K12NET Çok Zoorr!

6 Kasım 2023

K12NET Çok Zoorr!

Müşterilerimiz bazen telefonla arıyor veya mail yazıyorlar. “Şu olay çok zor, yapamıyoruz” diyorlar. Böyle bilgilendirmelerden o kadar memnun oluyoruz, o kadar seviniyoruz ki, çünkü çoğu zaman kullanıcıların bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Bir iki dakika içinde olayı çözebiliyoruz. Geçen hafta bir kullanıcımız “sınavın optik kağıdını şablon olarak tanımlamak bu kadar zor olmamalı” dedi. Haklı. Şablon dediğiniz 30 saniyede tanımlanmalı, bir kere tanımlanmalı, optik kağıt veya dat dosyası değişmediği sürece de hiç değiştirilmeden kullanılmalıdır. Doğru yöntemi gösterdik. Çok mutlu oldu. “Bu kadar zor olmamalı” teşhisi doğru, kullandığı yöntem yanlıştı. “Meğer büyük kolaylıkmış” dedi. İyi ki, aradı. Aramasa,yanlış yöntemiyle belki de, bütün bir yıl kullanacaktı.

Stok Takibi gibi kocaman bir modül yazmışız. Üstelik devamını getirip, bu modüle zimmet, online alış veriş, okulda mağaza ve kantin modülünü bağlamışız, velinin cebinden çıkaracağı her kartla işlem yapılabilmesi için ParamPOS ile entegre etmişiz. Müşterimiz bizi arıyor, “Stok Takip programı alacağım bir öneriniz var mı?” diye soruyor. Alacağı programın fiyatı, K12NET’den yüksek. Yukarıda anlattıklarımızı müşterimize anlatıyoruz. Şaşırıyor. Hiç haberi yok. Sene başında onlarca eğitim yapmışız, mail göndermişiz, duyuru yapmışız. Var olan modüller konusunda bilgisi  yok. İyi ki, satın almadan evvel bizi arıyor. Aramasa, belki K12NET’den daha yüksek bir fiyata başka bir program satın alacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ilkokullarda ölçme değerlendirme yönetmeliğini yayınladı. İlkokullarda sınav yapılmayacak ama ölçme değerlendirme aynen devam ediyor. Bir kullanıcımız bize yazmış, “yeni yönetmeliğe göre süreci takip edebilecek miyiz? K12NET raporları daha ziyade öğrenciye yönelik oysa okul yönetiminin topluca görüp analiz edebileceği okul yönetimine yönelik raporlar var mı, biz inceledik, göremedik.” Hemen kullanıcımıza, raporların örnekleriyle bilgiler verdik. Gelen cevaplar mutluluk vericiydi. “Raporlar istediğimiz gibi. Süreç değerlendirmede de kullanılabilir gözüküyor. Bu raporları yeni mi yaptınız?” İyi ki, “K12NET’de yok” deyip konuyu kapatmayıp bize sormuşlar. Sormasalar, K12NET’de olduğu halde başka yöntemlerle işini yapacaklar. Boşa uğraş, boşa emek, boşa harcama…

Lütfen, K12NET’e sorunuz. Bize sormadan “Yokmuş-yapılmıyormuş” deyip konuyu kapatmayınız. Sorana çare oluyoruz. Sorulan konu, K12NET’de yoksa bile detaylarını öğrenip sonradan yapmaya çalışıyoruz.

