadar  kaliteli görüşmeler yapabilirsiniz. Belki tercihin en sonunda öğrencinizle  bir kere yüz yüze görüşerek sürece bitirebilirsiniz. Rehber öğretmenlerimiz, tercih provalarına bugünden başlayalım. Size kusursuz tercih nasıl yapılıyormuş, uygulamalı gösterelim. Sistemimiz binlerce öğrencinin aynı anda tercih yapmasına yetecek güçtedir. Tercih programımız, https://osstercih.k12net.com/  adresinden, ÖSYM’nin açıkladığı en güncel verlerle bugün bile kullanıma hazırdır. Kullanımı ile ilgili videomuzu izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=s1qskCFLzkE&feature=youtu.be

Temel Tanımlar / 5 Haziran Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. (Yardım video numarası: Temel Tanımlar 1 serisi videolar)

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]