K12NET Eken, Rahatlık Biçer

16 Mayıs 2019

K12NET Eken, Rahatlık Biçer

Öğretim yılının başından bugüne, müşterilerimize dedik ki;

·         Kurucu, genel müdür, okul müdürü, öğretmen, öğrenci, anne, baba, hatta Almanya’daki meraklı halâ, her kullanıcının, mutlaka K12NET Mobil Uygulaması cep telefonuna, tabletine yüklenmiş olsun. (Eğer bunu sağladıysanız)

·         K12NET, her hafta çevirip, çevirip online eğitimler yapıyor. 19 modülümüzü öğrenmek için uygun olduğunuz zamanlarda eğitimlere katılınız, uygun değilseniz yardım videolarını seyrediniz veya yazılı doküman okuyunuz. Anlayamadığınız bir yer olursa 0-312-299.23.13 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden yardım talep ediniz. (Eğer öğrenme sürecini tamamladıysanız)

Şimdi Size Çok Güzel Bir Haberimiz Var.

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise öğrencilerine, velilerine, öğretmenlerine, 11 takım Riba – Rehberlik İhtiyacı Belirleme Anketi’nin uygulanmasını istiyor. Hem de 15 gün içerisinde sonuçları hazır etmeniz gerekiyor. Bu anketlerin tamamında 428 soru bulunuyor. Sorular,  çoktan seçmeli ve en sonunda da açık uçlu bir soru bulunuyor.

Şimdi Soruyoruz. “Bu, 428 soruyu kim yazıp, kim uygulayacak, kim değerlendirecek?”

K12NET, bu 11 takım Riba Anketini, 428 sorusuyla kurallara uygun olarak tanımlayacak, isteyen K12NET okullarına gönderecek. Rehber öğretmenlerimiz tek karakter, anket sorusu tanımlamayacak.

Anketler optik kağıt üzerinden de değerlendirilebilir ama K12NET ekibi olarak bu anketlerin online uygulanmasını öneriyoruz. Bu sayede hem çok kolay sonuca ulaşacak, hem de milyonlarca sayfa kâğıt israfının önüne geçmiş olacağız. Ülkemizin kaynaklarını dikkatli kullanmak, hepimizin görevi.

Ankete cevap verecek kişiler, sabit bilgisayarlarından, cep telefonlarından veya tabletlerinden ankete katılabilecekler. Kullanıcılar anketleri tamamladıkça sonuçlar ve analizler otomatik olarak oluşmaya başlayacak. Hiçbir rehber öğretmenimiz, anketin sonuç ve analizleri için çalışma yapmayacak, sadece buradan elde ettikleri sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığının istediği formata aktarılmasını sağlayacaklar.

Bundan sonra okul süreçleri içinde nerede emek gerektiren, nerede zaman gerektiren, nerede analiz yapmak gereken bir iş olursa, K12NET kendini vazifeli sayacaktır.  

Not : Bu çalışmada yeni bir güncellemeyi daha göreceksiniz. Anketler cevaplanmak üzere servis edilir edilmez, her kullanıcıya anketin hazır olduğu  bilgisi, ücretsiz bildirim olarak, gönderilecektir. Okul yönetimi isterse bildirimin yanı sıra anketin amacı-zamanı-kullanımı hakkında bilgilendirme mesajı da gönderebilecektir. Anketin bitimine yakın bir süre kala sadece ankete cevap vermeyen kullanıcılara “anketin süresinin bitmek üzere olduğu, kendilerinin de ankete katılmalarını rica eden hatırlatma mesajları, ücretsiz olarak sistem üzerinden gönderilebilecektir.  

Bu çalışmaya dahil olmak isteyen okullarımızın, okul isimlerini bildirerek [email protected] adresine bir mail göndermeleri yeterli olacaktır.  

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]