K12NET, Ders Programına Öyle Bir Fonksiyon Ekledi ki? 

24 Haziran 2019

K12NET, Ders Programına Öyle Bir Fonksiyon Ekledi ki?

Ders Dağıtım Programı / (27 Haziran Perşembe Saat 10:30)

K12NET’in ders programı o kadar güçlüdür ki,  “iğnenin deliğinden geçirir” Lakin hızla dönen motoruna fren yaptıran bir durum vardı.  Okulların birden fazla müdürlüğü olabiliyor. Bazı öğretmenler, farklı müdürlüklerde derse girebiliyorlar. Böyle olunca ders programı en karışık/ en zor olan müdürlükten başlanarak yapılıyor, diğer müdürlüğe geçince, birden fazla müdürlükte dersi olan öğretmenlerin programı, ilk oluşturulan programa göre kapatılarak yapılıyordu. Ders programı yapan üstatlar bilir, kullandığınız ders dağıtım programına “3 okul müdürlüğünün bilgilerini en baştan bil ve ona göre en uygun programı yap” demekle “bir müdürlüğün programını yaptık.  İlk oluşturduğumuz okulun ders programına göre, diğer okullarda görevi olan Ahmet, Mehmet… Öğretmenlerin programlarını elle kapatarak, şimdi ikinci müdürlüğün programını yapacaksın, hele de üçüncü programı yapacaksın” derseniz daha geniş kombinasyonlu program yapmaya engel olursunuz.  Hızla dönen tekerleklere fren yaptırmış olursunuz. Çıkardığımız güncelleme ile birden fazla okulda müdürlüğünüz varsa, genel merkez seviyesinden ders bilgilerini indirip, programınızı bir bütün olarak yapabileceksiniz. Girizgâhı şimdiden yaptık ki, eksiğimiz, hatamız varsa Eylül ayına kadar daha da mükemmel hale getirelim. Unutmayınız! Okul açılacak, bir hafta kalmış, bir gün kalmış, hiç bilmediğiniz K12NET sisteminden hemen öğrenip, ders programı yapamazsınız. Dikkat ediniz, okullarda ders programını yapabilen birkaç görevli vardır. Çünkü ders programı yapmak zordur. Zor olan bir işin, programını da eğitim almadan, önceden çalışmadan, bugünden başlayarak sakin, sakin öğrenmeden etkili kullanamazsınız. Şimdi relax bir şekilde öğrenmeye başlayınız ki, Eylül’de en kral ders programlarını yapabilesiniz. K12NET’de istediğiniz kısıtlarda bir kere program yapabilirseniz, sizi müthiş bir sürpriz bekliyor. Aynı kısıtlarla “5 tane daha program yap” diyebilirsiniz. Saniyeler içerisinde istediğiniz 5 program yapılır. Böylece içlerinden en güzel kombinasyonu seçme fırsatı bulmuş olursunuz. Yeter ki, bir kere program yapabilmeyi başarmış olunuz. Anlattıklarımızın daha fazlası için sizleri online eğitimimize bekliyoruz.

Yeni Yıla Geçiş İşlemleri + Yaz Okulu ( 25 Haziran Salı, Saat 10:30)

K12NET’de Özellikle Giden Personellerinize Dikkat Ediniz!

Bu haftaki online eğitimde bize göre daha zamanı gelmese de, acele eden müşterilerimizden dolayı Yeni Yıla Geçiş İşlemlerini anlatacağız. Bunu anlatırken 5-10 dakikalık bir sürede de Yaz Okulu hakkında bilgi vereceğiz. K12NET kullanan okulların başka hiçbir sisteme ihtiyacı yoktur. Yaz okulu öğrencileriniz ile ilgili işlemleri de hiç sorunsuz K12NET üzerinden halledebilirsiniz. Sene sonu itibariyle uyarmak istediğimiz önemli konular var:

1-    Özel sektörde personel hareketliliği gayet olağan, her okulda görülen bir durumdur. Bu yıl görev yapan personellerinizin bazıları, önümüzdeki yıl başka bir okulda, hatta okulunuzun karşısındaki rakip okulda yeni görevlerini sürdürebilirler. Okulunuzdan ayrılan personellerinizin K12NET’de çıkış işlemlerini mutlaka yerine getiriniz. Personeliniz ayrılmış ama siz K12NET’den çıkış vermediyseniz, sanki okulunuz personeli gibi hem tüm gelişmeleri izleyebilir, hem de isterlerse kendilerine daha önce verilen yetkileri doğrultusunda işlem yapabilirler.

2-    K12NET’de öğrenci / personeli kalıcı olarak silmek zordur ama siz giden personellerinizi, giden öğrencilerinizi kesinlikle sistemden silmeyiniz, sadece görevlendirmelerini sonlandırınız. Böylece pasif kullanıcılar havuzuna dahil olurlar, ihtiyaç olursa geçmişe yönelik arşivlenmiş bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

3-    2018-2019 yılı ile ilgili işlemlerinizi bitirmeden, sisteminizi 2019-2020 yılına geçirerek yeni yıl işlemleri sürecini başlatmayınız. Sistemi bu günlerde yeni yıla geçirmenin pratik faydası yokken, erken geçirmenin bir takım dezavantajları olabilir. Bize göre Ağustos ayının ikinci haftasından sonra yeni yıl işlemlerini yapmak daha uygun olacaktır.

Temel Tanımlar / 28 Haziran Cuma, Saat 10:30)

Öğrenci-öğretmen-personel- ders tanımlama gibi K12NET sisteminin en temel konularını bu eğitimde bulabileceksiniz.  Sistemi ilk defa kullanacak okulların bir kez olsun mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır. 

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR.

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]