K12NET, Gerçek Hayattan, Gerçek Kolaylıkları Anlatıyor!  

9 Ekim 2023

K12NET, Gerçek Hayattan, Gerçek Kolaylıkları Anlatıyor!  

Bugünlerde yöneticiler, öğretmenlerinin, velileriyle görüşme yapmalarını istiyorlar.  “Üç hafta içinde, bütün velilerinizle görüşmelerinizi yapınız. Çocuklarının eğitim durumları dışında okulumuzun yemekleri, kitap seçimleri, kantin hizmetleri, hakkında da velilerden geri dönüş almayı unutmayınız” şeklinde isteklerini belirtiyorlar. Öğretmen eğer K12NET’i kullanmıyorsa, veya öğretmen bu fonksiyonu kullanmayı bilmiyorsa, muhtemelen WhatsApptan bütün velilerine, “şu iki tarih arasında, pazartesi – çarşamba – cuma günleri, şu saatler arasında görüşme yapabiliriz” diye bilgi veriyor. Öğretmenin telefonu çalmaya veya WhatsApptan yazılar düşmeye başlıyor. İlk yazışmalar, ilk konuşmalar çok kolay “Tamam sayın velim, sizi pazartesi 16:00-16:15 arasına kayıt ediyorum” diyor. Sonraki görüşmelerde diğer veliler, uygun zamanlarını bildiriyorlar. Muhtemelen öğretmenin bir çetele kağıdı oluyor. Önce oraya bakıyor. Sonra, “Maalesef istediğiniz zaman kapalı. Bir başka velime randevu vermişim. Sizi isterseniz, şu olası iki tarihe yazabilirim” diyor. Öğretmenin randevu oluşturması yetmiyormuş gibi, kaç veli varsa onlara uygun yer bulmak için günlerce/dakikalarca organizasyon yapıyor. Bununla işi bitiyor mu? Bitmiyor. Okul yönetimi soruyor. “Hangi veliyle görüştün, kim ne dedi? Velilerin şikâyetçi olduğu konu var mı? Yemekle ilgili aldığımız kararı nasıl karşılaşmışlar? Görüşmediğin veli kaldı mı?” Aşağıdaki resme bakınız! K12NET’de,bir velinin, kendi portalından alabileceği olası randevuları görüyor. Öğretmen bir kere atamayı yaptıktan sonra, sadece velilerinin katılımlarını bekliyor. Ne kadar gerçek hayat, ne kadar büyük kolaylık. K12NET’i kullanana, bu fonksiyonları bilene sivrisinek saz, öğrenmek istemeyen, araştırmayan, eski yöntemlerle devam edenlere davul zurna az.

6 Fonksiyonlu Ajanda Modülü / 11 Ekim Çarşamba Saat 10:30

Yukarıda anlattığımız öğretmenlerin bireysel randevu vermeleri, Ajanda modülünün sadece bir fonksiyonudur. Geride 5 tane daha büyük fonksiyon bulunmaktadır. Etkinlik-bayram, şenlik, tören nasıl duyurulur? Öğrencilerin boy, boy resimlerini çekip, aynı albüme bakar gibi veliler bu resimlere nasıl bakar?… Çok daha fazlasını bu eğitimde bulabileceksiniz.

Bir Resim, Onlarca Özellik!

Aşağıdaki resimde, Deniz öğretmen, kendi portalından 8-A şubesindeki öğrencisi Ayça’ya ve  8-B şubesindeki öğrencisi, Buğra’ya etüt vermek istiyor. Öğretmenin bir kere kendisinin hafta içinde dersleri ve başka öğrencilere verdiği etütleri var. Öğrencilerin de kendi ders programları ve başka öğretmenlerden aldıkları etütleri var. K12NET saniyeler içinde, öğretmenin ve farklı şubelerde okuyan öğrencilerin uygun olmayan zamanlarını ve etüt alabilecekleri ortak zamanlarını hesaplıyor. Boyanmış alanlar, üzerine gelince, hangi sebepten dolayı etüt verilemeyeceğini gösteriyor. Açık alanlar, hem öğretmen, hem de seçilen iki öğrenci için uygun zamanları gösteriyor.

Öğretmen, uygun zamanlardan birine etüt verdiğinde bakınız neler oluyor?

  1. Okul yönetimine anında bu bilgi ulaşıyor. Artık okul yönetimi bu çalışmanın saatini, yerini, katılımcılarını, her şeyini biliyor.
  2.  Katılımcı öğrenci ve velilere bu saatte etüt verileceği bilgisi, mobil uygulama üzerinden ücretsiz bildirim olarak iletiliyor.
  3. Bu şubelere derse giren diğer öğretmenler, az önce belirlenmiş bu etüt saatini artık kapalı olarak görüyorlar. Bu saate artık hiç öğretmen etüt veremiyor.
  4. Deniz öğretmen, bu iki öğrenciye günü saati geldiğinde etüdünü veriyor, devamsızlığını alıyor, anne babalarına ücretsiz devamsızlık bildirimi düşüyor.
  5. K12NET kullanan okul ve kurslarda, işler iyiyken iyi, kötüyken, velilerin sıklıkla sorduğu, “çocuğum için ne yaptınız?” sorusu sorulamaz. Çünkü her adım mobil uygulama üzerinden bildirim yoluyla velilere aktarılmaktadır. Velev ki, bir veli sormaya kalksa, “okul olarak çocuğum için ne yaptınız?” diye ağzından çıkarıverse, “çocuğunuza şu tarihlerde 8 kez etüt vermiş, bildirim yoluyla davet edilmiş, çocuğunuzun 5 kere etüde katılmadığı görülmüş, her seferinde de şu saat ve dakikalarda bilginize sunulmuştur” şeklinde cevap alacaktır.

Ders Programı Olmazsa Olmaz !

Ders devamsızlığının – etüt uygulamalarının olmazsa olmazı ders programıdır. Okul yönetimi ders programını girmezse, etüt çalışmalarını yukarıda anlatılan verimlilikte kullanamazsınız.

Etüt Modülü / 12 Ekim Perşembe, Saat 10:30

Yukarıda anlattıklarımız ve fazlasını bu haftaki eğitimizde bulabilirsiniz.

Temel Tanımlar / 13 Ekim Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]