K12NET Domuz Gribine de İyi Gelir.

12 Aralık 2022

K12NET Domuz Gribine de İyi Gelir.

Değişen şartlara uyum sağlamak, önemli bir yaşam becerisidir. Bugünlerde okullarımızdan ve yakın çevremizden sıklıkla duyuyoruz. Domuz gribi vakalarında ciddi bir artış var. Öldürmüyor ama yakalananları da oldukça zorluyor. Bakınız bir okulumuz şöyle yazmış: “Öğrencilerimiz arasında hasta sayısının fazla olmasından dolayı Online Veli görüşmesi yapmak istiyoruz” Elbette hiçbir şartta görevimizi aksatmadan, her işimizi gerekirse yöntemlerini değiştirerek devam etmeliyiz. Bu hasta öğrenciler, muhtemelen okullarındaki deneme sınavlarına da giremiyorlardır. Hasta öğrenciler de evden sınavlara katılmalı, sonuçları okuldaki arkadaşları ile birlikte değerlendirilmelidir.

Adı bir, fonksiyonları pir, iletişim modülümüzün eğitimini bu hafta yapacağız. Lütfen saydıklarımıza bir bakınız. Eğitime katılanlar veya sonradan bu eğitim videolarını izleyecek olanlar neler öğrenecekler?

İletişim Modülü / 15 Aralık Perşembe, Saat 10:30

1-    Giriş paragrafına konu olan öğretmen/veli görüşmeleri yüz, yüze veya online olarak, her bir veli ile tek, tek veya topluca toplantılar organize edilir. Veliler kendi portallarından giriş yapıp, öğretmenlerden randevu alabilirler. Randevu alınır alınmaz, ilgili öğretmene bildirim gider, öğretmen kiminle hangi saate görüşeceğini bilir, aynı bilgiler, okul yönetim ekranlarına da düşer.

2-    Okul yönetimi veya öğretmenler, görüşme yaptıkları, öğrencileri ile ilgili görüşlerini, K12NET’e girerler. Hangi öğretmen, hangi öğrenciyle kaç kere görüşmüş, neler konuşulmuş, ne karara varılmış, şu ana kadar görüşülmemiş veli kalmış mı, gibi istatistikleri, K12NET otomatik çıkarır.

3-    Okulda bayram olur, şenlik olur, tören olur. Davet edilenler, anında sistem üzerinden gönderilen otomatik bildirimlerle haberdar edilir.

4-    Sosyal medyada öğrenci resimlerinin yayınlanması yasaktır. Oysa etkinlik içindeki öğrencilerin resimlerinin velilerle paylaşılması son derece keyiflidir. K12NET Albüm modülüyle onlarca resmi, albümden bakıyormuş gibi izletebilirsiniz.

5-    Öğrenci, öğretmen, veli birbirleri arasında ekran mesajları yoluyla haberleşirler. Öğretmen sınıfın geneline tek bir hareketle mesaj gönderirken, veliler, öğrenciler, genele mesaj gönderemezler. Mesajlar bildirim yoluyla da haberdar edilir. “Duymadım, görmedim” mazeretlerini de ortadan kaldırır ve bildirimler ücretsizdir.

6-    Aynı şekilde duyuru gönderebilir.

7-    Aynı şekilde e-posta gönderebilir

8-    Aynı şekilde SMS gönderebilirsiniz. Saydığımız tüm maddeler, öğrenci kütüğüne kaydedilir. “K12NET’de bana gelmedi, duymadım, haber verilmedi” mazeretlerine yer yoktur.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 14 Aralık Çarşamba Saat 10:30

Bu hafta ölçme değerlendirme modülü eğitimimizde 1) Sınav tanımlama – cevap anahtarı girme – kazanım dönüşüm tanımlama 2- Sınav değerlendirme 3- Misafir öğrencilerin sınavlarının değerlendirilmesi 4- Çalıştığımız yayınevleri 5- Hastalık veya bir başka sebepten okula gidemeyen öğrencilerin evden online sınava katılmaları ve okulda yüz yüze sınava girenlerle birlikte derecelerinin oluşmasını anlatacağız.

Başkasının Puanından Bize Ne?

Bizim gibi başka sistemler de LGS- YKS gibi puanların hesaplarını yapıyorlar. Belli ki, onların puanları farklı hesaplanıyor, bize soruyorlar, “aranızdaki fark nereden geliyor?” Nerden bilelim elalemin hesabını? Bizim görevimiz, müşterilerimiz sorduklarında hesapladığımız puanın doğruluğunu ispat etmek olmalıdır. Gönderdiğimiz linke tıklayınız. Bu yıl LGS’ye girmiş, 665 gerçek öğrencinin, derslere göre netlerini ve sarıya boyanmış, gerçek puanlarını görebilirsiniz. Bu puanları, Milli Eğitim Bakanlığı hesapladı ve öğrencilerin sınav sonuç belgelerinde ilan etti. Hemen yanında yeşile boyanmış puanlar da, K12NET’in hesapladığı puanlar. Aradaki fark ise, en son sütunda yer alıyor. K12NET altın terazisi ayarında hesap yapıyor.

Temel Tanımlar / 16 Aralık Cuma, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır.

Yapay Zekâ, En Güzel K12NET’le Kullanılır. Yapay zekâ çok hızlı ilerlemesine rağmen, konuyu kapsamlı bir şekilde bilenlerin sayısı çok az....

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]