Ölçme Değerlendirme Modülü / 8 Kasım Çarşamba, Saat 10:30

  1. K12NET her optik makinadan çıkan, her optik kağıdı okuyor. Optik makinanızı da, optik kâğıtlarınızı da istediğiniz yerden satın alabilirsiniz.
  2. Numarasını, ismini doğru kodlamayan çocukları, isimlerin benzerliği teoreminden tahmin edip otomatik eşleştirme yapıyor.
  3. Tek bir sınava göre veya süreç içinde yapılan birden çok sınava göre güçlü analizler yapıp, çeşit çeşit rapor, analiz ve karneler üretebiliyor.
  4. Okula bir sebepten dolayı gelemeyen öğrenciye isterse kitapçığı verip, K12NET’e cevaplarını girmesini isteyerek, isterse soruları Pdf ortamında göndererek, isterse sorularıyla cevaplarıyla tamamen online sınav yaparak, okuldaki öğrencilerle birlikte veya onlardan ayrı olarak sınavlarını değerlendirebiliyor.
  5. Dışarıdan sınava katılan misafir öğrencileri de değerlendirebiliyor. Eğer bu öğrenciler, daha önce de sınavlara katılmışlarsa eski sınavlarıyla birlikte analiz edilebiliyor.
  6. Birden fazla müdürlüğünüz varsa ortak sınav yapılabiliyor. Her müdürlük kendi sonucunu görürken, bir tuşa basıp bütün müdürlükler ortak sınava dahil olabiliyor.
  7. Konu tarama – ünite tarama gibi küçük sınavları veya LGS- YKS gibi çok sorulu sınavların optik kağıtlarını kendiniz basabilir, cep telefonlarınızın kameralarından okutabilirsiniz. Deneyenler, sonucun çok başarılı olduğunu, kararlı ve güvenilir okuma yaptığını söylüyorlar. Denemesi bedava.

Yukarıdaki konularda yapacağımız online eğitime bekliyoruz.

Temel Tanımlar / 9 Kasım Perşembe, Saat 10:30

Öğrenci-öğretmen-personel-ders tanımlama gibi, K12NET sisteminin en temel konularını, bu eğitimde bulabileceksiniz. Sistemi ilk defa kullanacak okulların, bir kez olsun, mutlaka bu temel eğitimden geçmesini bekliyoruz. Daha önce sistemi açılmış ama bir sebepten sistemi etkin kullanamamış okullarımız da bu temel eğitimden yararlanmalıdır.

Eğitimlerimiz Online, Yerinde ve ÜCRETSİZDİR. 

Eğitimlerimiz online olup, okullar kendi yerlerinden katılabilecek, ekranlarımızı görecek, sesimizi duyacak, isterlerse eğitim görevlisine soru sorabileceklerdir. Eğitimlerimiz ÜCRETSİZ olup, katılmak isteyenlerin; hangi kurumdan, hangi eğitime katılmak istediklerini de açıkça belirterek [email protected] adresine bu isteklerini ifade eden bir elektronik posta göndermeleri yeterli olacaktır.

 

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı.

K12NET Başladığında “Olur” Diyenler Azınlıktaydı. 2004 yılında, Türkiye'de ADSL yokken, “yüzde yüz web tabanlı yazılım yapacağız ve üstelik muhasebeyi de...

DEVAMINI OKU

Yaz Tatili Başlamadan Sıralanan K12NET Müjdeleri

O kadar çok, o kadar güzel haberlerimiz var ki, her biri ayrı yazı konusu olabilir ama zamanımız sınırlı. Okullar kapanıyor....

DEVAMINI OKU

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak…

K12NET, LGS’de de, Size Çok Yardımcı Olacak... Pazar günü Liselere Giriş Sınavı (LGS) yapıldı. Öğrencilerimiz yıl boyunca çalışarak, sınavda da, soruları çözerek görevlerini...

DEVAMINI OKU
Türkiye

ATLAS EĞİTİM YAZILIMLARI
Hacettepe Teknokent 1.Arge Binası No:25 Beytepe 06800 Ankara – TURKEY

Tel:+90 312 299 2313
E-Mail: [email protected]

United States

K12NET, LLC
28610 Hwy 290, F09 #158 Cypress, TX 77433

Tel: 713-412-7558
E-Mail: [email protected]

Palestine

K12NET Palestine LLC
Al-Irsal Street, Opposite Palestine Tower New Man Building 6th Floor, Office 607. Ramallah

Tel: +970 599 950 060
E-Mail: [email protected]

United Arab Emirates

NOVELTY TECHNOLOGIES
The One Tower, Office 3926, Sheikh Zayed Road Barsha Heights – Dubai United Arab Emirates

Tel:+971 4 246 2871
E-Mail: [email protected]